"Kresoodporna" wyprawa Nissanem Qashqai Drukuj Email
Wpisany przez Nissan-europe   
piątek, 30 lipca 2010 19:24

„KRESOODPORNA” WYPRAWA NISSANEM QASHQAI

Czy Nissan Qashqai, dzięki swojemu wyższemu prześwitowi i napędowi na wszystkie koła bezproblemowo pokona niedoskonałe drogi wzdłuż naszej wschodniej granicy?

altCzy  dwulitrowy silnik diesla zapewni dynamiczne i oszczędne przemieszczanie się? Czy trzyosobowa rodzina będzie się w nim czuła komfortowo przez ponad 2 tygodnie.

Odpowiedzi na te pytania postarają się znaleźć autorzy bloga

http://polskawschodnia.blox.pl/ Blog wyprawy jest tworzony przez trzyosobową rodzinę w składzie: mama Ania, tata Mateusz i 3,5 letni synek Tytus która cała wyrusza w wyprawę od Ustrzyk Górnych, aż do Wiżajn na Suwalszczyźnie, by na końcu wyprawy wypocząć na najbardziej wysuniętej na wschód polskiej bałtyckiej plaży w Piaskach.

 

Autorzy bloga chcą zarażać innych swoją fascynacją wschodnimi terenami naszego kraju. Polska Wschodnia to tereny nieznane dla większości mieszkańców naszego kraju. A szkoda, bo są one pełne uroku, ciekawych i inspirujących miejsc, gdzie mieszają się kultury, wpływy, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Niszczejące kościoły, cerkwie, synagogi były świadkami burzliwych często dziejów, każde miejsce posiada swoją własną, przejmującą historię.

 

Uczestnicy wyprawy sprawdzą również na trasie, czy „miastoodporny” Nissan Qashqai, może być również „kresoodporny”. Zobaczą, jak crossover Nissana poradzi sobie na dosyć wymagającej trasie wzdłuż wschodniej granicy, gdzie jakość dróg pozostawia wiele do życzenia oraz jak spełni oczekiwania 3-osobowej rodziny, aktywnie spędzającej czas. Trasa którą przejadą Nissanem to ponad 2 tysiące kilometrów.

 

 Całą wyprawa będzie relacjonowana za pośrednictwem bloga oraz profili na Facebook’u i Blipie.

 

Jak mówią autorzy: - Nie tylko będziemy się dzielić wrażeniami z podróży, ale również chcemy opowiedzieć, jak takie spędzanie wakacji może dać frajdę rodzicom, jak i małym dzieciom. Nasz synek już się nie może doczekać wyprawy. Samochód, namiot, parę przewodników i map jest naszym zdaniem świetną alternatywą na wakacje dla ludzi ciekawych świata. A Polska Wschodnia jest idealnym, niemal magicznym kierunkiem. Stali bywalcy egipskich nadmorskich kurortów „all inclusive” pewnie się nie skuszą, tak jak my się nie skusilibyśmy się na ich sposób spędzania wakacji. Ale cała reszta, może. Na wyprawę ruszają już w sobotę, 31 lipca. Spędzą w samochodzie ponad dwa tygodnie, a po powrocie stale będą rozbudowywać zawartość blogu.

 

Nissan Qashqai należy do pojazdów typu crossover, czyli wypełnia lukę między pojazdami osobowymi, a terenówkami z napędem 4x4. Jeśli chodzi o stylistykę, górna część Nissana Qashqai przypomina dynamiczny samochód osobowy, o opływowych, dynamicznych kształtach i wyraźnych bocznych przetłoczeniach - podobnie jak u Nissana Murano. Dolna część samochodu przywodzi na myśl moc i wytrzymałość pojazdu typu SUV, dzięki obszernym i szerokim nadkolom, podwyższonemu prześwitowi i budzącej zaufanie sylwetce.

 

Za bezpieczeństwo odpowiada system napędu na cztery koła, który reprezentuje najbardziej wyrafinowaną technologię dostępną na rynku. System ALL-MODE 4x4 stworzony przez firmę Nissan umożliwia bezpieczną i spokojną jazdę, podczas której zaawansowane elementy elektroniczne sterują przyczepnością pojazdu. Qashqai jest również jednym z najbezpieczniejszych pojazdów na rynku co potwierdziły testy zderzeniowe organizacji NCAP. Qashqai należy również do grona najbardziej niezawodnych modeli co potwierdzają statystyki niemieckiego automobilklubu ADAC.

 

W chwili obecnej ceny modelu Qashqai rozpoczynają się od 63 700 złotych.

Więcej szczegółów można znaleźć na blogu:

http://polskawschodnia.blox.pl/

 

Blip’ie:

 

http://blip.pl/users/polskawschodnia/dashboard

Facebook’u: http://www.facebook.com/#!/pages/Tajemnicza-Polska-Wschodnia/126473890730776?ref=ts

 

Więcej o marce NISSAN i modelach można znaleźć na stronie: www.nissan.pl

Zdjęcia modelu Qashqai: http://www.newsroom.nissan-europe.com/pl/pl-pl/multimediacenter/images.aspx?filter=product&filter2=100004

 

 

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 18:55