Na narty do Słowacji bezpośrednio z Warszawy autobusem lub samolotem Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:00

AUTOKAREM BEZPOŚREDNIO Z WARSZAWY PRZEZ KRAKÓW – ZAKOPANE W SŁOWACKIE TATRY, LIPTOVSKY MIKULAS - CHOPOK AŻ DO TATRALANDII

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że OD PIĄTKU 18 GRUDNIA 2015 ROKU POLSKI PRZEWOŹNIK AUTOBUSOWY PKS POLONUS uruchamia nowe międzynarodowe połączenie Z WARSZAWY PRZEZ KRAKÓW, ZAKOPANE, TATRZAŃSKĄ ŁOMNICĘ, SMOKOWIEC, LIPTOVSKY MIKULAS AŻ DO TATRALANDII.

To pierwsze w kraju i jedyne bezpośrednie połączenie autobusowe między Warszawą a zimową ‘stolicą’ Słowacji - ośrodkiem JASNA – CHOPOK NISKIE TATRY www.jasna.sk
Koszt biletu na całej trasie to zaledwie 90 zł.
Jak zapewnia Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus: - Uruchomienie w przeddzień ferii zimowych trasy z Polski na Słowację, prowadzącej przez górskie kurorty, nie jest przypadkowe. Grudzień to początek sezonu narciarskiego i wzmożonej turystyki świątecznej. Jesteśmy przekonani, że nowy kierunek będzie cieszył się ogromnym powodzeniem, choćby dlatego, że PKS Polonus jest pierwszym przewoźnikiem autobusowym, który wprowadził do stałego rozkładu jazdy bezpośrednie połączenie między Warszawą a Tatralandią. Brak kosztów dodatkowych, związanych z opłatami za autostradę w przypadku podróży samochodem, jak też kurs bez konieczności przesiadek to dla amatorów sportów zimowych i miłośników Tatr ogromne ułatwienie i tym samym podniesienie komfortu podróży.
Nowy międzynarodowy kurs prowadzić będzie przez: Radom, Kielce, Kraków i Myślenice oraz przez znane i lubiane przez turystów słowackie ośrodki narciarskie – Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, aż do Liptowskiego Mikułasza – TATRALANDII, skąd można darmowymi skibusami dojechać do ośrodka narciarskiego Jasna pod Chopokiem. Trasa – dla wygody podróżnych – została podzielona na trzy główne odcinki, a koszt biletu wynosi odpowiednio (bez uwzględnienia ustawowych zniżek): 50 zł, 80 zł i 90 zł:
• Warszawa – Zakopane: 50 PLN
• Warszawa – Zakopane – Tatrzańska Łomnica/ Stary Smokowiec: 80 PLN
• Warszawa – Zakopane – Liptowski Mikułasz – TATRALANDIA: 90 PLN

Autobus PKS Polonus z Warszawy do Tatralandii, rozpoczynający trasę na Dworcu Zachodnim w Warszawie, aktualnie kursować będzie w piątki i soboty raz dziennie, zaś w okresie wakacyjnym – przez cały tydzień. Bilety – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można będzie kupić w 60-dniowej przedsprzedaży na stronie www.pkspolonus.pl oraz w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju już od dzisiaj - 10 grudnia 2015. Kursy wykonywane będą nowoczesnymi autokarami z wifi.


Szczegółowy rozkład poniżej:

Dzień                 Z /Do Godzina                      wyjazdu/przyjazdu

Piątek
Sobota     WARSZAWA /Dworzec Zachodni/               22:30
                             KRAKÓW                                       03:50

                    KRAKÓW - ZAKOPANE                            04:05
                               ZAKOPANE                                  06:15
            ZAKOPANE - TATRZAŃSKA ŁOMNICA               06:40
                     TATRZAŃSKA ŁOMNICA                          07:50
                             SMOKOWIEC                                 08:00
                             TATRALANDIA                                 09:05

Sobota
Niedziela              TATRALANDIA                                  19:00
                            SMOKOWIEC                                   20:05
                      TATRZAŃSKA ŁOMNICA                          20:15
                              ZAKOPANE                                    21:25
                    ZAKOPANE - KRAKÓW                             21:40
                                KRAKÓW                                     23:50
                        KRAKÓW - WARSZAWA                       00:05
                   WARSZAWA /Dworzec Zachodni/             05:20

Bezpośrednie połączenie autobusowe z Warszawy na Słowację mają zachęcić wszystkich miłośników białego szaleństwa, którzy chcą bezpośrednio i cenowo atrakcyjnie dotrzeć do słowackich Wysokich i Niskich Tatr.

