5 prostych pomysłów na dekoracje wnętrza przed świętami Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:45

5 prostych pomysłów na dekorację wnętrza przed świętami

Powoli świąteczny klimat wkracza do sklepów i na ulice, ale czy zagościł on już w polskich domach? Niewykluczone – według badań Polacy poświęcają coraz więcej czasu i energii na przedświąteczne przygotowania. Trudno się temu dziwić, skoro co roku w Polsce spada mniej śniegu. Jeśli więc chcesz już teraz wczuć się w ciepłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia, poznaj kilka pomysłów na dekorację wnętrz.

 

Aranżacja pomieszczeń przed świętami nie musi oznaczać wstawiania w każdy kąt figurki Świętego Mikołaja. Dobrym pomysłem mogą być delikatne akcesoria oraz dodatki, które sprawią, że Twoje mieszanie będzie przypominało o nadchodzących świętach w stylowy sposób. Dekoria.pl przygotowała dla Ciebie proste porady aranżacyjne zebrane w inspirującym katalogu – dzięki nim oczekiwanie na Pierwszą Gwiazdkę przebiegnie w przyjemnej atmosferze.

Święta często kojarzą się z nastrojowym światłem – przyjemne ciepło bijące od kominka, blask świecy na pięknie ustrojonym stole, niezwykła aura otaczająca choinkę... Jednym ze sposobów na wprowadzenie bożonarodzeniowego klimatu do Twojego domu jest zatem odpowiednie oświetlenie pomieszczeń.

Do tego celu nadaje się świecznik Zoe, który dzięki szklanej osłonie zapewnia przez długi czas atmosferę zimowego odpoczynku. Możesz postawić go na stole w kuchni lub na parapecie okna – w każdym miejscu spełni swoje zadanie. Żeby jeszcze bardziej wczuć się w klimat przywoływany przez świecznik, możesz popijać gorącą czekoladę lub kakao w takim kubku, jak kubek świąteczny Spirit of Christmas.

Natomiast do nastrojowej ozdoby balkonu lub tarasu warto wybrać lampion Xavier, dający dużo ciepłego światła oraz chroniący świeczkę przed zgaśnięciem.

Jeśli chcesz, żeby świąteczny blask towarzyszył Ci również w czasie kąpieli, to pomyśl o ozdobieniu łazienki kompletem świeczników Mix Cooper. Ich lustrzane wnętrze sprawia, że świeczniki rzucają piękne światło o lekko miedzianym kolorze, co momentalnie tworzy ciepły i przytulny nastrój.

Możesz wzmocnić bożonarodzeniowy klimat dzięki udekorowaniu świeczników czy lampionów naturalnymi ozdobami, takimi jak:

• orzechy włoskie,
• szyszki,
• laski cynamonu,
• gałązki choinki.

Klimatyczne światło to jednak nie wszystko – czas pomyśleć o tym, jakie połączenia kolorów warto wprowadzić do swojego mieszkania, by uzyskać bożonarodzeniowy nastrój. Klasyczna kombinacja barw, dzięki której poczujesz się jak w rodzinnym domu, to czerwień i leśna zieleń. Takie połączenie daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Wystarczy np. zestawić w jednym pomieszczeniu zasłony z kolekcji Jupiter z poszewkami na poduszki z kolekcji Bristol, aby przypomnieć domownikom, że święta są już blisko.

Z kolei jeśli preferujesz nowocześniejsze podejście do świątecznych dekoracji, pomyśl nad zestawieniem spokojnych barw kojarzących się z zimą, jak jasnoszary, błękitny i biały – bogatą ofertę tkanin utrzymanych w tych właśnie barwach znajdziesz w kolekcji Christmas.

Jeżeli zdecydujesz się na tę kolorystykę, to w stworzeniu świątecznego klimatu okażą się pomocne dekoracje takie, jak figurka Silver Angel II (pasująca do minimalistycznego salonu) lub uroczy renifer siedzący – może postawisz go w pokoju swojego dziecka i sprawisz mu tym samym niespodziankę?

Bardzo subtelnym sposobem na dekorację wnętrza przed świętami są szarfy na krzesło z kolekcji Linen, które oprócz tego, że kojarzą się z kolacją wigilijną, to dodają również elegancji pomieszczeniu, w jakim się znajdują. Dzięki temu oprócz bożonarodzeniowego klimatu zyskujesz uniwersalną ozdobę do salonu lub kuchni. Szarfy sprawdzą się jako dekoracja również po tym, kiedy sezon świąteczny dobiegnie końca, i pasują do bardzo różnych stylizacji.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyś na co dzień korzystała z talerzy deserowych Spirit of Christmas. Znajdujące się na nich szczegóły kojarzące się ze świętami są tak subtelne, że talerzyki będą się efektownie prezentować na każdym stole.

Te proste pomysły na świąteczne aranżacje pomogą Ci w stworzeniu przyjemnego klimatu nawet wówczas, gdy pogoda za oknem będzie bardziej przypominała późną jesień niż wczesną zimę. Delikatne, bożonarodzeniowe akcenty dekoracyjne sprawią przyjemność Twoim domownikom i zachęcą do rozkoszowania się uroczystym klimatem jeszcze przed świętami.

/źródło - /