Nowe technologie w kuchni... Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 09 września 2016 11:11

Nowe technologie w kuchni, czyli w co warto ją wyposażyć?


Codzienne przygotowywanie posiłków dla siebie i najbliższych to bardzo czasochłonne zadanie. Możemy je sobie jednak nieco ułatwić za pomocą nowych technologii. Na rynku znajdziemy bowiem całą gamę wynalazków dedykowanych wielbicielom gotowania. Dlaczego warto je mieć? Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i umożliwią rezygnację z wielu sklepowych produktów na rzecz tych domowej roboty. Eksperci z Grupy Okazje wybrali najciekawsze sprzęty z kategorii małe AGD.

Istnieje wiele urządzeń kuchennych, o których większość z nas nigdy nawet nie słyszała. To małe gadżety, które ułatwiają gotowanie i pozwalają samodzielnie przygotowywać wiele smakołyków. Takie nietypowe sprzęty, które z pewnością świetnie sprawdzą się w niejednej kuchni, prezentują eksperci z Grupy Okazje.

Małe co nie co
Pyszne, słodkie lub słone przekąski, które najczęściej kupujemy gotowe, możemy z powodzeniem przygotować samemu. Pomoże nam w tym na przykład maszyna do robienia waty cukrowej. Do jej przyrządzenia wystarczy już 1 łyżka cukru, a aby uzyskać inny kolor, możemy dosypać barwnik spożywczy. Miłośnicy lodów powinni z kolei pomyśleć o urządzeniu, dzięki któremu z ulubionych owoców i dodatków, przygotują pozbawione sztucznych konserwantów lody klasyczne lub sorbetowe. Co jeszcze znajdziemy na rynku małego AGD? Na przykład urządzenie do popcornu, które przygotowuje tę słoną przekąskę za pomocą gorącego powietrza w około 2,5 minuty, czy specjalny wypiekacz do słodkości. Ten drugi zawiera kilka oddzielnych foremek i pozwala już w kilka minut przygotować ciastka, pączki czy mini naleśniki.

Zdrowo i smacznie
Stawianie na zdrowe i mało przetworzone produkty staje się coraz popularniejsze. Samemu przygotowujemy już nie tylko przetwory na zimę, ale i takie dodatki jak ketchup, majonez czy masło orzechowe. Podobnie jest z pieczywem. Lubimy cieszyć się rano smakiem i zapachem świeżego chleba i zależy nam, aby nie zawierał on ulepszaczy czy konserwantów, dlatego coraz częściej wypiekamy go samodzielnie. Tę czynność znacznie ułatwi nam specjalny wypiekacz. Wystarczy umieścić składniki w urządzeniu i wybrać odpowiedni program, a po kilku minutach będziemy mieć gotowy chleb. W domowych warunkach możemy przygotować także jogurt, dzięki maszynie, jaką jest jogurtownica. Aby go wytworzyć wystarczy użyć zwykłego mleka lub mleka sojowego, żywych kultur bakterii oraz ulubionych owoców. Miłośnicy jajek mogą z kolei pomyśleć o zakupie urządzenia o nazwie jajowar, które pozwala na wybór jednej z trzech opcji ich ugotowania: na twardo, miękko lub półmiękko. Co jeszcze warto mieć w swojej kuchni? Na przykład saturator, który zwykłą wodę z kranu wzbogaci o uwielbiane przez wielu z nas bąbelki.

Dla ułatwienia
Na rynku małego AGD dostępnych jest również wiele urządzeń, które stworzone zostały, aby wyręczać nas w wykonywaniu niektórych kuchennych czynności. Jedną z nich jest obieranie ziemniaków, które zajmuje zwykle sporo czasu i nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego elektryczna obieraczka to gadżet, którym z pewnością nie pogardzi nikt, kto na co dzień przygotowuje posiłki dla kilkuosobowej rodziny. Dodatkowo warto także zainwestować w elektryczną krajalnicę, a przygotowywanie obiadów czy kolacji okaże się proste jak nigdy dotąd.
Nowoczesne sprzęty kuchenne z kategorii małe AGD, znajdziemy na stronach porównywarki cen Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/#male-agd-do-kuchni.  Warto poszukać tam rozwiązań idealnie dopasowanych do swoich potrzeb.

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 09 września 2016 11:28