Pułapka na muszki owocowe - Smart Trap
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 maja 2010 08:46

Smart Trap – Sprytna pułapka na muszki owocowe

Za co kochamy lato? Za piękną pogodę, za zieleń... i za komary, muszki owocowe, a także za świeże owoce oraz warzywa, których o tej porze roku jest pod dostatkiem!

altW upalne, letnie dni nie ma nic lepszego niż pachnące słońcem pomidory, czy soczyste i słodkie truskawki. Na samą myśl o takich pysznościach cieknie ślinka!
Niestety, amatorów świeżych jarzyn i owoców jest więcej niż byśmy sobie tego życzyli. Latem nad stołem, oprócz domowników, możemy bowiem „spotkać” również owady. Chyba najbardziej dokuczliwym z nich jest muszka owocowa.
Muszka owocowa (Drosophila melanogaster) to niewielki, kilkumilimetrowy owad, który żywi się rozkładającymi się resztkami owoców. W jej jadłospisie znajdują się również wszelkiego rodzaju słodkości. Przyciąga ją zapach wina, słodkich napojów, konfitur, dżemów a także octu. Ten niepozorny skrzydlaty intruz może wyrządzić wielką szkodę człowiekowi. Muszka owocowa roznosi wiele groźnych bakterii i wirusów. Często, po ‘uczcie’ w pobliskim koszu na śmieci owad przenosi się bezpośrednio na pożywienie, które za chwilę ma trafić na nasz talerz.
Jak więc możemy bronić się przed tymi nieproszonymi gośćmi?
Teraz już nie musisz tolerować obecności muszki owocowej w Twoim domu! Wystarczy, że sięgniesz po Smart Trap, nową pułapkę na muszki owocowe, firmy Kwazar.

Stosowanie Smart Trap to najłatwiejszy sposób na zmniejszenie aktywności muszki owocowej
w pomieszczeniach mieszkalnych, a także w piekarniach, cukierniach, dojrzewalniach owoców, restauracjach i sklepach. Wystarczy otworzyć ją pociągając za uchwyt w kształcie liścia, wlać do środka płyn wabiący i umieścić pułapkę w miejscu wzmożonego gromadzenia się owadów, np. przy koszu z owocami, pojemnikach na śmieci, czy też w spiżarni.

Pułapka Smart Trap firmy Kwazar jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Wykorzystany w niej płyn wabiący składa się wyłącznie z naturalnych atraktantów spożywczych i nie zawiera substancji niebezpiecznych. Jego wyjątkowa kompozycja skutecznie przyciąga muszkę owocową. Specjalna konstrukcja pułapki sprawia, że schwytany w nią owad nie ma możliwości ucieczki.

/źródło Best Image/

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 18:22