Jajowar i inne produkty First Austria na Święta jak znalazł Drukuj Email
Wpisany przez Publicon   
czwartek, 25 marca 2010 17:00

Gotowanie z jajami

Prawdziwe Święta Wielkanocne to w kuchni czas mazurków, keksów, sałatek, a przede wszystkim jaj. Właściwe ugotowanie jajka to jedna z podstawowych umiejętności kulinarnych.
altJak się jednak okazuje, nawet ten proces można uprościć i przyspieszyć.
W okresie gorących przedświątecznych przygotowań każde usprawnienie jest w kuchni mile widziane. Przydają się zwłaszcza urządzenia, które pozwalają zaoszczędzić na czasie, bo zwykle, mimo usilnych prób zaplanowania wszystkiego wcześniej, panuje tak zwane urwanie głowy.
Wielkanocną pozycją obowiązkową są oczywiście jajka. Pisanki, wydmuszki, gotowane na twardo i na miękko, serwowane w połówkach z majonezem lub jako składnik sałatki. Niezależnie od tego, w jakiej będą postaci jako gotowe danie, wcześniej trzeba je zwykle ugotować. Wydaje się banalne – wrzucamy jajka do wody i gotujemy.
Sprawa zaczyna się jednak komplikować, kiedy w tym czasie musimy zrobić kilka innych rzeczy. Okazuje się, że jajka na miękko nagle stały się jajkami na twardo albo przy wrzucaniu do garnka skorupka popękała i połowa białka pływa teraz w wodzie. I trzeba zaczynać od początku. A tu jeszcze mieszkanie nieposprzątane, trzeba zrobić zakupy, przygotować ciasta i inne potrawy… Na szczęście w takich chwilach z pomocą przychodzi technika.
Dzięki elektrycznemu jajowarowi First Austria gotowanie jajek naprawdę staje się drobnostką. Urządzenie gotuje jajka na parze i automatycznie wyłącza się, kiedy proces jest zakończony, dodatkowo informując o tym dzwonkiem. Można w nim ugotować od 1 do 7 jajek za jednym razem, więc w kilka chwil zapewni składniki nawet do dużej sałatki. Termoizolująca powłoka sprawi, że na pewno się nie poparzymy, a dzięki szpilce umieszczonej w uchwycie, łatwo można zrobić wydmuszki. W dodatku urządzenie jest wykonane solidnie i zaprojektowane ze smakiem, więc będzie stanowić również ozdobę każdej kuchni. Przydałaby się jeszcze funkcja automatycznego malowania pisanek, ale cóż – przecież nie można mieć wszystkiego.
Cena: około 40 zł

 

Wiosenna bomba witaminowa
altJak zwykle z początkiem wiosny zaczynamy zwracać większą uwagę na swoją figurę. O tym, że do osiągnięcia smukłej, nienagannej sylwetki niezbędne są witaminy, nie trzeba nikogo przekonywać. Ich odpowiednią ilość zapewnią soki ze świeżych owoców, przygotowane samodzielnie dzięki wyciskarce cytrusów marki First Austria.
Pięć porcji warzyw i owoców dziennie to dawka optymalna dla utrzymania zdrowej diety. Szczególnie po długiej zimie, w czasie której dostęp do świeżych owoców i warzyw jest zwykle ograniczony, warto uzupełnić niedobory witamin. Najlepiej samodzielnie wyciśniętymi sokami owocowymi.
Ich przygotowanie to pestka z nowym wyciskaczem do cytrusów First Austria. Nieduży, o pastelowych, wiosennych kolorach znajdzie swoje miejsce w każdej kuchni, nawet tej najmniejszej. Wyjmowany dzbanek ułatwi podanie soku, a dzięki łatwo rozkładanym częściom zmywanie urządzenia również nie będzie kłopotem. Równie kusząca jest cena wyciskacza – ok. 37 zł.
Piękną wiosenną sylwetkę najlepiej zacząć budować od podstaw, czyli zatroszczenia się o zdrowie. Wtedy łatwo będzie zaradzić skutkom nawet najdłuższej zimy, co widać będzie nie tylko po nienagannej figurze ale też świetnym samopoczuciu.
Dostępność: sieci Selgros, Leclerc i sprzedaż internetowa.
Cena: ok. 37zł

Ciekawy design za rozsądną cenę
altNowy czajnik elektryczny First Austria to propozycja dla osób poszukujących dobrej jakości sprzętu w niewygórowanej cenie. Pozytywna kolorystyka i miły dla oka design ożywią każdą kuchnię, a dodatkowo nie będą zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.
Kupując artykuły gospodarstwa domowego, często jesteśmy skazani na wybór pomiędzy sprzętem drogim, ale dobrze wyglądającym, a tym tańszym, który niestety rzadko bywa atrakcyjny. Oszczędności wprowadzają do naszych kuchni szare, nieciekawe i pospolicie wyglądające urządzenia, których jedyną zaletą jest niska cena.
Czajnik First Austria jest rozwiązaniem dla osób oszczędnych, ale nie obojętnych na estetykę kupowanych produktów. Żywe kolory i ładne kształty idą w parze z jakością wykonania oraz rozsądną ceną. Dzięki dużej pojemności czajnik jest idealny dla większej rodziny, a automatyczne wyłączanie i zabezpieczenie przed przegrzaniem gwarantuje długi okres użytkowania.
Cena: ok. 55 zł brutto
Dostępny w hipermarketach Auchan
First Austria 5429 CZAJNIK ELEKTRYCZNY
- pojemność: 2 litry
- bezprzewodowy
- obracany o 360o
- kontrolka zasilania
- automatyczne wyłączanie
- zabezpieczenie przed przegrzaniem
- ukryty element grzejny
- filtr wody
- moc: 2200W

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 12:56