Podaruj bukiet pełen emocji Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
sobota, 30 maja 2015 08:05

Podaruj bukiet pełen emocji

Tradycja wręczania kwiatów sięga zamierzchłych czasów. Z kwiatami przychodziło się do zielarzy, medyków i znachorów, a ci uzupełniali nimi swoje kolekcje lub przygotowywali z nich lecznicze mikstury. Podejście do wręczania kwiatów zmieniło się w średniowieczu – zakochani nie mogący wówczas publicznie okazywać sobie uczuć, obdarowywali się bukietami. Kwiaty zastępowały słowa, odsłaniały uczucia i emocje…

Tradycyjny bukiet z nowoczesnej kwiaciarni

Dzisiaj wręczamy kwiaty z różnych okazji formalnych i nieformalnych, gdy spontanicznie pragniemy sprawić bliskiej osobie radość, powiedzieć „kocham” lub „przepraszam”. Mniejsze i większe wiązanki doskonale sprawdzają się w roli uniwersalnych prezentów, a większość z nas nie wyobraża sobie przybycia np. na ślub bez okazałego bukietu. Aby kupić piękne kwiaty na ślub, prezent urodzinowy lub imieninowy czy kosz kwiatów z okazji narodzin dziecka – nie trzeba już stać w tradycyjnej kolejce, w tradycyjnej kwiaciarni. Zamawianie kwiatów przez Internet zyskuje na popularności ze względu na wygodę, ekspresowy czas realizacji i bezpieczeństwo transakcji.

Kwiaty z e-świata

Kwiaciarnia e-kwiaty.pl (oraz jej niemiecka wersja: floralieferung.de) działa w oparciu o najlepsze kwiaciarnie stacjonarne w całym kraju (ponad 1100 punktów). Dzięki temu ekspres kwiatowy dostarczy przesyłkę pod każdy wskazany przez nas adres (bez wyjątków!), w ekspresowym czasie (nawet w 90 minut), 7 dni w tygodniu. Zanim to jednak nastąpi, należy złożyć zamówienie – przez Internet (czytelne formularze dostępne na stronie www), przez telefon lub w partnerskiej kwiaciarni stacjonarnej. Doświadczeni floryści przystępują do pracy od razu po opłaceniu zamówienia. Kwiaty są zawsze świeże (w usłudze kwiatobox – ścinane są bezpośrednio przed wysyłką) i porządnie zabezpieczone (nie musimy się obawiać, że krótsza lub dłuższa podróż w jakikolwiek sposób im zaszkodzi).

Gdy kwiaty to za mało…

Jeżeli chcemy wybranej osobie podarować coś więcej – skorzystajmy z dodatkowych ofert dostępnych w dobrych kwiaciarniach internetowych. Do bukietu można dołączyć tradycyjny liścik (jego treść podajesz podczas składania zamówienia), ale również mniejsze i większe upominki: kosze słodyczy lub kosze delikatesowe, maskotki, biżuterię, a nawet własne zdjęcie w eleganckiej ramce (po złożeniu zamówienia fotografię przysyła się na wskazany adres i to kwiaciarnia dba o jego wydruk i oprawę). Jeżeli nie wiemy na co się zdecydować, szukajmy podpowiedzi w fantazyjnych nazwach poszczególnych bukietów: „Bukiet Kocham!”, „Magia miłości”, „Wiązanka Refleksja”, „Bukiet Buziaki” i „Bo jesteś Ty” – to jedynie kilka uczuciowych przykładów.

Poprawiony: sobota, 30 maja 2015 08:12