Jak bezpiecznie kupić maskę antysmogową przez internet Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 02 kwietnia 2017 08:14

Jak bezpiecznie kupić maskę antysmogową przez internet

Od początku roku media ostrzegają przed unoszącym się nad polskimi miastami smogiem. W niektórych miastach takich jak Kraków podwyższony poziom smogu utrzymuje się przez wszystkie miesiące roku. Coraz częściej słyszymy, że jakość powietrza w wielu miejscach przekracza wartości alarmowe, więc wiele osób rozważa zakup specjalnej maski antysmogowej. Trusted Shops, firma oferująca gwarancję zwrotu pieniędzy, wraz ze sklepem internetowym Sklep-Presto.pl radzi jak bezpiecznie zaopatrzyć się w maskę antysmogową oraz na co zwrócić uwagę podczas jej kupowania.

 

Warto pamiętać, że maska, masce nierówna – każda z nich jest inna, nie tylko pod względem wyglądu, ale także funkcjonalności. Są maski antypyłowe, antysmogowe, dla biegaczy i dla dzieci. Jeśli planujemy ochronę przed niebezpiecznymi pyłami unoszącymi się w powietrzu, powinniśmy zwracać uwagę na filtry w masce. Warto także dokładnie sprawdzić czy wybrany sklep internetowy jest wiarygodny, a zakupy w nim będą bezpieczne. Taką wskazówką może być znak jakości na stronie sklepu oraz opcja gwarancji zwrotu pieniędzy na wypadek gdyby przesyłka nie dotarła.

Po pierwsze filtry

Dostępne na rynku maski antysmogowe różnią się nie tylko ceną. Niektóre wyposażone są w filtry wyłącznie przeciwko szkodliwym pyłom PM2.5, a niektóre przeciwko PM10. Dla wyjaśnienia, pył PM10 to pył powstający m.in. z cząstek dymu i sadzy. Z kolei, pył PM2.5 jest według Światowej Organizacji Zdrowia najbardziej szkodliwym dla człowieka pyłem wśród zanieczyszczeń atmosferycznych, ponieważ osłabia układ oddechowy. Wyszczególnienie pyłów, przed którymi chronią nas maski pomoże nam dobrać odpowiedni rodzaj. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to czy filtr w masce jest wymienialny – jeśli tak, to na jak długo starcza jedno opakowanie. Najlepiej wybierać maski wyposażone w filtr z węglem aktywnym. Warto też zwrócić uwagę na wielkość wychwytywanych mikrocząsteczek – im mniejsze, tym maska jest bardziej skuteczna – a także na procentową skuteczność filtracji. Innym ważnym kryterium wyboru maski, powinno być jak najlepsze dopasowanie do twarzy, dzięki czemu zanieczyszczenia nie będą przenikały przez nieszczelności.
„Najbardziej popularne maski antysmogowe posiadają odpowiedni filtr, który chroni przed groźnymi substancjami (m.in. pyłami PM2,5 i PM10) oraz zapewnia w miarę nieutrudniony dostęp do powietrza. Mają one również zawór, czyli kółeczko na środku maski, które odprowadza wilgoć i parę wodną powstającą podczas oddychania oraz usztywnienie na nos, dzięki któremu maska dobrze przylega do twarzy. Zauważalne na ulicach są również maski chirurgiczne, ale one nie posiadają niezbędnych filtrów i nie sprawdzą się w smogowe dni” – komentuje Elżbieta Goczyńska-Han, Marketing Director w Sklep-Presto.pl.

Pamiętaj o dowodzie zakupu

Zaopatrując się w maskę w sklepie internetowym nie mamy okazji jej przymierzyć, dlatego też przysługuje nam prawo zwrotu produktu. Konsument może z niego skorzystać poprzez złożenie u przedsiębiorcy oświadczenia o odstąpieniu od umowy w ciągu 14 dni liczonych od dnia otrzymania towaru. Jeśli zatem kupimy maskę, której np. rozmiar nie będzie dla nas odpowiedni, nie będziemy mieli problemu ze zwrotem towaru i wymianą maski. Przy takim zwrocie powinniśmy również posiadać dowód zakupu np. paragon lub mail potwierdzający dokonanie zakupu w konkretnym sklepie.

Przeczytaj opinie na stronie sklepu

Biegasz i przymierzasz się do zakupu pierwszej maski antysmogowej? Z pewnością znasz osoby, które również biegają i są w stanie polecić odpowiednią maskę przeznaczoną dla sportowców. Jeśli nikt z Twoich znajomych nie korzysta z masek, zawsze możesz zasięgnąć opinii zamieszczonych na zewnętrznych i niezależnych serwisach jak np. system opinii Trusted Shops. Dzięki temu dowiesz się czegoś więcej na temat samego sklepu internetowego, a także produktu, który masz zamiar kupić.
„Zapotrzebowanie na maski antysmogowe jest coraz większe. Dwa lata temu widok osoby w masce budził zdziwienie wśród mieszkańców. Jednak dziś podczas spaceru czy w drodze do pracy, można zauważyć coraz więcej osób w maskach antysmogowych. Zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży masek w szczególności po grudniowym alarmie smogowym. Wzmożona sprzedaż odbywała się nie tylko w Krakowie, ale także w stolicy. Wraz ze wzrostem świadomości i ilości materiałów informacyjnych pojawiających się w mediach, m.in. o szkodliwym wpływie smogu, można mówić o „boomie” na maski. W naszym sklepie asortyment ten znika jak świeże bułeczki, nawet w kilka godzin. Z danych jakie otrzymałam od naszych producentów, zainteresowanie było tak ogromne, że dziennie sprzedawali nawet do 2 tys. sztuk masek” – dodaje Elżbieta Goczyńska-Han, Marketing Director w Sklep-Presto.pl.


 O firmie Trusted Shops
Trusted Shops to europejska firma oferująca kompleksowe rozwiązania budujące zaufanie do zakupów w sieci. Od momentu założenia firmy w 1999 w Kolonii certyfikaty Trusted Shops uzyskało ponad 19 000 sklepów internetowych. Audyt ekspercki, któremu poddawani są sprzedawcy internetowi, uwzględnia szczegółowe kryteria, takie jak wypłacalność, przejrzystość cen, obsługa klienta oraz ochrona danych. Do sklepów certyfikowanych przez Trusted Shops należą takie znane firmy jak 5.10.15, Meble Abra, EuroFlorist, Neo24.pl, Cyfrowe.pl i wiele innych. Dzięki połączeniu audytu eksperckiego, ochrony kupującego oraz systemu opinii, Trusted Shops oferuje kompleksowy pakiet usług budujących poczucie bezpieczeństwa wśród konsumentów.
www.trustedshops.pl

/źródło - / fot.pixabay/

Poprawiony: niedziela, 02 kwietnia 2017 08:29