Zmiana mebli kuchennych - jasne czy ciemne Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 05 stycznia 2017 10:53

Zmiana mebli kuchennych - jasne czy ciemne

Jeśli przeglądasz nowoczesne katalogi z meblami i nagle z przykrością stwierdzasz, że Twoja kuchnia jest całkowicie niemodna, względem eleganckich, przestronnych pomieszczeń, wiedz, że i Ty, możesz znacznie ją odmienić! Wbrew pozorom wcale nie musisz mieć do tego projektu milionów w portfelu ani wielkiego domu. Współcześnie stosuje się już takie triczki, które z łatwością pozwolą nabrać Twojej kuchni nowych barw - i dosłownie i w przenośni! . Oświetlenie także, małym kosztem zmodyfikujemy tak, by pasowało do naszego wnętrza i spełniało swoją rolę. Oto, pod spodem prezentujemy kilka sposobów na nowoczesną, świeżą kuchnię!


Wybór nie jest prosty, właściwie nigdy nie był, ale...! Tym razem odpowiedz sobie na pytanie: jaki konkretnie efekt chcesz osiągnąć? Jeśli, Twoja kuchnia jest mała, wygląda na babciowatą, proponujemy meble ciemne. Dlaczego? Powszechnie wiadome jest, że ciemne barwy powodują, że przestrzeń optycznie zdaje się być większa, a ponadto elegantsza i bardziej stylowa. Na ciemnych meblach zacieki, zadrapania, rysy nie będą aż tak mocno raziły, jak w przypadku mebli jasnych, o które należy szczególnie dbać. Jeśli, chodzi o materiał wykonania, my preferujemy drewno. Usłojenie odwraca uwagę od ewentualnych mazów i plam. Jeśli, masz do dyspozycji dużą przestrzeń możesz zainwestować w najnowsze zabudowania - meble do zabudowy to idealny pomysł! Wszystko w nich pomieścisz, a pracę przeniesiesz na ogromną centralną wyspę. Tak wyglądają najnowsze wnętrzarskie trendy! Jeśli, Twoja przestrzeń nie jest zbyt duża, proponujemy natomiast równie piękne, proste, klasyczne jasne umeblowanie. Nie stawiaj na 1 kolor, wybierz coś dwukolorowego. Idealnie sprawdzają się meble gdzie jasne drewno komponuje się ze stylową, ognistą czerwienią. Do tego dochodzą jeszcze halogenowe lampki... Piękne, proste, stylowe, kobiece. Jasne drewno na pewno w znaczący sposób ożywi Twoją kuchnię, a czerwień doda elegancji! Halogenowe oświetlenie wprowadzi nietuzinkowy, romantyczny klimat. Jeśli, wolisz coś nieco bardziej wyszukanego, aniżeli klasykę, postaw na biel w połączeniu z czerwienią! Prosta, biała zabudowa jest bardzo na topie, natomiast kolor czerwony - w tym przypadku jest ożywicielem całości.
Jak sama widzisz, wszystko zależy od twoich oczekiwań i predyspozycji. Do omówienia pozostaje jeszcze jednak, kilka ważnych kwestii. Mianowicie, jak wygląda Twoje życie? Co konkretnie chciałabyś robić w kuchni? Jeśli, jesteś szaloną kobietą, która znaczną część dnia spędza w pracy, a kuchnia to miejsce, gdzie bawisz się w rewolucje, eksperymentujesz, gotujesz wraz z przyjaciółmi i marzą Ci się imprezy w nowoczesnym salonie - opcja z ciemnymi kolorami sprawdzi się znacznie lepiej! Jeśli natomiast, jesteś spokojną mamą, która na co dzień gotuje, sprząta, uważa dom za ostoję ciepła rodzinnego, kuchnię powinnaś mieć jasną - doda uroku i z całą pewnością wprowadzi wesoły, spokojny klimat.
Pamiętaj też, że kolor mebli powinien komponować się wraz z parkietem. Do jasnego drewna bardziej pasują białe posadzki, natomiast do ciemnego, pasować będą praktycznie każde, byleby komponowały się wraz z dodatkami. Pamiętaj, jednak, że my tylko doradzamy. Nie znamy Twoich predyspozycji, ani charakteru. Najlepszym doradcą jest na ogół własna intuicja :)

Opracowanie artykułu: http://meble-kuchenne.pro

/źródło - /