Rysik do tableta Lenovo - możesz pisać tak jak lubisz
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 24 czerwca 2017 12:58

Z innowacyjnym rysikiem Real Pen od Lenovo możesz pisać tak, jak lubisz

Tablet Yoga Book umożliwia tworzenie treści w wersji cyfrowej i na papierze

Lenovo przełamuje stagnację na rynku tabletów

W marcu 2016 roku, Jeff Meredith, wiceprezes i dyrektor generalny grupy biznesowej Lenovo ds. komputerów z systemem Android i Chrome, napisał – „Tablety są nudne”. Konieczna była rewolucja w całej kategorii produktów, tak by tablety były lepiej dostosowane do szczególnych potrzeb użytkowników, czyli sprawdzały się nie tylko przy odbiorze treści, ale też przy ich tworzeniu. Jako owoc tej koncepcji powstał jedyny w swoim rodzaju tablet Lenovo Yoga Book - urządzenie ze składaną obudową typu „clamshell” łączącą typowy ekran tabletu i w pełni płaską klawiaturę pełniącą również funkcję panelu dotykowego. Wraz z rysikiem Real Pen, działającym cyfrowo i tradycyjnie na wkłady z tuszem, można tworzyć treści na dowolny, najbardziej naturalny dla siebie sposób - na klawiaturze, na panelu dotykowym, ekranie lub po prostu na kartce papieru.

Smukły jak notes, wygodny jak laptop, czuły jak tablet graficzny

Zarówno forma, jak i funkcje tabletu Yoga Book były inspirowane prostotą zwykłego notesu. Niecały centymetr grubości skrywa w sobie doskonały wyświetlacz, innowacyjną klawiaturę Halo Keyboard oraz panel dotykowy. Yoga Book został wyposażony w digitizer, którego używają profesjonalni artyści graficy i projektanci do przenoszenia odręcznych rysunków na ekran komputera. Zazwyczaj obsługuje się go rysikiem lub piórem cyfrowym. Lenovo poszło dalej i stworzyło dwufunkcyjny rysik Real Pen z funkcją pióra i technologią IT feel™ firmy Wacom, by pisanie i rysowanie odbywało się w sposób jeszcze bardziej naturalny.

Przyglądając się zachowaniom człowieka łatwo zauważyć wciąż znaczącą rolę papieru i tuszu. Robimy notatki podczas przeglądania prezentacji, czytania artykułów albo oglądania materiałów wideo. W pierwszym odruchu sięgamy właśnie po długopis i notes. Z tego powodu używanie Real Pen oraz Yoga Book jest tak naturalne i intuicyjne.
W tablecie Yoga Book zastosowano podejście, które stosują profesjonalni projektanci grafiki. Rysunki wykonane na panelu dotykowym są odzwierciedlone na ekranie w skali 1:1, dlatego użytkownik nie musi rysować bezpośrednio na ekranie, jak w przypadku innych tabletów oraz lepiej widzi to, co szkicuje. Real Pen tworzy opór podczas pisania po powierzchni i przekazuje to doznanie z końcówki rysika aż do dłoni użytkownika, tak jak pióro fizyczne. Dzięki temu można poczuć różnicę między piórem, pędzelkiem czy kredką, którą mamy do wyboru w panelu narzędzi Lenovo Yoga Book. Ponadto rysik rejestruje 2048 poziomów nacisku i 100 różnych kątów, co daje użytkownikom kontrolę i precyzję taką, jak przy posługiwaniu się ołówkiem lub pędzelkiem. Takie rozwiązanie to prawdziwa innowacja na rynku tabletów.

Halo Keyboard – pięć technologii w jednym

Panel dotykowy w tablecie Yoga Book ma zaledwie 4 mm i składa się z pięciu głównych warstw: szkła Gorilla, panelu LCD, podświetlenia LGF (Light Guide Film), błony EMR oraz innych elementów w warstwie, które pozwalają korzystać z klawiatury, pisać cyfrowym rysikiem lub tworzyć teksty i szkice za pomocą tradycyjnego tuszu, a następnie digitalizować je w aplikacji.

/źródło - STUDIO 111/