Muzyczna książeczka dla niemowląt Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 25 grudnia 2016 10:34

Muzyczna książeczka dla niemowląt

Każdej mamie zależy na tym, aby zabawki, którymi będzie bawiło się jej maleństwo będą nie tylko rozrywką, ale także będą miały charakter edukacyjny. Warto już od pierwszych miesięcy wybierać takie, które będą stymulowały rozwój maluszka, zarówno ten ruchowy jak i umysłowy. Zadbanie o odpowiedni dobór zabawek z pewnością zaprocentuje w przyszłości, a ciekawa zabawka zajmie dziecko na kilka chwil.

Dwustronna muzyczna książeczka to zabawka, która będzie rozrywką już dla najmłodszych maluchów, ale będzie się też podobała trochę starszym niemowlakom. Kontrastowe obrazki zastosowane z jednej strony książeczki przeznaczone są dla dzieci, które dopiero ćwiczą zmysł wzroku. Takie kolory przyciągają uwagę dziecka i są dla niego dobrze widoczne. Stawiając książeczkę obok dziecka zachęcasz go do wyciągnięcia rączek w jej kierunku. Później, gdy dziecko ćwiczy już bardziej zaawansowane sekwencje ruchowe, jak chociażby podnoszenie główki, książeczka doskonale przyda się do stymulowania tego rozwoju. Dziecko będzie chciało podnosić głowę z leżenia na brzuszku, aby lepiej zobaczyć obrazki książeczki. Dzięki rozkładanej konstrukcji książeczki i zamocowanych do niej sznurkom można ją także rozłożyć i zawiesić nad wózkiem lub łóżeczkiem i w ten sposób zachęcać dziecko do podnoszenia się z pozycji leżącej.

Dwustronna muzyczna książeczka będzie także atrakcją dla starszych niemowlaków. Gdy szkraby trochę podrosną kolorowe rysunki z jej drugiej strony z pewnością je zaciekawią. Melodyjki w książeczce mogą pomagać maluchom w uspokojeniu się lub zaśnięciu, a w trakcie zabawy będą ciekawą i wywołującą radość atrakcją. Zapalające się buźki zwierząt zilustrowanych w książeczce będą rozśmieszać twoje maleństwo bez końca!

Dwustronna muzyczna książeczka stworzona jest z materiału, który można łatwo czyścić, dlatego nie będziesz musiała obawiać się o bezpieczeństwo swojego maluszka, gdy zechce gryźć książeczkę podczas ząbkowania.

Dwustronna muzyczna książeczka Yookidoo, cena: 85.00 PLN www.babymama.pl
Wymiary: szerokość 14,5 cm, długość 75 cm, grubość 3 cm.

/źródło - /