"Wpuszczeni w kanał - barką po Europie - subiektywny dziennik podróży" - recenzja Drukuj Email
Wpisany przez Wea Wojtowicz - Topiłko   
czwartek, 10 marca 2016 23:36

Może na zasadzie kogoś z boku – coś na kształt recenzji.


Zawsze marzyłam o tym, żeby popłynąć barką po kanałach. W zasadzie wszystko jedno, w którym kraju, ale najchętniej we Francji. Chciałam w gronie przyjaciół podziwiać piękne krajobrazy, malutkie malownicze miasteczka i wsie i, oczywiście, degustować miejscowe wino.


I oto za sprawą książki pt. ,,Wpuszczeni w kanał’’ autorstwa Zofii Zubczewskiej udałam się w taką podróż, i to nie tylko w jeden rejs. Razem z autorką, jej mężem i grupą jej przyjaciół popłynęłam we Francji Kanałem du Midi w Langwedocji, Kanałem Loary w Burgundii, zwiedziłam Lagunę Wenecką, Akwitanię, Meklemburgię, Opalowe Wybrzeże i jeszcze inne fragmenty Europy.
Barkowicze, jak sami siebie nazywają, w każdym rejsie oglądali ciekawe zabytki, spotykali się z mieszkańcami, w restauracjach zamawiali lokalne przysmaki i przeżywali różne przygody.
Autorka tak plastycznie opisuje wszystko, co zobaczyli, zwiedzili i przeżyli w kolejnych rejsach, że czytelnik czuje się uczestnikiem podróży. Mąż autorki natomiast, Stefan Zubczewski – zawodowy fotograf – uwiecznia każdy rejs na zdjęciach.
Książkę polecam wszystkim, których fascynują wakacje na barce jako wspaniałą lekturę zarówno przed podróżą, jak i w jej trakcie, bo jest ona też rodzajem przewodnika w każdym z dwunastu rejsów.

 


Ewa Wojtowicz -Topiłko

Wydawnictwo - BARTGRAF

Książkę maozna kupić w księgarni internetowej www.ksiegarniamorska.pl lub  www.innespacery.pl