Wakacje seniora Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 12 maja 2016 12:27

Wakacje seniora

Mówiąc o wakacjach mamy na myśli uczniów i studentów. Mówiąc o urlopach myślimy o pracownikach. Warto jednak przypomnieć sobie, że również seniorzy udają się na letni wypoczynek. Właśnie powstała nowa część serwisu Seniorzy24.pl, której zadaniem jest przedstawienie miejsc przyjaznych seniorom, które warto odwiedzić.

 

Gdzie wybrać się na wakacje?
Nad morze, w góry, na Mazury a może wyjechać za granicę? Obecnie wybór jest dość szeroki a ceny wyjazdów do kurortów w Polsce i za granicą wcale nie różnią się znacznie od siebie. Niemniej jednak nie tylko koszt wyjazdu jest ważny. Dla wielu seniorów bardzo istotne jest bezpieczeństwo, dostępność oraz wygoda. Jak się można przekonać oglądając wiadomości w telewizji, słuchając radia czy czytając gazety, w wielu państwach spadł poziom bezpieczeństwa. Państwa chętnie odwiedzane przez polskich seniorów takie jak Grecja, Włochy czy Egipt mają spore kłopoty, które przekładają się m.in. na wzrost poczucia zagrożenia. Stąd też coraz częściej seniorzy zachęcani są do poznawania naszego kraju. Jak się okazuje Polska to nie tylko Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk, ale również mnóstwo malutkich miast i wsi, które warto odwiedzić.

Co warto zobaczyć?
Wybierając się do polskich miast mamy z góry określoną listę miejsc, które warto zobaczyć. Każdy wie, że będąc w Krakowie trzeba zwiedzić Wawel, w Warszawie należy zobaczyć Zamek Królewski i Muzeum Narodowe, a w Poznaniu koniecznie zajrzeć na rynek i zrobić sobie zdjęcie pod sławnym Pręgierzem. Znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieco ponad 100 km od Poznania jest niewielka miejscowość Wschowa, gdzie można zanocować w Zamku Królewskim albo zobaczyć Muzeum Rzeźby Nagrobnej, gdzie znajdują się nagrobki liczące sobie kilkaset lat. Jadąc w nieco innym kierunku jest Wolsztyn – miasteczko sławne ze swojej Parowozowni. Odwiedziny w tym miejscu to konieczność dla wszystkich miłośników starych pociągów. Powinni tam też pojechać miłośnicy przyrody, bo w maju można tam podziwiać kwitnącą Wyspę Konwaliową. Seniorom kochającym historię i posiadającym mocne nerwy polecić można odwiedziny w Czermnej. W tej miejscowości znajduje się Kaplica Czaszek. Jak sama nazwa mówi, jej głównymi ozdobami są ludzkie czaszki i kości. Szacuje się, że w jednym miejscu znajdują się szczątki 25-30 tys. osób. Odwiedzając to miejsce nie sposób nie myśleć o przemijaniu i odwiecznym mierzeniu się ze sobą życia i śmierci. To tylko kilka miejsc, o których wiedzą tylko osoby zainteresowane konkretnym tematem, a powinni znać je wszyscy.

Aby pokazać, jak wiele interesujących rzeczy można zobaczyć w najbliższej okolicy, albo wyjeżdżając zaledwie kilkadziesiąt kilometrów poza miejsce zamieszkania powstała strona Seniorzy24.pl/wakacje. Tutaj znajdują się opisy ciekawych miejsc, które warto zobaczyć oraz oferty miejsc noclegowych, gdzie można się zatrzymać zwiedzając Polskę.

/źródło - Seniorzy24/

Poprawiony: czwartek, 12 maja 2016 12:34