Rusza grupa wsparcia dla niepłodnych par Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 03 listopada 2015 11:05

Rusza grupa wsparcia dla niepłodnych par


InviMed zaprasza chętnych do bezpłatnego uczestnictwa
19 listopada w klinice leczenia niepłodności InviMed w Warszawie rozpocznie się cykl ośmiu spotkań, podczas których pary, które leczą niepłodność będą mogły wymienić się doświadczeniami. Uczestnicy pod okiem psychologa spróbują zmierzyć się z problemami wynikającymi z długich starań o dziecko. Zapisy do grupy są otwarte, zadecyduje kolejność zgłoszeń.


Grupę stworzy sześć par, które są na różnych etapach leczenia niepłodności, wynikającej z rożnych przyczyn. - Dla większości ludzkich problemów nie ma łatwych rozwiązań ani lekarstw. Nawet jeśli para starająca się o dziecko możne uzyskać najlepszą profesjonalną pomoc, to przeważnie nadal poszukuje wsparcia. Często odnajduje je w grupach wzajemnej pomocy, gdzie słyszy podobne historie i uzyskuje informacje, które pomagają radzić sobie z chorobą. A co najważniejsze, zyskuje zrozumienie od ludzi, którzy mają podobne doświadczenia – mówi Dorota Gawlikowska, psycholog z kliniki leczenia niepłodności InviMed, która poprowadzi grupę. - Pomiędzy ludźmi dzielącymi te same trudności tworzą się szczególne więzi. Wkroczenie w bezpieczne środowisko takiej grupy to jak powrót do domu dla tych, którzy byli zbyt długo wyizolowani z powodu swoich trudnych doświadczeń. Grupa dostarcza atmosfery akceptacji, co zachęca uczestników do dzielenia się swoimi smutkami, obawami, frustracjami, ale także radościami i sukcesami. Tak więc mogą oni zacząć rozmawiać bardziej otwarcie, przyjrzeć się swoim problemom bardziej obiektywnie i znaleźć bardziej efektywne sposoby radzenia sobie z nimi – dodaje Dorota Gawlikowska.

 
Jak można się przyłączyć?
Warunkiem przyłączenia się do grupy jest przynajmniej wstępna diagnoza niepłodności. InviMed zaprasza również pary, które są już w trakcie leczenia – na różnych etapach. Aby zapisać się do grupy należy zadzwonić pod numer 500 900 888 lub wysłać maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „grupa wsparcia". Decyduje kolejność zgłoszeń!
Zajęcia rozpoczną się 19 listopada 2015 r. i potrwają do 21 stycznia 2016 r. Uczestnicy będą spotykać się raz w tygodniu, w czwartki, z wyjątkiem 24 i 31 grudnia w godzinach 18.30-20.00 w klinice leczenia niepłodności InviMed w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 36.

Czym jest grupa wsparcia?
Grupa wsparcia to forma pomocy psychologicznej, w której najważniejszym czynnikiem leczącym jest wsparcie udzielane osobie przez innych uczestników grupy. Takie grupy są zazwyczaj tworzone w oparciu o wspólnotę doświadczeń ich członków. Świadomość tego, że inna osoba prawdziwie rozumie moje uczucia, bo sama przeszła przez to samo, przynosi poczucie ulgi, pomaga poradzić sobie z problemem. Pomimo ogromnej różnorodności problemów, którymi się zajmują grupy wsparcia, wszystkie mają ten sam cel: dostarczyć emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemem wspólnym dla wszystkich członków.


Powody, dla których warto spróbować
Grupa wsparcia daje możliwość:
- dzielenia się doświadczeniem w pokonywaniu związanych ze wspólnym problemem trudności;
- dzielenia się wsparciem emocjonalnym;
- zwalczania bezradności wobec problemu, własnej choroby lub trudnej sytuacji życiowej;
- budowania siły, nadziei i poczucia wartości;
- wymiany użytecznych informacji;
- pogłębiania zrozumienia sytuacji przez uczestników oraz szukania wspólnymi siłami rozwiązań bieżących problemów powodowanych przez sytuację lub chorobę.
Więcej o niepłodności, sposobach jej leczenia i problemach z nią związanych na www.invimed.pl.

 

Warszawa, 3 listopada 2015 r.

InviMed jako pierwszy otrzymał zielone światło od Ministerstwa Zdrowia


Kliniki wznowiły procedury in vitro


3 listopada 2015 r. Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało program dostosowawczy klinik leczenia niepłodności InviMed. Oznacza to, że kliniki mogą kontynuować działalność, zgodnie z obowiązującą od 1 listopada 2015 r. ustawą o leczeniu niepłodności.
Ustawa o leczeniu niepłodności nałożyła na kliniki obowiązek przedstawienia programów postępowania ze zgromadzonymi komórkami rozrodczymi i zarodkami. Na ich rozpatrzenie Ministerstwo Zdrowia miało dwa miesiące. Kliniki leczenia niepłodności InviMed otrzymały akceptację dzień po złożeniu programów, dzięki czemu już dzisiaj wracają do wykonywania wszystkich zabiegów, w tym procedur in vitro.
- To dla nas bardzo dobra wiadomość, ponieważ pacjenci nie będą musieli czekać na wznowienie leczenia. Mając na uwadze ich dobro wcześniej złożyliśmy programy dostosowawcze w wersjach roboczych. Dzięki temu Ministerstwo Zdrowia mogło się wcześniej do nich odnieść – mówi Iwona Pokwicka, prezes zarządu klinik leczenia niepłodności InviMed.- Programy przygotowaliśmy w sposób rzetelny, dlatego szybko uzyskały aprobatę ze strony Ministerstwa Zdrowia, co cieszy nas podwójnie. Okresu przejściowego nie odczuli znacząco nasi pacjenci, nie zaburzyło to również pracy klinik – dodaje Iwona Pokwicka, prezes zarządu klinik leczenia niepłodności InviMed.
O zmianach w leczeniu, jakie przyniosła ustawa można przeczytać na: http://www.invimed.pl/faqs#Invitrowświetleustawy

 


InviMed to największa w Polsce sieć klinik leczenia niepłodności, obecna na rynku od 14 lat. Aż 43 proc. kobiet korzystających z leczenia in vitro w InviMed zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie. Potwierdzają to niezależne raporty ESHRE (Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii). Wysoka skuteczność zapewnia klinikom pozycję lidera, zarówno wśród polskich, jak i wielu europejskich klinik. Dla porównania, w Polsce średnia skuteczność wynosi 37,3 proc., a w całej Europie 33,2 proc.
Pierwsza klinika InviMed została otwarta w 2001 r. w Warszawie. Dziś InviMed to 7 specjalistycznych placówek – 5 klinik: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Katowicach oraz filie w Bydgoszczy i Lublinie. Wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy oraz embriologów InviMed prowadzi rozwiniętą diagnostykę i skutecznie leczy niepłodność, pomagając pacjentom w najtrudniejszych przypadkach. Wykorzystuje zaawansowane technologie medyczne w zakresie: zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro (również z wykorzystaniem komórek rozrodczych dawców), inseminacji oraz zabezpieczania płodności. Na co dzień wspiera go Rada Naukowa InviMed, złożona z wybitnych i uznanych na świecie lekarzy-naukowców. Dzięki klinikom InviMed urodziło się już ponad 7000 dzieci, a aż 9 na 10 par objętych leczeniem spełniło swoje marzenia o rodzicielstwie. InviMed jest realizatorem rządowego „Programu Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia

 


 

Poprawiony: środa, 04 listopada 2015 19:34