Harmonia i lekkość - Marani Rkatsiteli Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 12:14

Harmonia i lekkość. Marani Rkatsiteli


Jedną z charakterystycznych dla Gruzji odmian winorośli jest Rkatsiteli. Są to wyjątkowe jagody, które tylko w gruzińskich winnicach idealnie dojrzewają. Próby zaszczepienia ich na inne grunty nie skończyły się dużym powodzeniem. Właśnie one sprawiają, że wino Marani Rkatsiteli smakuje niepowtarzalnie.


Ten stosunkowo niedrogi, gruziński trunek powstaje w 100% z winogron Rkatsiteli, dojrzewających w regionie KAKHETI. 30% z nich pochodzi z Winnic Kondoli. Warto, aby Marani Rkatsiteli – regionalne, białe, wytrawne wino – na stałe zagościło na naszych stołach.

 


Jakość w dobrej cenie
Zazwyczaj po wina regionalne czy apelacyjne sięgamy przy wyjątkowych okazjach, na co dzień zadowalając się stołowymi. Powodem jest cena – stołowe wina nie muszą spełniać wyśrubowanych kryteriów, dzięki czemu są tańsze. Przeważnie znamy jedynie kraj, w którym zostały wyprodukowane. Marani Rkatsiteli to wino regionalne, co oznacza, że producent oznaczył na etykiecie konkretny region, z którego pochodzą winogrona. Mimo to trunek ten kupimy za mniej niż 30 zł. Dodatkowo, obok jakości, zyskamy niepowtarzalny smak wina z endemicznych jagód. Charakterystycznego dla Gruzji – białego.


Idealne do obiadu
Dodatkowym atutem Marani Rkatsiteli jest fakt, że będzie się idealnie komponować z tradycyjnymi, obiadowymi daniami – pieczonym kurczakiem, wieprzowiną czy, jeśli ktoś woli lżejszą kuchnię, potrawami z makaronu. Ma jasnosłomkowy kolor, w jego aromacie wyczujemy nuty melona i jabłka. Zwieńczeniem doznań będzie lekki, harmonijny, pełen energii i świeżości smak.

Cena: 27 zł
Butelka: 0,75 l


O Marani:
Wina Marani są oryginalnymi gruzińskimi winami, produkowanymi w regionie Kacheti – Telawi. Winiarnia łączy nowoczesne technologie ze starożytnymi metodami wytwarzania wina. Beczki dębowe sąsiadują tu z tradycyjnymi amforami glinianymi – KWEWRI, zakopanymi w ziemi piwnicy, którą nazywa się „Marani”. Region Kacheti dzieli się na siedem najważniejszych mikroregionów dla win o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli. Prawy brzeg rzeki Alazani zajmują mikroregiony „Tsinandali”, „Vazisubani”, „Akhasheni” i „Mukuzani”, a mikroregiony „Napareuli”, „Kvareli” i „Kindzmarauli” są położone przy malowniczym podnóżu Dużego Kaukazu, na lewym brzegu rzeki Alazani. Tutaj rodzą się wyborne wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie ze złożonym bukietem i niepowtarzalnym smakiem, które zyskują uznanie na całym świecie. Importerem win w Polsce jest Marani 1915 Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie: http://www.marani.com.pl/ 

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 12:33