Wybieramy prezent dla kobiety - praktyczne wskazówki Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
sobota, 04 lipca 2015 08:56

Wybieramy prezent dla kobiety – praktyczne wskazówki

Zazwyczaj nim minie rok, nadarza się kilka ważniejszych okazji by obdarować swoja kobietę. Ten kto twierdzi, że problem z wyborem prezentu znika w momencie, gdy kogoś dobrze poznamy, nie wziął chyba pod uwagę faktu, kiedy to mężczyzna musi znaleźć coś dla damy swego życia lub przyjaciółki, z którą zna się jeszcze od czasu studiów. To taki paradoks – niezwykle irytujący. W druga stronę działa to o wiele sprawniej. Dla wszystkich tych mężczyzn, którzy niedługo będą musieli stawić czoła temu problemowi powstał więc niniejszy artykuł. Szczegóły poniżej.

Tak albo nie

W przypadku prezentu dla kobiety istnieją dwie sytuacje. Albo zostaniemy snajperami i naszym podarkiem trafimy wprost w jej serce, albo zrozumiemy, że właśnie oddaliśmy niezbyt udany strzał na wiwat i narazimy się na niezadowolenie naszej damy. Im większa łączy was więź tym będzie trudniej – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dlatego też zestaw podstawowych zasad jest dla facetów taki ważny.


Biżuteria

Wszystkie produkty mieszczące się w kategorii biżuteria to dość... ryzykowna sprawa. Najwięcej narażamy się pod względem finansowym, gdyż asortyment ten nie jest wcale tani, a ma przecież pokazać kobiecie jak bardzo ją ubóstwiamy. Zbyt tani pierścionek wzbudzi wątpliwości. Za mało karatów, słaba próba... to jak stąpanie po cienkim lodzie. Absolutnie nie polecamy tego rozwiązania parom o krótkim stażu – wszystko można popsuć. W jej oczach otrzymasz łatkę faceta bez gustu estetycznego, skąpca lub dla zachowania pozorów przyjmie prezent, ale ochłodzi to wasze relacje. Potem już tylko standardowa odpowiedź „nic się nie stało” sugerująca, że coś jest bardzo nie tak. Nie domyślisz się – jeszcze gorzej.

Coś niezobowiązującego

Bezpieczne i tak jak mówi sama nazwa niezobowiązujące. Kupno książki, płyty z muzyka lub filmem to mistrzowie ratunku, kiedy kobieta ma swoje drobniejsze święta, jak imieniny, Dzień Kobiet, czy nawet Walentynki. Taki sam efekt może wywołać również zestaw czekoladki + bukiet kwiatów. Małe powodzenie wróży jednak taki podarunek w dniu urodzin czy rocznicy zawarcia związku. Lepiej więc stosować je z umiarem, a najlepiej jeśli kobieta nimi obdarowywana nie jest miłością naszego życia, a jedynie szefową, przyjaciółką czy znajomą z pracy. Niech to tylko nie będą ubrania to uda się wam cało wyjść z tej bitwy.

To wcale nie musi być rzecz

Kobiety są niezwykle wyczulone na gesty pokazujące uczucia. Przedmioty są dla nich często bezduszne, a jedynie te zrobione samodzielnie mają szansę przemycić do ich serc odrobinę waszego uczucia. Czemu więc nie romantyczny gest. Standardowy zestaw z romantycznej produkcji filmowej – kolacja, spacer, wspólny czas spędzony na czułych słówkach i wpatrywaniu się sobie głęboko w oczy. Żadnych telefonów, tylko wy i napięcie pomiędzy wami, które skłania wasze ciała do bliskości. Ugotuj coś specjalnego. W domu – restauracje są przereklamowane. Zdobądź świece. Zaplanuj coś co będzie niecodzienne i jednocześnie przyjemne dla twojej kobiety, np. masaż.


Co dla doświadczonych par?

Jesteście ze sobą już długo? Najlepszy prezent dla kobiety w takim wypadku to przyjemnie zaaranżowana możliwość przełamania codzienności i rutyny. Kolacja i mały podarunek mile widziane. Prezent musi być pewny i wymarzony, czyli:

- perfumy, które ona uwielbia, a już się kończą,
- kolczyki bardzo podobne do tych, które nosi najchętniej (np. z tym samym motywem lub konkretny rodzaj),
- wszystko to o czym marzy (zazwyczaj są to drobnostki).
Jeśli uważnie słuchasz tego co mówi i pamiętasz o tym jakie posiada pasje, zainteresowania, czy jaki tytuł miała ta książka, którą pragnie umieścić w waszej wspólnej biblioteczce to zrobienie prezentu będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Skup się, przeanalizuj i działaj. Uda ci się!

Dziękujemy portalowi Związki i Relacje za współpracę.