"Chudnij głową" - czyli metamorfoza ośmiu kobiet Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 16 czerwca 2016 07:50

„CHUDNIJ GŁOWĄ”, czyli osiem pięknych kobiet i ich metamorfoza

Od czego zależy świetny wygląd? Wszystko rodzi się w głowie! Wie o tym doskonale psychodietetyk Sylwia Prawdzik, która postawiła sobie za cel odmienienie życia 8 kobiet w 8 tygodni. Metamorfoza już trwa. Na czym polega i jak radzą sobie uczestniczki programu „Chudnij głową”?


 

Metamorfoza jest już na półmetku, a jej uczestniczki chudną w oczach, stają się coraz bardziej pewne siebie i zadowolone z życia. Dzięki pracy nad zmianą nawyków, zdrowej diecie i ćwiczeniom czują się znacznie lepiej, mają fantastyczny nastrój i więcej energii.
Zajęcia pod okiem Sylwii Prawdzik nie są zwyczajnymi warsztatami odchudzającymi. Tu utrata kilogramów jest niejako skutkiem ubocznym. Zasadnicza zmiana polega na nauce nowych umiejętności, które pomagają radzić sobie z podjadaniem czy przejadaniem się. Tego właśnie uczy psychodietetyk. Wiedza, którą Sylwia dzieli się z uczestniczkami programu pozwala im między innymi uczyć się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach takich jak np. spotkania rodzinne, wesela, imieniny czy wyjścia do restauracji ze znajomymi, gdzie zwykle stół ugina się od pokus. Pomaga też zrozumieć jak zdrowo i aktywnie spędzać czas nie odmawiając sobie przyjemności - nie muszą rezygnować z pysznych posiłków, a czasem mogą nawet pozwolić sobie na drobne kulinarne grzeszki.
Według Sylwii Prawdzik wszystko zaczyna się w głowie. Żebyśmy mogli cokolwiek zmienić, wystarczy zmienić myślenie i nauczyć się odpowiednich umiejętności, które pomogą nam wyeliminować złe nawyki. Choć nie jest to łatwe i bardzo trudno zrobić to samodzielnie, to jest to klucz do sukcesu w odchudzaniu. Dieta i treningi to za mało. Wszyscy którzy osiągnęli sukces wiedzą, że wszystko zależy od naszego sposobu myślenia. Bardzo ważna jest nauka radzenia sobie z trudnościami, jakie pojawiają się w trakcie odchudzania. Na przykład z takimi nawykami jak zajadanie stresów czy jedzenie zbyt dużych porcji podczas spotkań towarzyskich. Sama zmiana nawyków jednak nie sprawi, że znikną zbędne kilogramy, ale w połączeniu z dietą i ćwiczeniami, pozwoli utrzymać trwale szczupłą sylwetkę, bez tak częstego po wielu dietach efektu jo-jo.
Z doświadczenia Sylwii Prawdzik wynika, że osoby, które gotują samodzielnie osiągają znacznie lepsze efekty w odchudzaniu. Dlatego uczestniczki programu „Chudnij głową” uczą się zdrowo i smacznie gotować z Polish Your Cooking. Swój wygląd i kondycję poprawiają także dzięki regularnym ćwiczeniom z trenerką fitness Kamilą Nowowiejską w siłowni Holmes Place Hotel Regent. Oprócz tego trenują samodzielnie korzystając z aplikacji Fitnoteq, za pomocą której dowiadują się jakie ćwiczenia są dla nich najwłaściwsze i jak poprawnie je wykonać. Z kolei tajniki wydobywania atutów urody i ukrywania niedoskonałości odkrywa przez nimi makijażystka Anna Dobrowolska, a stylizację przygotowuje Alina Winiarska z Everystyle.pl. Marka GYM HERO zadbała zaś o to, by uczestniczki metamorfozy wyglądały pięknie w profesjonalnej odzieży sportowej.
Co tydzień, podczas spotkań, Sylwia Prawdzik sprawdza postępy swoich podopiecznych i prowadzi warsztaty stanowiące najistotniejszy element programu. Ich celem jest bowiem utrwalenie osiągniętych przez uczestniczki efektów. – Udowadniam im, że kluczem do sukcesu jest zmiana myślenia i nawyków, a co pocieszające - nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wszystko jest kwestią świadomego podejścia i odrobiny silnej woli – podkreśla psychodietetyczka.
– Sylwia bardzo nas wspiera. Dużo z nami rozmawia o tym, co blokuje nasze postępy, radzi nam jak nie tracić głowy podczas spotkań czy imprez, na których kuszą apetyczne potrawy i napoje – opowiada jedna z uczestniczek programu. I dodaje: – Czuwa nad nami nawet gdy jesteśmy w domu. Potrafi zadzwonić i upomnieć, że jemy za mało warzyw, bo stale śledzi nasze poczynania przez internet.
Z najważniejszymi aspektami kompleksowego programu „Chudnij głową” autorstwa Sylwii Prawdzik, obejmującego m.in. warsztatowe zajęcia racjonalnego odżywiania, praktyczną naukę gotowania, oraz treningi fitness można zapoznać się na:
www.sylwiaprawdzik.pl
www.facebook.com/SylwiaPrawdzikDietCoaching
www.instagram.com/sylwia_prawdzik
https://www.youtube.com/channel/UCv_i9oykdfaJ1KjlEmA0j7Q

Sylwia Prawdzik
Absolwentka psychologii Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie, absolwentka wydziału ekonomicznego na Akademii Rolniczej w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończyła studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi. Akredytowany Coach ACC ICF. Swoją karierę zawodową związaną ze zdrowym stylem życia rozpoczęła kilkanaście lat temu zaczynając od pracy jako instruktor fitness. Pracując przez wiele lat w środowisku lekarskim, codziennie miała okazję obserwować pacjentów, którzy często chorowali tylko z powodu złych nawyków żywieniowych i „kanapowego” stylu życia. Postanowiła to zmienić i pomóc innym wprowadzać w życie zdrowe nawyki. Jej program to nie tylko konkretne wskazówki, co jeść i jak trenować.
Program “Chudnij Głową” to przede wszystkim nauka nowych umiejętności, które są niezbędne, aby skutecznie schudnąć, wprowadzić zdrowe nawyki, a następnie utrzymać wagę przez długi czas! Metody pracy opiera na najnowszych badaniach z obszaru psychologii, neurobiologii oraz dietetyki i sportu. Z wykształcenia, ale również z pasji jest psychologiem, specjalistką ds. żywienia oraz terapeutą poznawczo-behawioralnym.
Największą satysfakcją w procesie Diet Coachingu jest dla niej moment, kiedy kobiety z którymi pracuje, zaczynają z łatwością stosować zdrowe nawyki i czerpać przyjemność z prowadzenia zdrowego stylu życia. A przede wszystkim gdy nowy styl życia przestają traktować jako pasmo wyrzeczeń, cierpienia i męczarni.

/źródło - Face it/