Nowy salon i serwis Nissana w Poznaniu Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 03 listopada 2016 08:10

Nowy salon i serwis Nissana w Poznaniu


27 października nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu na rynku poznańskim – Japan Motors.


To pierwsza w Polsce stacja dealerska zbudowana od podstaw zgodnie z nową Koncepcją Sprzedaży Detalicznej Nissana. Zakłada ona rezygnację ze sformalizowanych, statycznych salonów na rzecz otwartych i dynamicznych przestrzeni, które sprzyjają poprawie satysfakcji klienta. To on decyduje o tempie przebiegu swojej wizyty, dostarczającej mu inspiracji i specjalistycznej wiedzy w odpowiednich punktach kontaktu z pracownikami salonu. Między innymi dlatego doradcy handlowi i serwisowi nie przyjmują klientów przy biurkach, ale przy wysokich stolikach.
Nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni 1000 m2 pozwala na ekspozycję w salonie dziesięciu samochodów osobowych, wliczając w to wydzieloną strefę dla pojazdów elektrycznych. Modele dostawcze prezentowane są na zewnątrz. W części serwisowej dostępnych jest 5 stanowisk, w tym podnośnik 4,2 t dla najcięższego w gamie marki, dostawczego Cabstara.
Japan Motors w Poznaniu jest dziesiątym autoryzowanym punktem sprzedaży samochodów elektrycznych Nissana w Polsce. W listopadzie na terenie obiektu zostanie uruchomiona szybka ładowarka CHAdeMO, pozwalająca naładować akumulatory modelu LEAF lub e-NV200 od 0 do 80% pojemności w czasie zaledwie 30 minut.
Na miejscu do dyspozycji klientów jest bezpłatne wi-fi, a dla najmłodszych tablet do zabawy.
„Jesteśmy zaszczyceni możliwością otwarcia salonu Nissana także w Wielkopolsce i wiele sobie po nowym wspólnym projekcie obiecujemy” – powiedział Grzegorz Hankus, Prezes Zarządu Grupy PGD, podczas ceremonii otwarcia obiektu.
„Jesteśmy związani z marką Nissan już od prawie czternastu lat i dlatego z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że to więź owocna dla obu stron. Nasza kooperacja rozpoczęła się bardzo dynamicznie w Bielsku-Białej. Pierwszy rok działalności pierwszego salonu Japan Motors przyniósł prawie sześciokrotny wzrost udziału sprzedaży Nissana na rynku lokalnym, co otworzyło drogę dla zwiększenia współpracy. Rynek poznański tworzy dla nas nowy potencjał sprzedaży, podobnie jak rozwijająca się gama modelowa marki Nissan, obejmująca także samochody elektryczne i dostawcze, dlatego jesteśmy przekonani o powodzeniu tej inwestycji” – dodał Grzegorz Hankus.
Robert Prusiński, Dyrektor polskiego oddziału Nissana, powiedział: „Nowy punkt na mapie autoryzowanych dystrybutorów Nissana – Japan Motors Poznań – jest miejscem szczególnym, właśnie dlatego, że to pierwszy obiekt w Polsce, który został od podstaw stworzony według nowej Koncepcji Sprzedaży Detalicznej Nissana. Spełnia najnowsze standardy marki, a biorąc pod uwagę, jak solidnym i profesjonalnym partnerem jest dla Nissana Grupa PGD, z całą pewnością zaoferuje naszym klientom obsługę najwyższej jakości”.
„Otwarcie nowego salonu Japan Motors stanowi znaczące wzmocnienie obecności Nissana na rynku wielkopolskim. Ponadto idealnie wpisuje się w strategię rozwoju marki na polskim rynku, z racji na dołączenie nowego obiektu do grona punktów uprawnionych do sprzedaży samochodów elektrycznych. To dla nas niezwykle ważny aspekt, szczególnie w kontekście rosnącego zainteresowania i zapotrzebowania na przyjazne środowisku rozwiązania” – dodał Robert Prusiński.
Podczas uroczystości otwarcia salonu, prezes Hankus przypomniał, że Japan Motors jako pierwszy dealer z Europy Środkowo-Wschodniej został laureatem światowej nagrody Nissana (Global NSSW Award), którą otrzymał z rąk samego Carlosa Ghosna, prezesa Nissan Motor Corporation, w roku 2003.
Poza usługami związanymi ze sprzedażą i serwisem, Nissan Japan Motors Poznań zapewnia także kompleksową obsługę w zakresie ubezpieczeń, finansowania oraz odkupu samochodów używanych.

 

Dane kontaktowe:
Japan Motors Poznań
ul. Głogowska 448
60-266 Poznań
Tel. +48 61 610 41 70
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.nissan.japanmotors.pl

Poprawiony: czwartek, 03 listopada 2016 08:19