Jak udekorować świąteczny stół? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 13 grudnia 2015 15:02

Jak udekorować świąteczny stół?


Święta Bożego Narodzenia wymagają wyjątkowej oprawy. Oprócz ubrania choinki i przygotowania prezentów, warto zadbać również o odpowiednie dekoracje. Jednym z najważniejszych elementów jest przystrojenie świątecznego stołu, który powinien być elegancki i zachęcać do wspólnej biesiady.

Należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni obrus, w Polsce najczęściej jest on biały. Daje to możliwość dobrania dodatków w wielu kolorach Na stole mogą pojawiać się akcenty nie tylko w klasycznej świątecznej czerwieni i zieleni, ale także w pięknym fiolecie, granacie czy zawsze szykownym złocie. Podpowiadamy, jak bawić się kolorami, dobrać zastawę i dodatki, aby stół prezentował się niepowtarzalnie.
Przed rozpoczęciem świątecznej aranżacji warto zastanowić się, jaki nastrój chcemy stworzyć. Podniosły i bardziej uroczysty stworzą głębokie, stonowane kolory oraz nieco droższe dodatki. Mocne, słoneczne barwy nadadzą natomiast wnętrzu ciepła i sprawią, że w domu będzie panowała miła atmosfera. Należy pamiętać o zastosowaniu jednolitej linii porcelany. Nie powinno się łączyć kilku odmiennych serwisów, tym bardziej znacząco różniących się od siebie. Niedopuszczalne są również wyszczerbione talerze czy inne elementy zastawy stołowej.
Świąteczna zastawa
Na rodzinne Święta najlepiej wybrać klasyczną zastawę stołową, na przykład delikatnie zdobioną na rancie talerzy, ponieważ wtedy jedzenie wygląda bardziej elegancko i apetycznie. Tutaj sprawdza się zastawa złocona lub posrebrzana, jak np. linia Beatrice lub Baron Silver marki Ambition. Jednym z głównych trendów na nadchodzące Boże Narodzenie są złote, bardzo eleganckie dekoracje. Doskonałym uzupełnieniem będą dodatki z delikatnymi kwiatowymi motywami.
Osoby, które wolą bardziej nowoczesny design, mogą wybrać linie gładkie, niekoniecznie okrągłe. Rynek oferuje wiele różnych kształtów porcelany - kwadratową, prostokątną czy falistą. Wśród nich każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
Gości zachwyci piękne świąteczne nakrycie stołu o minimalistycznym wzornictwie i nowoczesnej prostej formie. Naszą propozycją jest porcelana Tokyo. Kształt talerzy zbliżony do kwadratu, z delikatnie zaznaczonym rantem, podkreśla niepowtarzalny charakter zastawy. Elegancji i lekkości dodaje także ciepły odcień bieli. Tokyo jest wykonana ze wzmocnionej porcelany, zapewniającej większą odporność na obtłuczenia. Można również do niej dobrać dwie patery do ciasta, zarówno dwu-, jak i trzypoziomową – radzi Sylwia Kisielewska, Brand Manager marki Ambition.
Idealna okaże się również porcelana o subtelnym, karbowanym kształcie z linii Grace, która jest niezwykle gustowna i elegancka. Bardzo efektownie prezentuje się na stole, zachęcając do serwowania ulubionej kawy oraz deseru. Śmietankowy odcień bieli podkreśla wyjątkową urodę zastawy oraz ciepły i przytulny nastrój spotkań.
Dodatki
Do każdej zastawy stołowej trzeba dobrać odpowiednie dodatki. Bardzo ważny jest nie tylko obrus, ale także sztućce, szkło stołowe oraz dekoracje, czyli kwiaty, świeczniki, serwetki itp. Najlepiej zainwestować w eleganckie gładkie kieliszki i szklanki oraz dobrej jakości sztućce bez zdobień. Doskonałą propozycją będą np. sztućce z linii Prato, a ze szkła stołowego kieliszki i szklanki z linii Prestige. Takie klasyczne dodatki będą pasowały do każdej zastawy stołowej oraz sprawdzą się na różne okazje.
Wśród zastawy i dań świątecznych można rozłożyć dodatkowe dekoracje, małe bombki w złotym czy czerwonym kolorze, małe śnieżynki bądź gwiazdki. Można je dodatkowo posypać brokatem. Obowiązkowo na stole muszą się znaleźć: ozdobny stroik, eleganckie świeczniki i kolorowe ozdobne świece, które stworzą odpowiedni klimat.
Najlepszą naturalną ozdobą są natomiast gałązki choinki, kwiaty, pomalowane szyszki czy orzechy. Można również przygotować własnoręcznie szyte czapeczki świętego Mikołaja, które zostaną umieszczone na butelkach z napojami. Szkło można natomiast ozdobić wyciętymi z kartonu reniferami, śnieżynkami i wszystkim, co kojarzy się ze Świętami. Jest to również skuteczny sposób na zaangażowanie najmłodszych w pomoc przy tworzeniu świątecznych dekoracji.
Świąteczne eksperymenty
Przyjmując gości nie powinniśmy bać się eksperymentów, szczególnie z kształtami i kolorami. Najważniejsze jest wyczucie w doborze dodatków i dekoracji, które pozwoli zachować harmonię, a jednocześnie uniknąć nudy przy nakrywaniu stołu.
Więcej informacji o wymienionych liniach oraz produktach Ambition można znaleźć na stronie www.ambition.pl


Ambition - niebanalne rozwiązania AGD do kuchni i jadalni. Od wielu lat zaspokaja najbardziej wymagające gusta swoich klientów. Dostarcza wysublimowaną zastawę stołową, różnego rodzaju naczynia, sztućce, garnki, czajniki, patelnie oraz wszelkie akcesoria kuchenne. Szeroki wybór produktów marki Ambition sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

/źródło - /

Poprawiony: niedziela, 13 grudnia 2015 15:19