Wakacje nad polskim morzem - na co zwrocić uwagę planując wyjazd z dziećmi? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
niedziela, 28 czerwca 2015 09:02

Rodzinne wakacje nad polskim morzem – na co zwrócić uwagę planując wyjazd z dziećmi?

Organizacja rodzinnego wypadu, podczas którego wypoczną zarówno dorośli, jak i dzieci, to wbrew pozorom spore wyzwanie. O ile Morze Bałtyckie to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych – i najatrakcyjniejszych, bez względu na wiek urlopowiczów – kierunków obieranych przez Polaków, o tyle wybór miejsca zakwaterowania w przypadku wyjazdu z małymi dziećmi, może wymagać dłuższego przemyślenia.

 

Wakacje to czas odpoczynku dla całej rodziny. Warto jednak pamiętać, że aby ich atmosfera rzeczywiście sprzyjała relaksowi, bez przykrych niespodzianek, takich jak nieprzystosowane do potrzeb dzieci miejsce noclegów, czy brak atrakcji, które mogłyby ucieszyć najmłodszych, należy je wcześniej dobrze zaplanować.

Kiedy już zdecydujemy się spędzić urlop z rodziną nad Bałtykiem, należy zacząć od wyboru najlepszej lokalizacji. Zakwaterowanie w obiektach noclegowych położonych na obrzeżach kurortów i przy trasach dojazdowych zwykle bywa kuszące ze względu na niską cenę. Warto jednak zastanowić się, czy naprawdę chcemy spędzać sporą część urlopu na dojazdach do plaży czy atrakcji? Warto zawczasu sprawdzić rzeczywistą lokalizację obiektu, reklamującego się hasłem ,,rzut beretem do morza'', aby nie być potem zaskoczonym koniecznością codziennego korzystania z samochodu czy długich spacerów, które mogą być męczące dla maluchów i skutecznie odebrać im chęć do zabawy i plażowania. Dobrze z wyprzedzeniem dowiedzieć się, co oferuje okolica – najlepsze lokalizacje to te, które z jednej strony oferują dostęp do plaży, ale również, mogą być bazą wypadową do licznych atrakcji, chociażby w Trójmieście czy na Półwyspie Helskim.

Kolejna kluczowa kwestia to wybór rodzaju i profilu obiektu zakwaterowania. Miejsc oferujących nocleg nad morzem jest mnóstwo - możemy wybierać pomiędzy prywatnymi kwaterami, hotelami i pensjonatami, a także kempingami z domkami czy polem namiotowym. O ile ostatnia opcja może być bardzo atrakcyjna dla rodzin ze nastoletnimi dziećmi, o tyle w przypadku młodszych pociech, lepiej wybrać obiekt hotelowy – pozwoli to spędzić spokojny i bezpieczny urlop nawet w przypadku załamania pogody. Dobrym rozwiązaniem dla całej rodziny jest wybór apartamentu z aneksem kuchennym. Przewagą tego typu lokali nad standardowymi pokojami hotelowymi jest możliwość organizowania wypoczynku wedle własnych upodobań, a jednocześnie w miejscu, w którym można poczuć się jak w domu. Dzieci mogą mieszkać w oddzielnym pokoju, ale jednocześnie pod czujnym okiem rodziców, a własna kuchnia daje niezależność od godzin wydawania posiłków hotelowych czy możliwość przygotowania ciepłego dania dla małego dziecka bez konieczności proszenia o podgrzanie słoiczka w restauracji.

W przypadku wyjazdów z dziećmi, ich bezpieczeństwo to kwestia priorytetowa, dlatego warto sprawdzić czy obiekt oferuje przyjazne przestrzenie przeznaczone dla dzieci, do których osoby postronne nie mają dostępu. Bardzo istotne jest również odpowiednie wyposażenie pokoju. – Dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa naszych najmłodszych gości, dlatego przygotowując pokoje na przyjazd rodzin, możemy zabezpieczyć niebezpieczne miejsca, takie jak kontakty i narożniki mebli – mówi manager Apart Hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie. – Również przestrzenie wspólne są zaprojektowane pod kątem bezpieczeństwa maluchów, a nasz plac zabaw przylegający do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego jest ogrodzony i monitorowany.

Warto również dowiedzieć się, czy wybrany przez nas obiekt z założenia jest przyjazny dla dzieci. Czytając internetowe opinie, dobrze zwrócić uwagę na kwestie czystości, a w recepcji dowiedzieć się o dostępność wyposażenia i sprzętów dziecięcych. – Spakowanie na wakacyjny wyjazd wszystkich niezbędnych sprzętów to nie lada wyzwanie. Na szczęście rodzice planujący pobyt w Gwieździe Morza, nawet z niemowlakami, nie muszą zabierać ze sobą wielu rzeczy. Pełne wyposażenie - od łóżeczka z pościelą i krzesła do karmienia, aż po nocnik i wanienkę - są dostępne dla naszych gości na miejscu – mówi Monika.

Poza atrakcjami jakie zapewnia okolica, również obiekty hotelowe dbają o umożliwienie dzieciom atrakcyjnego wypoczynku, a zarazem danie chwili spokoju rodzicom. – W obiekcie działa bezpłatna wypożyczalnia gier planszowych i książek, a w okresie wakacyjnym dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia dla dzieci, prowadzone przez profesjonalną animatorkę. Maluchy w każdym wieku mogą wziąć udział w różnorodnych atrakcjach - od edukacyjnych spacerów przyrodniczych, poprzez zajęcia zespołowe, np. teatrzyk cieni i puszczanie wielkich baniek mydlanych, aż po naukę robienia zwierzątek z balonów. – dodaje Monika Rambiert z Gwiazdy Morza. – Warto zaznaczyć, że pobyt dzieci do lat 6 w apartamencie rodziców jest bezpłatny.

Planując urlop pamiętajmy o jednej podstawowej zasadzie – wakacje są nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Przemyślany wybór atrakcyjnego, i zarazem bezpiecznego dla dzieci, miejsca zakwaterowania pozwoli cieszyć się nimi również rodzicom, którzy będą mogli zrelaksować się bez zmartwień o komfort swoich pociech.

/źródło - /


 

Poprawiony: niedziela, 28 czerwca 2015 09:14