Niewydolność krążenia żylnego a sport Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 08 września 2016 11:02

Niewydolność krążenia żylnego a sport

Choć aktywność fizyczna niewątpliwie korzystnie wpływa na nasze zdrowie, wcale nie jest powiedziane, że osoby, które regularnie ćwiczą, nie mają żadnych dolegliwości. Jedną z bardziej uciążliwych są obrzęki nóg, spowodowane niewydolnością krążenia żylnego. Jak sobie z nimi radzić naturalnymi sposobami i czy konieczne jest ograniczenie ruchu?


Jednym z rezultatów przewlekłej niewydolności żylnej są żylaki. Trzykrotnie częściej cierpią na nie kobiety niż panowie. Pierwszą oznaką ich powstawania jest uczucie obolałych, ociężałych nóg. Zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu żylaków duże znaczenie odgrywa aktywność fizyczna. Szczególnie zalecane są spacery, pływanie czy jazda na rowerze. Błędne jest przekonanie, że kiedy mamy żylaki, nogi należy oszczędzać. Kluczowa jest wówczas właśnie ich intensywna praca. Jednak niektóre sporty, np. bieganie czy ćwiczenia na stepie, mogą się okazać zbyt wysiłkowe. Jeśli nasze dolegliwości się nasilą, warto złagodzić treningi i postawić bardziej rekreacyjne aktywności.
Poza sportem, dobrymi sposobami na żylaki, a także na obolałe, opuchnięte nogi jest leżenie z kończynami do góry (np. nogami opartymi o ścianę), ograniczenie spożywania alkoholu, unikanie gorących kąpieli czy opalania się. Nie zaleca się też noszenia obcisłych ubrań, butów na wysokim obcasie i przebywania przez dłuższy czas w pozycji siedzącej. Osoby, które mają nadwagę, powinny pomyśleć o przejściu na dietę.
Jeśli nie możemy żyć bez sportu, ale po wysiłku fizycznym dokuczają nam bóle w nogach, warto wypróbować produkty dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Ich działanie przynosi natychmiastowe ukojenie i pomaga szybciej wrócić do formy.
Jednym z takich środków, polecanych na ociężałe nogi, jest żel regeneracja szwedzkiej firmy Snö – REGENERACJA. Zawiera ruskogeninę – związek aktywny, stosowany przy problemach z niewydolnością żylną. Poprawia krążenie, a jego skuteczność została potwierdzona przez badania kliniczne. Ponadto, w skład żelu wchodzą mentol i arnika. Pierwszy wywołuje poczucie zimna i orzeźwienia oraz ma działanie przeciwbólowe, drugi – wspomaga leczenie stłuczeń, uszkodzeń tkanek miękkich i siniaków.
Żel arktyczny Snö REGENERACJA doskonale nadaje się do zrelaksowania mięśni po treningu. Jest bardzo pomocny w odzyskaniu formy po ćwiczeniach. Przynosi szybką, miejscową ulgę w bólu oraz stanowi ukojenie przy niewydolności krążenia żylnego.

 

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 08 września 2016 11:13