5 produktów, których należy unikać na diecie Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
środa, 09 grudnia 2015 11:48

5 produktów, których należy unikać na diecie

Odchudzanie się nie należy (przynajmniej na początku) do procesów łatwych i przyjemnych. Wie o tym każdy, kto ma za sobą chociaż jedną potyczkę z niechcianą nadwagą. Największym kłopotem osób chcących uzyskać atrakcyjną i szczupłą sylwetkę jest bez wątpienia zerwanie ze swoimi dotychczasowymi nawykami żywieniowymi. Chcesz wiedzieć, jak zwiększyć swoje szanse na utratę wagi? Oto 5 produktów, które koniecznie musisz unikać w trakcie swojej diety!

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre ze spożywanych przez nas produktów działają bardzo niekorzystnie na naszą sylwetkę. Zajadamy niektóre z nich, myśląc, że w ten sposób dbamy o linię. Rzeczywistość bywa jednak okrutniejsza niż mogłoby się wydawać. Zobacz 5 przykładowych produktów, które koniecznie należy wyeliminować ze swojego menu w trakcie odchudzania!

Słodzone napoje!

Kwestia słodzonych napojów jest dość oczywista, że negatywnie wpływają na przebieg stosowanej diety. Niestety, ale rzekomo zdrowe i naturalne napoje w większości przypadków są prawdziwą cukrową bombą. Zastępując colę pomarańczowym napojem, zawierającym w sobie duże dawki „słodkiego wroga”, wcale nie zwalczasz swojej nadwagi. Wprost przeciwnie – sprawiasz, że dodatkowych kilogramów może z czasem jeszcze przybyć. Warto zaznaczyć również, że niektóre napoje są podrasowane niezdrowymi konserwantami i regulatorami smaków!

Białe pieczywo

Nawet świeże i apetycznie wyglądające białe pieczywo z lokalnej piekarni raczej nie jest wskazane w trakcie diety odchudzającej. Dlaczego? Ponieważ nie zawiera żadnych cennych wartości odżywczych i spełnia funkcję zwykłego „zapychacza” żołądka. Zdecydowanie korzystniej dla naszego odchudzania jest przerzucić się na wyroby pełnoziarniste.

Fast foody

Czy trzeba mówić coś więcej? Fast foody to największy grzech każdego walczącego z nadwagą! Pozbawione wartości odżywczych, bogatych za to w konserwanty i złowrogi tłuszcz. Jeśli naprawdę chcesz pochwalić się szczupłą atrakcyjną sylwetką, pod żadnym pozorem nie daj skusić się na hamburgera lub frytki sprzedawane w popularnych sieciach restauracyjnych.

Alkohol

Alkohol sam w sobie nie jest wskazany, ponieważ spożywany w większych ilościach znacznie szkodzi zdrowiu. Szczególnie zdradliwe jest piwo, ponieważ należy do napojów gazowanych, które doprowadzają do wzdęć i wypełniania żołądka zbędnymi kaloriami. A co z mitem o alkoholu jako lekarstwie na trawienie? Jest nieco prawdy w tym, że wypity w niewielkiej ilości alkohol pomaga żołądkowi w trawieniu nieco cięższych potraw. My jednak chcemy takie całkowicie wyeliminować ze swojej diety. Warto jednak dodać, lampka wina raz na jakiś czas nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a poprawiła np. krążenie krwi.

Niektóre owoce

Zaskoczenie? Niektóre owoce są niezwykle bogate w cukry, a te, jak już zostało wspomniane, raczej nie powinny wypełniać menu osoby odchudzającej się. Jakie konkretnie owoce są na „czarnej liście”? Np. winogrona.

Oczywiście to tylko część produktów, których należy unikać w trakcie diety. Pamiętajmy, że skuteczne odchudzanie opiera się na wielu czynnikach i na jego przebieg wpływ mają także stosowane suplementy diety oraz codzienna aktywność fizyczna.

Artykuł został przygotowany przez firmę polvital.pl