Jak zorganizować i sfinansować wyjazd wypoczynkowy? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 18:12

Jak zorganizować i sfinansować wyjazd wypoczynkowy?

Sezon urlopowy wciąż trwa. Wiele osób jeszcze rozgląda się za ofertami wypoczynku, a kapryśna pogoda w Polsce sprawia, że coraz częściej kierujemy uwagę ku wyjazdom zagranicznym. Obecnie modne są też weekendowe city breaki, które pozwalają zrelaksować się po tygodniu ciężkiej pracy, także w okresie jesiennym i zimowym. Takie podróże wymagają jednak odpowiedniego finansowania, dlatego chętni na dalekie wojaże, którzy nie chcą sięgać po swoje oszczędności, powinni rozejrzeć się za odpowiednim dla swoich potrzeb kredytem lub pożyczką.


Sezon urlopowy

Biura podróży z roku na rok odnotowują wzrost sprzedaży wyjazdów nawet o 20%, zaczynając już od sezonu majówkowego. Koszt tygodniowego wypoczynku utrzymuje się w granicach 1100-2500 złotych za osobę. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką destynację i standard wybierzemy. Polacy coraz częściej decydują się na oferty all inclusive i wybierają dla siebie hotele cztero- i pięciogwiazdkowe.

Kredyt na wyjazd

Z danych pożyczkaportal.pl wynika, że 42% Polaków ma problem z całkowitym sfinansowaniem wyjazdu w sezonie wypoczynkowym, 44% obawia się, że będzie kosztowało to więcej niż przewidywali, natomiast blisko 20%, z powodu chwilowego braku gotówki, rozważa całkowitą rezygnację z wypoczynku. Polacy mają jednak rozwiązanie, z którego jak się okazuje, coraz częściej i chętniej korzystają.
Wbrew stereotypom, Polacy nie obawiają się zaciągania zobowiązań także na okoliczności, takie jak wyjazdy. Praktyka ta jest już częścią współczesnego modelu życia. Zwłaszcza, że wzięcie kredytu może być obecnie tak samo proste jak kupienie wyjazdu na wakacje. Wszystko można załatwić przez internet, a więc wygodnie, w dowolnej chwili i miejscu. Taką możliwość oferuje np. Inbank. Nie trzeba iść do oddziału i tracić czasu na kompletowanie dokumentów. Wniosek można złożyć w dogodnym momencie, np. przeglądając oferty biur podróży. Konsumenci cenią sobie łatwy i przejrzysty dostęp do usług oraz ich szybką realizację. Chcą natychmiastowej reakcji i gotowych rozwiązań w kwestiach finansowych na każdą zmianę swoich planów.

Jak skutecznie planować wyjazd?

Co w przypadku, gdy decyzja o wyjeździe zapadła w ostatnim momencie? Zwykle pociąga to za sobą większe koszty. Biorąc pod uwagę fakt, że biura podróży przeżywają oblężenie i zapowiadają, że oferty last minute nie będą aż tak korzystne, jak zazwyczaj, pozostało niewiele czasu na decyzję. Jak wynika z danych Neckermann Podróże, oferty wycieczek dostępne były już od lutego, więc aktualne ceny mogą nas zaskoczyć. Jeśli ciężko odłożyć potrzebną sumę w ostatniej chwili, tak by nie nadwyrężyć domowego budżetu, z pomocą może przyjść niewielki kredyt.
Wybierając finansowanie musimy znaleźć ofertę bezpieczną i korzystną, a przede wszystkim szybką. Decyzja o przyznaniu kredytu w sytuacji, gdy wybieramy wypoczynek last minute, powinna być natychmiastowa. W przedwyjazdowym szaleństwie nie mamy przecież czasu ani ochoty na wizyty w placówkach bankowych i załatwianie formalności.
W takiej naglącej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zdobycie gotówki przez internet, jednak niewiele banków świadczy usługę kredytu całkowicie online. Warto zwrócić uwagę czy mimo wszystko nie trzeba podpisać umowy w placówce lub podczas wizyty kuriera. To wydłuży cały proces, a przy okazji organizacji wyjazdu na ostatnią chwilę czasu nie mamy. Lepiej wybrać opcję w 100% online. Np. w Inbank wszystko załatwiamy przez internet, a decyzja o przyznaniu kredytu zapada w niewiele ponad minutę. Umowa podpisywana jest przez SMS, dzięki czemu pieniądze bardzo szybko mogą znaleźć się na koncie klienta, który nie przegapi oferty idealnych wakacji - Tomasz Głodowski, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Bezpośredniej Inbank Polska.
Kredyt to także możliwość realizacji lepszej opcji wyjazdowej. Wybierając wycieczkę, często decydujemy się na jak najtańszą ofertę, jednak w pewnych sytuacjach warto wygospodarować dodatkowy budżet i skorzystać z nieco droższej, ale atrakcyjniejszej propozycji. Z pewnością opłaca się dołożyć do wyjazdu np. do kraju, w którym będziemy mieli zagwarantowane korzystne warunki atmosferyczne lub wyższy poziom bezpieczeństwa.
Po co spędzać urlop nad zimnym polskim morzem, jeśli wystarczy dołożyć określoną kwotę i cieszyć się słońcem np. na Wyspach Kanaryjskich? Właśnie na takie okoliczności istnieje oferta szybko dostępnych kredytów. W łatwy sposób można zyskać dodatkowe środki, które przy rozsądnie ustalonym harmonogramie spłat nie nadwyrężą domowego budżetu w kolejnych miesiącach, a na pewno pozwolą cieszyć się wspomnieniami ze wspaniałych wakacji – zauważa Tomasz Głodowski.

Oferty dostosowane do potrzeb

Okazje last minute to często nerwowe działanie i przeliczanie budżetu. W takiej sytuacji jesteśmy ograniczeni czasowo, a przeciągające się decyzje o przyznaniu finansowania z banku nie powinny nam dodatkowo blokować planów. Dobra oferta kredytu zapewni poczucie bezpieczeństwa i spokoju oraz pozwoli od razu przejść do działania. Dzięki dostępowi do łatwego finansowania, możemy bez problemu zmieniać urlopowe plany nawet w ostatniej chwili.

/źródło - /