JASNA-CHOPOK NISKIE TATRY www.jasna.sk  -to najlepszy i największy słowacki ośrodek narciarski, gdzie do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 41 tras zjazdowych o łącznej długości 49 km, z czego 30 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Zdolność przewozowa 30 kolejek i wyciągów narciarskich wynosi prawie 30 000 osób na godzinę. W dniach 5-6 marca 2016 roku w ośrodku Jasna-Chopok odbędzie się Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet.

TATRZAŃSKA ŁOMNICA, STRBSKE PLESO, SMOKOWIEC www.vt.sk  - w trzech ośrodkach narciarskich w Wysokich Tatrach narciarze mogą korzystać z 24 km tras zjazdowych. Całkowita przepustowość ośrodków wynosi ponad 15 000 osób/godz. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowanych jest około 24 km tras zjazdowych o różnej skali trudności.

TATRALANDIA HOLIDAY RESORT www.tatralandia.sk  - to największy całoroczny kompleks wodny z zakwaterowaniem na terenie Słowacji, Czech i Polski. Znajduje się w regionie Liptów, który słynie z licznych zabytków, charakterystycznej kultury ludowej i folkloru, w otoczeniu najwyższych słowackich pasm górskich – Tatr Wysokich i Niskich, Małej i Wielkiej Fatry oraz Gór Choczańskich. Oferuje takie atrakcje, jak; Aquapark Tatralandia z całorocznym rajem Tropical Paradise, letnim kompleksem Funpark Tatralandia oraz kompleksem noclegowym Holiday Village Tatralandia.

JUTRO 15 GRUDNIA br. STARTUJE REGULARNE POŁĄCZENIE LOTNICZE Z WARSZAWY NA LOTNISKO POPRAD-TATRY.

Bezpośrednie połączenia lotnicze ze stolicy Polski do Popradu, których realizatorem są łotewskie linie lotniczebt_com_logo_gr, mają zachęcić wszystkich miłośników białego szaleństwa, którzy chcą szybko, komfortowo i cenowo atrakcyjnie dotrzeć do słowackich Tatr.

Rejsy wykonywane będą samolotami Boeing 737-300 dwa razy w tygodniu (każdy wtorek oraz we czwartek w dniach 7 i 14 stycznia 2016 r.).

Dzień Z /Do Godzina wylotu/Godzina przylotu

Wtorek
Czwartek 07.01. i 14.01.2016 Warszawa / Lotnisko Chopina/ 16:10

Poprad - Tatry 17:15

Wtorek
Czwartek 07.01. i 14.01.2016 Poprad - Tatry 18:10

Warszawa / Lotnisko Chopina/ 19:15

Czas przelotu z Warszawy do Popradu wynosić będzie maksymalnie 65 minut.

Wraz ze słowackimi właścicielami wyciągów, hoteli, pensjonatów i termalnych parków wodnych przygotowaliśmy dla pasażerów atrakcyjne cenowo pakiety pobytowe, które oprócz zakwaterowania, wyżywienia, skipasów i transferów obejmują zniżki na wypożyczanie sprzętu narciarskiego, do aquaparków, restauracji itd. Zimowe pakiety pobytowe można zarezerwować poprzez strony internetowe: www.regiontatry.sk, www.jasna.sk, www.vt.sk lub za pośrednictwem słowackich i polskich biur podróży SLOVAKIA SKI TRAVEL www.skitravel.sk  oraz BP FATRA www.fatra.pl

CENY BILETÓW LOTNICZYCH W JEDNĄ STRONĘ KSZTAŁTUJĄ SIĘ OD 150 PLN. W cenie biletu każdy pasażer może przewieźć do 8 kg bagażu podręcznego dodatkowo. Grupy zorganizowane /6 i więcej osobowe/ są zwolnione z opłat za bagaż rejestrowany /do 20 kg/.

NARTY I SNOWBOARDY LECĄ – GRATIS !!! Bilety lotnicze mogą pasażerowie nabyć poprzez stronę internetową www.airbaltic.com lub przez Generalnego Agenta airBaltic w Polsce firmę INTAIR - www.intair.pl  /grupy zorganizowane/.

Lotnisko POPRAD-TATRY znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych lotnisk dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Usytuowane jest około 200 m od węzła autostradowego łączącego Poprad i Wysokie Tatry z Niskimi Tatrami /Jasna – Chopok/. Odległość z lotniska Poprad-Tatry do najpopularniejszych słowackich ośrodków narciarskich wynosi kilkanaście kilometrów. Podróż samochodem z lotniska do Tatrzańskiej Łomnicy trwa 15 minut, na Strbske Pleso 30 minut a do Jasnej pod Chopokiem w Niskich Tatrach około 45 minut.

E-mail: office.pl@slovakia.travel
www.slovakia.travel
Dyrektor Narodowego Centrum
Turystyki Słowackiej w Polsce
Ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. 22/827 00 09

Poprawiony: poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:58