Dobrze nadziana Wielkanoc - przepisy na faszerowane przystawki Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 16 marca 2016 15:59

Dobrze nadziana Wielkanoc - przepisy na faszerowane przystawki

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

Wielkanoc to nie tylko cieszące oko mazurki i baby, czy pieczołowicie przygotowywane pasztety i szynki, ale także drobne, smakowite przyjemności. Zapraszamy do wypróbowania trzech przepisów na faszerowane przystawki. Taki pyszny „detal” musi znaleźć się na każdym świątecznym stole!

Do przekonania się jak smaczne są faszerowane jajka i pomidory zapraszają laureaci Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. W ramach realizowanego od 2011 roku przedsięwzięcia, propaguje się rodzimą żywność wysokiej jakości. Wybierając artykuły spożywcze oznaczone znakiem „Doceń polskie”, konsumenci mają pewność, że zostały one sprawdzone przez Lożę Ekspertów i są warte spróbowania.

Jaja faszerowane
Propozycja WSP „Społem” z Kielc

Składniki:
- 4 jaja ugotowane na twardo
- 150 g łososia wędzonego w płatach
- 4-5 łyżek Majonezu Kieleckiego (uhonorowanego godłem „Doceń polskie” i tytułem TOP PRODUKT)
- pół pęczka szczypiorku
- sól, pieprz

Przygotowanie:
Wędzonego łososia kroimy na małe kawałki. Jajka obieramy ze skorupki i przecinamy wzdłuż na połówki. Następnie delikatnie wyjmujemy z nich żółtka, które ucieramy na jednolitą masę. Dodajemy do niej posiekany szczypiorek i przyprawiamy do smaku solą i pieprzem. Tak przygotowaną pastę nakładamy do białek. Całość dekorujemy Majonezem Kieleckim.

Faszerowane pomidory
Do przygotowania przystawki zachęca WSP „Społem” z Kielc

Składniki:
- 6 dużych pomidorów
- 20g wędzonej szynki
- 1 jajko ugotowane na twardo
- 200g sera żółtego
- 2 ogórki konserwowe
- 4-5 łyżek Majonezu Kieleckiego (nagrodzonego certyfikatem „Doceń polskie” i tytułem TOP PRODUKT)
- pół pęczka szczypiorku
- sól, pieprz

Przygotowanie:
Szynkę, ser, jajko oraz ogórki kroimy w drobną kostkę, a szczypiorek siekamy. Wszystkie składniki mieszamy w naczyniu i dodajemy do nich Majonez Kielecki (w razie potrzeby doprawiamy solą i pieprzem).
Po dokładnym umyciu pomidorów, odcinamy ich górną cześć, a następnie ostrożnie drążymy środek, pozostawiając na bokach miąższ. Wydrążone pomidory napełniamy przygotowaną wcześniej pastą i dekorujemy je wg uznania.

Majonez Kielecki jest najważniejszym, ale nie jedynym produktem Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” z Kielc. Sześć specjałów z szerokiego portfolio tej firmy nagrodzono znakiem promocyjnym. Poza Majonezem Kieleckim, certyfikaty jakości i tytuły TOP PRODUKT zdobyły: Majonez Kielecki Omega-3, Musztarda Kielecka Delikatesowa Stołowa (nagrodzono je dwukrotnie), a także: Ketchup Kielecki o smaku śliwkowym, Ketchup Kielecki pikantny Extra i Ketchup Kielecki łagodny Extra.

Jaja faszerowane czerwoną papryką
Przepisem dzieli się firma „Ogródek Dziadunia”

Składniki:
- 5 ugotowanych na twardo jajek
- 4 połówki czerwonej Papryki konserwowej Ogródek Dziadunia (która zdobyła godło „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT)
- pół pęczka drobnego szczypiorku
- 1 łyżeczka majonezu
- sól i pieprz

Przygotowanie:
Jajka pozbawiamy skorupek, po czym ścinamy ich górną część, wyjmujemy z nich żółtka i przekładamy je do miski.
Trzy połówki Papryki konserwowej Ogródka Dziadunia miksujemy (np. blenderem) na gładką masę. Siekamy drobno szczypiorek i dodajemy go razem z papryką i majonezem do żółtek, Pozostałą połówkę papryki kroimy w drobną kostkę - część łączymy z masą, a część pozostawiamy do udekorowania jaj. Napełniamy jajka masą i ozdabiamy je wg uznania, np. przewiązując je szczypiorkiem.

Ogródek Dziadunia to firma, która może pochwalić się zdobyciem sześciu certyfikatów za swoje wyroby. Poza Papryką konserwową, Loża Ekspertów nagrodziła także: Buraczki wiórki, Kapustę kiszoną z grzybami leśnymi, Sok tłoczony naturalny 100 proc. jabłko, Syrop z malin (wszystkie zdobyły także tytuły TOP PRODUKT) oraz Ogórki konserwowe.


Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl
www.blog.docenpolskie.pl
Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Twórca programu „Doceń polskie” jest także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) - innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych.

/źródło - AdventureMedia APR/

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 16:10