Kuchnia od święta Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 16 grudnia 2015 15:47

Kuchnia od święta


W trakcie świąt najważniejszym pomieszczeniem w naszym domu, obok salonu z choinką, jest kuchnia. To w niej powstają wyjątkowe potrawy, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia. Warto więc, aby przestrzeń ta była funkcjonalna i dobrze wyposażona. Podpowiadamy czego nie powinno zabraknąć w naszej kuchni, by czas spędzany w niej przed świętami był czystą przyjemnością.

Kuchnia to serce każdego domu. Kojarzy się nam z ciepłem domowego ogniska, wspólnymi posiłkami i rozmowami przy herbacie. Jeśli przyjmiemy, że przygotowanie śniadania i kolacji zajmuje ok. 20 minut, a obiadu 1 godzinę, a do tego dodamy po 20 minut na sprzątanie po każdym posiłku, wychodzi na to, że w kuchni, w ciągu dnia, spędzamy min. 2 godziny. Oczywiście, jeśli znajduje się ona w aneksie otwartym na salon, „zaglądamy” do niej jeszcze częściej. Dlatego zależy nam, by była jak najbardziej przytulna, a przy tym funkcjonalna i dobrze zorganizowana. Powinniśmy poruszać się po niej swobodnie i mieć łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych rzeczy. To bardzo ważne, zwłaszcza w okresie przedświątecznych przygotowań.

 
Czego nie powinno zabraknąć w naszej świątecznej kuchni?
Piekarnik i płyta grzewcza to dwa najważniejsze sprzęty, bez których nie może obejść się żadna kuchnia. Oczywiście w zależności od zaawansowania tworzonych przez nas potraw, potrzebować będziemy różnych właściwości poszczególnych sprzętów. Na przykład, aby wyczarować smaczne świąteczne makowce, serniki i pierniki, bez przysłowiowego zakalca, warto sprawdzić czy nasz piekarnik posiada funkcję wewnętrznej cyrkulacji, umożliwiającą równomierne pieczenie. Przykładem takiego sprzętu może być piekarnik Hotpoint z systemem Dual Flow, który sprawia, że gorące powietrze krąży wewnątrz piekarnika we wszystkich kierunkach i równomiernie nagrzewa całą jego objętość.
W kuchni, zwłaszcza po świętach, nie powinno zabraknąć także zmywarki. Dzięki niej, na zmywaniu sterty naczyń po rodzinnym biesiadowaniu, zaoszczędzimy mnóstwo czasu, ale też pieniędzy. Ekologiczne zmywarki potrafią bowiem zaoszczędzić nawet 5x więcej wody niż przy myciu ręcznym. Dodatkowo w zależności od modelu mają funkcje przeznaczone do mycia mniejszej lub większej ilości naczyń. Przykładem może być zmywarka wolnostojąca marki Hotpoint, która dzięki technologii Zone Wash pozwala wybrać, na którym koszu urządzenia ma koncentrować się moc zmywania w zależności od rodzaju naczyń i poziomu ich zabrudzenia. Zmywarka ta w cyklu intensywnym pozwala na zwiększenie skuteczności zmywania nawet o 30%.
Ostatnim, choć nie najmniej istotnym obowiązkowym „meblem” w naszej kuchni jest lodówka. To w niej przechowujemy świąteczne smakołyki – te, które przygotowujemy na Wigilię i Boże Narodzenie oraz te, które zostają po rodzinnym biesiadowaniu. Znając polską gościnność i świąteczną tradycję, dobrze by nasza lodówka była pojemna. Powinna też posiadać dodatkowe funkcje, jak chociażby Active Oxygen w lodówkach Hotpoint, który powoduje, że żywność zachwuje swoją naturalną świeżość do 9 dni, ograniczając rozwój bakterii o 90% i powstawanie nieprzyjemnego zapachu o 70%.


Przedświąteczny remont w kuchni
Jeśli jeszcze przed świętami planujemy przeprowadzić remont w naszej kuchni lub właśnie wykańczamy nowy dom lub mieszkanie, warto zastanowić się nad praktycznym zaplanowaniem tej przestrzeni. Właściwa ergonomia kuchni uchroni nas przed niepotrzebnym bieganiem z jednego końca na drugi. Warto więc zadbać, aby cztery główne strefy kuchni (magazynowania, oczyszczania, obróbki, podawania) były rozłożone we właściwej kolejności. Pomoże nam w tym wyznaczenie tzw. trójkąta roboczego, na który składa się przestrzeń z lodówką, zlewozmywakiem i płytą grzewczą. Suma długości wszystkich boków trójkąta powinna mieścić się w przedziale 4,5-6 metrów. Jeśli nasza kuchnia jest mniejsza, starajmy się, by długość blatu roboczego pomiędzy zlewem a płytą grzewczą była możliwie jak największa. To pozwoli nam komfortowo poruszać się po kuchni i wykonywać wszystkie niezbędne czynności.
Dzięki dobrze zorganizowanej i praktycznej kuchni świąteczne przygotowania z pewnością będą przyjemne, a czas w niej spędzony jeszcze bardziej magiczny.


Dodatkowe informacje
Hotpoint to marka, która tworzy ergonomiczne, intuicyjne i bezpieczne sprzęty gospodarstwa domowego. Charakteryzuje je nowoczesny design, funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Produkty wyróżniają się wyjątkowym wzornictwem, łatwością obsługi oraz najwyższą jakością.

Marka Hotpoint stawia sobie za cel tworzenie unikatowych rozwiązań technologicznych. Zastosowana w sprzętach technologia High Definition, opiera się na zaawansowanych systemach, które usprawniają nasze codzienne życie. Na przykład piekarniki z systemem Dual Flow zapewniają równomierną dystrybucję ciepła wewnątrz urządzenia, co sprawia, że pieczenie staje się prostsze i szybsze. Natomiast lodówki z funkcją Active Oxygen pozwalają utrzymać świeżość produktów nawet przez 9 dni od dnia zakupu.

Nienaganna skuteczność połączona z najwyższej klasy designem – ta ambitna wizja stała się rzeczywistością, dzięki zapoczątkowanej w 1968 roku i wciąż kontynuowanej współpracy z japońskim architektem Makio Hasuike, świetnym interpretatorem emocji marki Hotpoint i projektantem m.in. lodówki czterodrzwiowej i pralki Aqualtis. Ta ostatnia oferowała programy dopasowane do wszystkich rodzajów ubrań i była owocem wielu lat studiów i badań w dziedzinie prania, wzmocnionych kreatywnością Hasuike.

Koncentracja marki na aspektach dbałości o bezpieczeństwo środowiska ma także ogromne znaczenie w procesie projektowania urządzeń, które zapewniają najwyższe standardy efektywności i niższe zużycie zasobów, co potwierdza znak Ecotech na pralkach, zmywarkach, pralko-suszarkach, lodówkach i piekarnikach. Jest on gwarancją zrównoważonego zużycia energii bez uszczerbku dla efektów działania każdego z urządzeń.

Innowacyjne podejście do każdego produktu to najważniejszy cel przyświecający marce Hotpoint. Jej produkty trafiają w potrzeby konsumentów, ponieważ stanowią idealne połączenie technologii, estetyki i oszczędności energii. Potwierdza to m.in. linia Luce, której motywem przewodnim jest połączenie szkła i stali. Gwarantuje to trwałość i wytrzymałość sprzętów, nadając im jednocześnie innowacyjny i elegancki wygląd.

Hotpoint jest marką wchodzącą w skład Whirlpool Group.

Więcej informacji na stronie www.hotpoint.pl 

Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 15:53