Jak skutecznie oczyścić swój organizm z toksyn? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
środa, 08 lipca 2015 08:17

Jak skutecznie oczyścić swój organizm z toksyn?

Żyjemy coraz dłużej. Aby cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem musimy pamiętać o tym, aby dbać nie tylko o swój umysł, ale również ciało. Nie wolno dopuścić przede wszystkim do gromadzenia się w organizmie toksyn. Mogą one powodować złe samopoczucie oraz być powodem wielu dolegliwości, np. spadku odporności. Stosując się do prostych będziemy mogli żyć pełnią życia.

Utrzymywanie swojego organizmu w dobrej kondycji dla każdego powinno być priorytetem. Wszystkie badania wskazują, że osoby dbające o siebie między innymi poprzez stosowanie różnego rodzaju diet żyją dłużej oraz mają znacząco mniej problemów ze zdrowiem. Choć pielęgnowanie własnego organizmu każdego dnia wymaga poświęceń i czasu – warto w imię lepszego samopoczucia taki wysiłek podjąć.

Ogromnie ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest skuteczne i systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że żyje w środowisku, które nie jest idealne. Stresujący tryb życia, zła dieta, nadmiar leków czy suplementów, a także brak ruchu sprawiają, że każdego roku w naszym ciele odkładają się toksyny. Znajdują się one w płucach, jelitach, wątrobie, tkance tłuszczowej, a nawet włosach.

Na szczęście można samemu w prosty sposób się ich pozbyć. Stosowanie diety, uprawianie sportu czy picie wody jonizowanej – to wszystko może pomóc.

Czym są toksyny i co powoduje zanieczyszczenie organizmu?

Toksynami potocznie nazywamy wszystko to, czego nie da rady zneutralizować i wydalić nasz organizm. Żyjemy w czasach globalnego zatrucia środowiska, które bezpośrednio przekłada się na to, czym oddychamy, co jemy i co pijemy. Zła dieta, nadmierne spożywanie produktów, które są wysoko przetworzone sprawia, że w naszym ciele odkładają się cukry, tłuszcze, barwniki, konserwanty, a także sztuczne substancje zapachowe. Część z nich organizm wydala, ale spora część odkłada się, powodując różne problemy.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet tak prosta czynność, jak picie wody może przyczynić się do zanieczyszczenia organizmu. Jeżeli pijemy dużo wody, która nie spełnia norm, przepływa przez starą instalację lub pochodzi z niewiadomego źródła – musimy liczyć się z tym, że nie będziemy się cieszyć pełnią zdrowia. Warto pomyśleć o inwestycji w jonizator wody i cieszenie się wodą alkaliczną.

Do produktów, które w największy sposób zanieczyszczają organizm możemy zaliczyć:

  • wszelkiego rodzaju używki,
  • dania typu fast ford,
  • produkty spożywcze, które są mocno przetworzone (dania w proszku oraz inne dania gotowe),
  • leki oraz suplementy diety,
  • produkty do sprzątania,
  • woda.

W tym miejscu warto wymieć również takie czynniki, jak: zanieczyszczone powietrze, spaliny czy obecność w organizmie pasożytów.
Oczyszczanie organizmu – zacznij już dziś

Aby skutecznie pozbyć się toksyn z organizmu wystarczy kilka prostych sposobów. Najważniejsza jest jednak świadomość tego, że nie robienie niczego doprowadzi nas do utraty zdrowia. Drugą ważną rzeczą jest systematyczność. O ile na stan powietrza mamy mniejszy wpływ, o tyle możemy zmienić swój sposób odżywiania się oraz zacząć uprawiać sport.

Wyeliminowanie z diety szkodliwych półproduktów jest dobrym początkiem. To, co smaczne, ale niekoniecznie zdrowe możemy zastąpić rzeczami lekkostrawnymi oraz lepszej jakości. Pomoże nam na pewno spożywanie:

  • delikatnego gotowanego mięsa,
  • gotowanych warzyw,
  • dużej ilości owoców,
  • kupowanie półproduktów naturalnych.

Nie bez znaczenia jest także picie dobrej wody, np. alkalicznej. Warto rozważyć zakup jonizatora wody, za którego pomocą zawsze pod ręką będziemy mieli wodę nieporównywalną do tej kranowej czy nawet butelkowanej. Pić możemy również napoje oczyszczające, zioła i zieloną herbatę. 

Dużą rolę odgrywa także nasza aktywność fizyczna. Regularne uprawianie sportu, które jest połączone z korzystaniem z sauny na pewno da dobre efekty.

Nowoczesne metody oczyszczania organizmu – woda jonizowana

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzać na wiele sposobów, również korzystając z nowoczesnej technologii. Ciekawą alternatywą dla wody kranowej oraz kiepskiej jakości wody butelkowanej jest woda alkaliczna. Możemy ją uzyskać wykorzystując urządzenia, które są dostępne na stronie Symec Consulting - Jonizatory wody.

Choć woda alkaliczna nie jest niczym nowym to dopiero teraz zyskuje na popularności. Od normalnej wody różni się ona przede wszystkim budową. Skład wody jonizowanej umożliwia jej sprawniejsze przenikanie do organizmu. Udowodniono, że pijąc taką wodę jakość nawodnienia organizmu oraz jego tempo są wielokrotnie wyższe – ma to niebagatelne znaczenie dla poprawy naszej kondycji. 

Picie wody to jeden z najlepszych sposobów na to, aby postawić organizm na nogi. Chodzi jednak o to, aby spożywać wodę bogatą w składniki dające korzyści. Picie dużej ilości kiepskiej wody może jedynie doprowadzić do wypłukania reszty tego, co w organizmie zostało dobrego. Stawiajmy więc na jakość, nie na ilość.