Gdy boli i piecze w czasie seksu Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 15 sierpnia 2017 09:43

Gdy boli i piecze w czasie seksu

Regularnie odwiedzasz lekarza, robisz badania, nie chorujesz, a mimo to odczuwasz ból w czasie stosunku? Dyskomfort ten dotyka wielu kobiet i zwykle nie oznacza poważnych problemów zdrowotnych. Każdorazowo wymaga jednak wizyty w poradni ginekologicznej i konsultacji ze specjalistą.

Dlaczego boli?

Najczęściej przyczyną bólu jest infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza. Sprzyja jej wiele czynników, przede wszystkim wzrost pH pochwy, będący efektem zaburzenia flory bakteryjnej. Ból podczas stosunku – czym jest spowodowany i jak sobie z nim poradzić? – To pytanie często nurtuje kobiety. Z czego wynika? Czynników może być wiele: niewłaściwa higiena, nieodpowiednia bielizna, stosowanie antykoncepcji hormonalnej czy antybiotyki. Podwyższonemu pH sprzyjają również zaburzenia hormonalne. Ciąża, karmienie piersią i menopauza sprawiają, że flora bakteryjna ulega zmianie. Co więcej, podczas ich trwania wiele kobiet skarży się na suchość pochwy. To z kolei sprawia, że okolice intymne narażone są na otarcia i podrażnienia, prowadzące do łatwiejszego wnikania bakterii chorobotwórczych. Kolejną przyczyną może być reakcja alergiczna na kosmetyki używane do higieny intymnej, a także wkładki, tampony czy prezerwatywy. Częsta zmiana partnerów, korzystanie z kąpielisk publicznych, to kolejne czynniki negatywnie wpływające na stan pochwy. Istotną rolę odgrywa również stres.

Globulka nawilżająca – sposób na uniknięcie bólu?

Globulka, choć nie jest jedynym sposobem na uniknięcie dolegliwości, z pewnością jest najskuteczniejszym. Nie chcemy przecież rezygnować z kąpieli w basenie czy z sauny. By żyć aktywnie i nie odczuwać dyskomfortu, należy zadbać o odpowiednie pH pochwy i korzystną dla zdrowia florę bakteryjną. Zapewni nam to globulka nawilżająca hydrovag.pl, która zawiera między innymi kwas mlekowy. Utrzymuje on pH na poziomie poniżej 4,5, czyli najkorzystniejszym dla zdrowia kobiety. Jednocześnie hamuje rozwój szkodliwych mikroorganizmów i łagodzi uczucie suchości pochwy. Dzięki temu jest ona znacznie bardziej odporna na podrażnienia. Co więcej, globulka wspomaga regenerację śluzówki.

Jeżeli stosowanie globulki nawilżającej przez kilka dni nie przynosi rezultatów i poprawy samopoczucia w czasie stosunku, konieczna jest wizyta u lekarza. Ból i swędzenie, mogą być oznaką choroby. Nie należy ich lekceważyć!

Poprawiony: wtorek, 15 sierpnia 2017 09:52