Jak wyprawić dziecku urodziny marzeń? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 23 października 2016 16:09

Jak wyprawić dziecku urodziny marzeń?


Kiedyś było łatwiej. Przyjęcie odbywało się zazwyczaj w weekend wypadający tuż po dniu urodzin. Gości stanowiła grupa najbliższej rodziny oraz koleżanek i kolegów z klasy, którzy w strojach galowych ustawiali się by wręczyć skromny prezent solenizantowi. Później pozostało już tylko zdmuchnąć świeczki na torcie i... można było rozpocząć zabawę w dziecięcym pokoju.


 

Obecnie rodzice prześcigają się w wyborze zaproszeń, atrakcji oraz miejsca, w którym zostaną wyprawione urodziny.
Jako pierwsze na rynku pojawiły się urodziny w restauracjach, gdzie dzieci z kolorowymi czapkami na głowach wesoło spędzały czas w kącikach zabaw. Kolejne punkty, w których można było wyprawić pociechom urodziny marzeń wyrastały jak grzyby po deszczu. Zapraszano na urodziny w Aquaparkach, salach z kulkami, placach zabaw. Wtedy pojawiały się kolejne pytania rodziców: „Gdzie wyprawimy urodziny za rok?” , „A co jeżeli to wszystko się znudzi?!”.
I tu ze swoją ofertą wychodzą firmy edukacyjne, które proponują niekonwencjonalny scenariusz zabaw. Przyjęcie urodzinowe ma charakter warsztatowy i obfituje w ciekawe wyzwania, zachęcając tym samych najmłodszych do poznawania świata. Wspólna praca przy wykonywaniu chemicznego eksperymentu czy budowaniu robota wpływa na polepszenie umiejętności pracy w grupie i rozwinięciu kompletacji społecznych.
Jedną z najszerzej działających firm w tej branż jest Mały Inżynier. W zależności od wieku i upodobań dzieci imprezę można przygotować nawet w 12 naukowych odsłonach! W ofercie firmy pojawiają się scenariusze dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Na terenie całej Polski można urządzić dziecku spotkanie, np. z Sherlockiem Holmesem, gdzie dojdzie do próby zdemaskowania oszustów – oczywiście z wykorzystaniem doświadczeń chemicznych lub walki robotów sumo, które zostaną własnoręcznie zbudowane z klocków Lego i zaprogramowanie. Organizatorzy proponują także dodatkowe opcje w postaci efektownych pokazów z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu.
Jednak jest coś, o czym w szale przygotowań nie powinniśmy zapomnieć – o dziecku, o tym czego ono chce i potrzebuje. Pamiętajmy, że urodziny to dla każdego z nich najważniejszy dzień w roku i postarajmy się żeby był niezapomniany.
http://www.edukacyjneurodziny.pl/

Poprawiony: niedziela, 23 października 2016 16:15