Prezent od zimy na wiosnę - Marani Satrapezo... Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 13 marca 2016 00:16

Prezent od zimy na wiosnę – Marani Satrapezo Icewine Cabernet


Sekretem smaku win typu icewine są późne zbiory. Winogrona, całkowicie zamrożone, zbierane są na początku grudnia. Dzięki temu zawierają stosunkowo mało wody i dużo cukru, a wina, które z nich powstają, charakteryzuje naturalna, aksamitna słodycz. Właśnie tak jest w przypadku Marani Satrapezo Icewine Cabernet.


Jest ono produkowane w 100% z odmiany Cabernet Sauvignon, rosnącej w południowej parceli Cabernet Sauvignon w winnicy Kondoli. Marani Satrapezo Icewine Cabernet to gruzińskie, czerwone wino rocznikowe, które pokochają miłośnicy słodkich smaków.


Przedsmak lata
To interesujące, gruzińskie wino będzie się doskonale komponować ze słodkimi, wielkanocnymi przysmakami, takimi jak sernik z polewą czekoladową czy mazurek. Koneserzy z pewnością polubią je w połączeniu z łagodnymi i pikantnymi serami. Świetnie sprawdzi się też w roli aperitifu, zaostrzając apetyt przed świątecznym obiadem. Co jednak najważniejsze, niezależnie od tego, czy będziemy pić je solo, czy połączymy z jakimiś potrawami – wrażenia zmysłowe będą niezapomniane. Marani Satrapezo Icewine Cabernet produkowane jest zimą po to, aby wiosną stanowić dla nas przedsmak lata.


4000 butelek słodyczy
Piękny, truskawkowy kolor to dopiero zapowiedź tego, co czeka degustującego. W dalszej kolejności zachwyci go aromat wina – dżem, truskawki i maliny przywołają wspomnienie najpiękniejszych, letnich chwil. Dopełnieniem przyjemności obcowania z Marani Satrapezo Icewine Cabernet jest jego smak: gładki, wyraziście słodki, z rejestrami dżemu truskawkowego, żurawiny, soku z granatów i malin. Wino kryje w sobie potencjał dojrzewania, nabierając stopniowo aromatu miodu i dżemu. Produkowane jest w limitowanej ilości 4000 butelek.

 

Cena: 105 zł
Butelka: 0,375 l


O Marani:
Wina Marani są oryginalnymi gruzińskimi winami, produkowanymi w regionie Kakcheti – Telawi. Winiarnia łączy nowoczesne technologie ze starożytnymi metodami wytwarzania wina. Beczki dębowe sąsiadują tu z tradycyjnymi amforami glinianymi – KWEWRI, zakopanymi w ziemi piwnicy, którą nazywa się „Marani”. Region Kakcheti dzieli się na siedem najważniejszych mikroregionów dla win o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli. Prawy brzeg rzeki Alazani zajmują mikroregiony „Tsinandali”, „Vazisubani”, „Akhasheni” i „Mukuzani”, a mikroregiony „Napareuli”, „Kvareli” i „Kindzmarauli” są położone przy malowniczym podnóżu Dużego Kaukazu, na lewym brzegu rzeki Alazani. Tutaj rodzą się wyborne wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie ze złożonym bukietem i niepowtarzalnym smakiem, które zyskują uznanie na całym świecie. Importerem win w Polsce jest Marani 1915 Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie: http://www.marani.com.pl/

/źródło - /

Poprawiony: niedziela, 13 marca 2016 00:24