Na długie, zimowe wieczory - Marani Mukuzani Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 13 stycznia 2016 12:24

Na długie, zimowe wieczory. Marani Mukuzani


Kieliszek wina o niezwykle bogatym bukiecie, mocno nasyconym kolorze, z wyczuwalnymi taninami to doskonała propozycja na urozmaicenie sobie wieczoru. Zwłaszcza, jeśli jest to gruzińskie wino jakościowe, a noc zapada wyjątkowo wcześnie. Idealnym wyborem będzie Marani Mukuzani.


MUKUZANI to szczególny rejon uprawy winorośli. Wino, które wytwarzane jest z dojrzewających tam owoców ma zastrzeżone nazewnictwo miejsca pochodzenia upraw. Marani Mukuzani powstaje w 100% z typowego dla Gruzji gatunku winogron – Saperavi.


Do pikantnych potraw
Dojrzałe owoce są ręcznie zbierane i tłoczone. Następnie fermentują w kadziach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze 23-28°C. Przez minimum 9 miesięcy wino dojrzewa w dębowych beczkach, a następnie – w butelkach. Uzyskane w ten sposób Marani Mukuzani ma wytrawny, pełny, zaokrąglony smak z wyczuwalnymi, ładnie rozpuszczonymi taninami. W złożonym bukiecie aromatycznym wyczujemy m.in. kawę, dojrzałe wiśnie, borówki, jeżyny, czekoladę, tytoń, ziemię, czarny pieprz i wanilię. Kolor wina to niezwykle głęboka czerwień. Doskonale smakuje w połączeniu z grillowanym mięsem, dziczyzną, kaczką i średnio dojrzałymi serami. Szczególnie dobrze komponuje się z pikantnymi potrawami.

Cena: 53 zł
Butelka: 0,75 l


O Marani:
Wina Marani są oryginalnymi gruzińskimi winami, produkowanymi w regionie Kakcheti – Telawi. Winiarnia łączy nowoczesne technologie ze starożytnymi metodami wytwarzania wina. Beczki dębowe sąsiadują tu z tradycyjnymi amforami glinianymi – KWEWRI, zakopanymi w ziemi piwnicy, którą nazywa się „Marani”. Region Kakcheti dzieli się na siedem najważniejszych mikroregionów dla win o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli. Prawy brzeg rzeki Alazani zajmują mikroregiony „Tsinandali”, „Vazisubani”, „Akhasheni” i „Mukuzani”, a mikroregiony „Napareuli”, „Kvareli” i „Kindzmarauli” są położone przy malowniczym podnóżu Dużego Kaukazu, na lewym brzegu rzeki Alazani. Tutaj rodzą się wyborne wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie ze złożonym bukietem i niepowtarzalnym smakiem, które zyskują uznanie na całym świecie. Importerem win w Polsce jest Marani 1915 Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie: http://www.marani.com.pl/

/źródło - /

Poprawiony: środa, 13 stycznia 2016 12:32