Jak zacząć się odchudzać? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 03 grudnia 2015 11:53

Jak zacząć się odchudzać?

Pierwsze kroki z dietą!Podjęcie decyzji o rozpoczęciu odchudzania jest stosunkowo łatwe. Schody zaczynają się już pierwszego dnia diety, kiedy uświadamiamy sobie, z ilu żywieniowych przyjemności musimy zrezygnować. Aby nasze odchudzanie nie przerodziło się w koszmar i było oczywiście skuteczne, warto się do niego przygotować. Odpowiedni start walki z nadwagą to podstawa dalszych sukcesów!

 

Jak rozpocząć odchudzanie? Jak powinny wyglądać pierwsze kroki naszej diety? Oto kilka podstaw, od jakich warto zacząć walkę z dodatkowymi kilogramami!

 Wyznacz sobie cel!

Pomyśl, ile tak naprawdę chcesz schudnąć i ile dajesz sobie czasu na osiągnięcie tego rezultatu. Konkretny cel od samego początku sprawia, że nasza dieta staje się bardziej zdyscyplinowana! Pamiętaj jednak, by nie podchodzić do tego zadania nadto ambitnie! Zbyt wygórowany cel może sprawić, że szybko zniechęcimy się do dalszego przestrzegania diety i na nowo powrócimy do niezdrowych nawyków żywieniowych!

 Przekonaj się do wody!

Powiedz szczerze – ile litrów wody dziennie spożywasz? Zapewne mniej niż 2-3 litry, a właśnie tyle wynosi zalecana przez lekarzy ilość tego płynu, jaką powinniśmy każdej doby dostarczyć organizmowi. Picie wody jest szczególnie istotne w trakcie odchudzania, ponieważ oczyszcza nasz układ trawienny i reguluje jego pracę. Jeśli więc nie jesteś z popularną H2O za pan brat, nadszedł czas, by wreszcie przekonać się do jej smaku.

 Suplementy diety!

To nie prawda, że suplementy nie są potrzebne w diecie! Ich skład (zazwyczaj oparty na całkowicie naturalnych składnikach) pomaga znacząco hamować łaknienie, a na dodatek sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Wiadomo, że same suplementy i inne specyfiki nie zastąpią pełnoprawnej zdrowej diety. Nie oznacza to jednak, że nie należy wspomóc swojego odchudzania tego typu specyfikami!

 Ustal listę produktów zakazanych!

Co by nie mówić – dieta wymaga poświęceń. Musisz przed rozpoczęciem odchudzania wyrzec się niektórych produktów, które z pewnością nie pomogą Ci w uzyskaniu atrakcyjnej sylwetki. Aby ustalić, z jakich artykułów i dań należy zrezygnować, warto zasięgnąć porady specjalisty. Dietetyk wskaże konkretnie te miejsca w Twoim codziennym menu, które kategorycznie powinny zostać zastąpione zdrową żywnością.

 Jedz mniej, ale częściej!

Zamiast trzech posiłków obfitych – pięć mniejszych! Taka zmiana proporcji potrafi zdziałać cuda. W jaki sposób? Po prostu! Nasz organizm ma wówczas więcej czasu na strawienie zjedzonego posiłku i nie musi działać na wzmożonych obrotach, gdyż w żołądku znajduje się znacznie mniej żywności! W ten sposób wszystkie procesy trawienne regulują się, a my czujemy się lepiej i co najważniejsze – tracimy na wadze!

 Ruch!

Zależy Ci na szybkich efektach? W takim razie nie obejdzie się bez codziennego wysiłku! Zacznij powoli od lekkiego treningu, tak by nie rzucać się od razu na zbyt głęboką wodę. Z czasem jednak zacznij wyżej zawieszać swoją poprzeczkę! Aktywność fizyczna to podstawa odchudzania! Bez niej proces ten jest zdecydowanie żmudniejszy i wymaga większego poświęcenia!  

Artykuł został przygotowany przez właściciela strony Zdrowe odchudzanie - piperynaplus.pl