"Bozie" - o książce Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 19 maja 2016 07:30

"Bozie" - o książce

Jak wygląda Bóg? Czy można być trochę w niebie i trochę w piekle? Przeciwko czemu protestują protestanci? Dlaczego do meczetu wchodzi się na bosaka? Który dzień w roku żydowskie dzieci lubią najbardziej? - - na te i inne pytania odpowiada książka "Bozie" Karoliny Oponowicz, która ukazała się dziś - w czwartek, 28 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Agora.

 

Wyznawcy różnych religii żyją obok siebie i często niewiele o sobie wiedzą. Nawet jeśli są siebie ciekawi, wstydzą się zapytać. Karolina Oponowicz z pomocą dzieci zadaje pytania przedstawicielom sześciu wyznań: judaizmu, katolicyzmu, prawosławia, protestantyzmu, islamu i buddyzmu. Rozmawia z nimi o tym, w co wierzą, jak żyją, jak świętują, gdzie się modlą i co będzie po śmierci. Wywiady z duchownymi dopełniają ilustracje Joanny Rzezak.

- Jest tyle religii na świecie. Najbardziej podoba mi się praca pani diakon Małgorzaty Gaś w kościele w luterańskim, bo może być mamą i prowadzić nabożeństwa. Żal mi za to mnicha Maksymiliana Nawary, bo nigdy nie będzie miał żony. Fajne jest też to, że do imama Janusza Aleksandrowicza można mówić po imieniu. Ale najbardziej z całej książki zdziwiło mnie, że Archanioł Gabriel ukazał się Matce Boskiej i Mahometowi. A to przecież dwie różne religie! Czy to znaczy, że Bóg jest jeden dla wszystkich ludzi? - pyta w książce "Bozie" dziewięciolatka Tosia Sadowska, córka pisarki Magdaleny Grzebałkowskiej.

Film prezentujący książkę: https://www.youtube.com/watch?v=wK_AQ1CyVVo.

Katarzyna Oponowicz jest dziennikarką, reporterką i redaktorką. Z wykształcenia - socjolożką oraz absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu. Przez lata była związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Redaguje książki w wydawnictwie Agora, ale również sama piszę - jej teksty ukazują się m.in. w "Dużym Formacie"- magazynie reporterów "Gazety Wyborczej", "Wysokich Obcasach" i "Dziecku". "Bozie" to jej pierwsza książka.

Od 28 kwietnia br. książkę "Bozie" można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2016 07:34