Pokój dzienny miejscem odpoczynku... jak go urządzić? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 19 sierpnia 2016 07:55

Pokój dzienny miejscem odpoczynku, spotkań i pracy – jak go urządzić?


Sercem każdego domu jest salon. To miejsce, w którym wypoczywamy, pracujemy, spożywamy posiłki z rodziną, czy spędzamy czas z przyjaciółmi. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Grupy Okazje, w większości domów pokój dzienny spełnia wszystkie te funkcje . Warto więc urządzić go w taki sposób, aby był jednocześnie stylowy, jak i wygodny oraz praktyczny.


Funkcje jakie pełni salon
Salon to szczególne miejsce, w którym większość z nas spędza bardzo dużo czasu. W badaniu przeprowadzonym przez ekspertów z Grupy Okazje, ankietowani zostali zapytani o to jakie funkcje spełnia pokój dzienny w ich domu. Zdecydowana większość, bo 76% osób, wskazało, że jest to miejsce, w którym oglądają telewizję, a 71% utożsamia go ze spotkaniami w gronie rodziny czy znajomych. Dla równie wielu osób (68%) pokój ten to przestrzeń, w której można się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Zdaniem prawie połowy ankietowanych (48%) to również miejsce, w którym spożywa się posiłki. Najmniej badanych, ale wciąż całkiem spora grupa osób, odpowiedziało, że salon pełni dla nich funkcję sypialni (29%) lub biura (22%), w którym mogą pracować lub uczyć się.

 

W wielu domach salon, jako jedno z największych pomieszczeń, spełnia kilka różnych funkcji. Odpowiednio zaaranżowany może służyć jednocześnie za sypialnię, garderobę, biuro czy jadalnię. Warto więc urządzić go w taki sposób, aby był nowoczesny, funkcjonalny, praktyczny, a pomimo licznych funkcji nadal przestronny. To wszystko można łatwo uzyskać dzięki poradom, które przygotowali specjaliści z Grupy Okazje.


Miejsce wypoczynku
Strefa wypoczynkowa w salonie jest niezwykle ważna, dlatego nie może w niej zabraknąć wygodnej, miękkiej kanapy, najlepiej z dużą ilością poduszek. Warto, aby była rozkładana, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać dodatkowe miejsce do spania. Dobrze, aby posiadała także duże pojemniki, w których będziemy mogli przechowywać pościel oraz rzeczy, z których nie korzystamy zbyt często –to pozwoli nam uniknąć zagracenia pokoju. Różnorodne kanapy można znaleźć na stronach Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/szukaj/kanapa-rozkladana/ceny.html
Większość Polaków aranżując salon planuje umieścić w nim telewizor. Jeśli zależy nam na zachowaniu przestronności pomieszczenia i uzyskaniu dużej ilości dodatkowego miejsca, warto aby zawisł on na ścianie. Przymocowanie go za pomocą specjalnych uchwytów pozwoli także na regulację jego położenie i pochylenia. Co więcej, wieszając telewizor nie musimy kupować specjalnej szafki RTV, a w jej miejsce możemy wstawić np. pojemną komodę z szufladami.


Miejsce spotkań
Salon to przede wszystkim miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną czy znajomymi, np. spożywając posiłki. Jeśli w naszym domu nie ma miejsca na jadalnię, to warto, aby stół stanął właśnie w pokoju dziennym. Mały stoliczek pod oknem z czterema krzesłami, który w razie potrzeby można rozłożyć to idealne rozwiązanie. Jeśli jednak nasz salon jest na to za mały, wówczas możemy zaopatrzyć się w ławę, której wysokość i szerokość będzie można regulować, co pozwoli w razie potrzeby uzyskać jadalniany stół. Dobrym rozwiązaniem do mniejszego salonu będą również składane krzesła. Po wizycie gości można je złożyć i wsunąć np. za szafę. Natomiast wybierając pufy, które będą mieściły w sobie schowki, zyskamy więcej miejsca do przechowywania. Przykłady stołów rozkładanych, idealnych do salonu można znaleźć tutaj: http://www.okazje.info.pl/szukaj/stol-rozkladany/ceny.html


Miejsce pracy
W większości domów salon to nie tylko miejsce wypoczynku czy spotkań, ale również miejsce pełniące funkcję biura. To w nim możemy pracować, uczyć się, czy odrabiać lekcje. W salonie łatwo jest zaaranżować strefę przeznaczoną do pracy. Wystarczy zrezygnować z parapetu i na długości okna zrobić blat, który będzie służył jako biurko. Na blacie można ustawić półkę z szufladkami, dzięki której zyskamy dodatkowe miejsce na dokumenty. Jeśli krzesło z oparciem będzie zajmowało zbyt dużo miejsca, pomyślmy o taborecie, który będzie można wsunąć pod blat biurka. Jeśli mamy dużo książek i dokumentów potrzebnych nam do pracy warto, aby w naszym salonie pojawił się regał. Najlepiej, aby jego drzwi były lustrzane, wówczas optycznie powiększy to powierzchnię naszego salonu. Różne regały można znaleźć tutaj: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/regaly/
Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. To właśnie tutaj spędzamy większość czasu z rodziną oraz przyjaciółmi, dlatego jego wnętrze powinno być funkcjonalne, praktyczne oraz przytulne. Zaprojektowanie salonu, który jest jednocześnie miejscem relaksu, pracy i spotkań nie jest trudne. Wystarczy zastosować kilka wnętrzarskich trików, aby centrum rodzinnego życia spełniało wszystkie nasze wymagania.


Grupa Okazje
Grupa Okazje jest jednym z liderów polskiego rynku e-commerce. W jej skład wchodzą 4 serwisy odwiedzane miesięcznie przez ponad 6 mln internautów generujących 16 mln odsłon. Głównym filarem grupy jest porównywarka cen Okazje.info, plasująca się w pierwszej trójce porównywarek w Polsce. Grupa Okazje to także funkcjonalne wyszukiwarki zakupów dopasowane do potrzeb określonych grup docelowych - YouShop, YouHome oraz YouStyle. W 2014 roku do grona serwisów dołączył Rabatuj.pl oferujący internautom rabaty, promocje, wyprzedaże i inne formy zniżek na e-zakupy.

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 19 sierpnia 2016 08:12