Czyste rączki w szkole Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 17 września 2010 11:44

Czyste rączki w szkole.

Dla wielu dzieci mycie rąk to sama przyjemność, innym trzeba o tym przypominać. Właściwa higiena rąk jest szczególnie istotna w szkole ponieważ zarówno toalety, szatnie, jak i korytarze, mogą być siedliskiem groźnych mikroorganizmów.

altMogą one  wywoływać  tzw. choroby brudnych rąk będącą najczęstszą przyczyną nieobecności dzieci w szkole. Tylko co zrobić kiedy rączki są brudne a wody brak? Z pomocą przychodzi Carex – ekspert w higienie rąk. Antybakteryjne mydła i żele Carex to nieodłączny element szkolnej wyprawki.

Dziecko jest źródłem wielkiej radości. Biega, tańczy, ma tysiące pytań na minutę, jego ciekawość świata imponuje. Nie zapominajmy jednak, iż w drodze do szkoły, podczas zajęć, zabaw na boisku czyha na niego wiele bakterii. A mała bakteria może być powodem dużego problemu. Doświadczenie uczy nas, że zamiast walczyć z chorobami, lepiej im zapobiegać.  Nawyk częstego i dokładnego mycia dłoni powinien być kształtowany już od najmłodszych lat. Tymczasem, nie każdy rodzic o tym pamięta. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że na każdym centymetrze kwadratowym skóry dłoni może znajdować się nawet 1 mln szkodliwych mikroorganizmów a wirus grypy może przetrwać na ręku kilkanaście minut i to bez żadnych pożywek. Właściwa higiena rąk to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania chorobom. W jej utrzymaniu pomogą mydła i żele do rąk Carex.alt

Antybakteryjne żele i mydła Carex gwarantują higieniczne czyste ręce oraz odpowiedni poziom ich pielęgnacji. Żele Carex umożliwiają mycie rąk bez wody, niezależnie od miejsca i sytuacji. Pomagają utrzymać właściwą higienę rąk poza domem a małe, poręczne opakowanie z pompką wystarcza aż na 100 użyć!. Żele Carex wykorzystują antybakteryjne właściwości alkoholu etylowego a przy tym mają subtelny, łagodny zapach i dodatkowo składnik pielęgnacyjny, dzięki czemu ręce są czyste, świeże i przyjemnie gładkie. Żele są też bardzo łatwe w użyciu.  Wystarczy rozprowadzić jedną kropelkę żelu na dłoniach i poczekać aż wyschną.  Specjalny wariant Carex Splash dla dzieci od trzeciego roku życia stanowi kolorowy niezbędnik każdego ucznia.

Po powrocie do domu, przed zjedzeniem posiłku czy po zabawie z psem niezastąpione okazują się antybakteryjne mydła Carex. Ich skład zawiera delikatne i równocześnie skuteczne substancje myjące oraz naturalny składnik antybakteryjny obecny w naszej skórze - kwas mlekowy. To właśnie dzięki obecności kwasu mlekowego zdrowa skóra posiada lekko kwaśny, niekorzystny dla bakterii, odczyn. Dodatkowo, pH mydeł Carex zostało obniżone do poziomu 4,2 tak aby dodatkowo wzmocnić własności antybakteryjne. Carex wspiera zatem naturalną barierę ochronną skóry

Seria antybakteryjnych mydeł w płynie Carex:
Pure Blue, Aloe Vera, Sensitive, Refreshing oraz Splash dla dzieci od 3 roku życia
Poj. 250 ml; Rekomendowane ceny: 6.99 PLN.

Seria antybakteryjnych żeli do rąk w płynie Carex:
Aloe Vera, Sensitive, Splash
Poj. 50ml; Rekomendowane ceny: 9.99PLN.


Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 18:52