Nissan Qashqai laureaten plebiscytu Fleet Awards Polska Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
wtorek, 19 maja 2015 10:05

Nissan Qashqai laureatem plebiscytu Fleet Awards Polska


Cieszący się olbrzymią popularnością na rynku Nissan Qashqai po raz kolejny udowodnił swoje zalety – tym razem jako samochód flotowy – zwyciężając w kategorii „Mały i średni SUV / Crossover" w plebiscycie Fleet Awards Polska.


To nie pierwsze wyróżnienie dla tego modelu. Qashqai drugiej generacji kontynuuje pasmo sukcesów swojego poprzednika, zdobywając uznanie klientów oraz mediów na większości europejskich rynków. To najchętniej kupowany w Polsce model Nissana, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Tylko w zeszłym roku do firm w Polsce trafiło ponad 3400 egzemplarzy.
Fleet Awards Polska to cieszący się uznaniem fleet managerów, producentów i importerów samochodów oraz firm usługowych barometr popularności i prestiżu najlepszych samochodów, produktów i usług flotowych w Polsce. Twórcą i organizatorem tego obecnego na polskim rynku już 10 lat projektu jest magazyn Flota.
Plebiscyt składa się z dwóch integralnych części – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego. Trwające 30 dni głosowanie internetowe co roku przyciąga ponad 3000 osób związanych z transportem i motoryzacją. Głosowanie odzwierciedla zainteresowanie szerokiego grona odbiorców konkretnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku oraz stanowi swoiste kompendium ofert, które obecnie dostępne są na rynku.
Wielki Test Flotowy to już tradycyjne spotkanie fleet managerów ze wszystkimi liczącymi się na rynku markami flotowymi i przedstawicielami firm usługowych. To największa plenerowa impreza flotowa gromadząca co roku ponad 150 wyselekcjonowanych fleet managerów, którzy tego dnia wcielają się w rolę surowych i niezwykle rzeczowych jurorów. Przez blisko 8 godzin, mając do dyspozycji kilkadziesiąt modeli samochodów, na specjalnie przygotowanych dynamicznych próbach, oceniają pojazdy pod kątem ich użyteczności w firmowych flotach.
Ocena końcowa wyciągana jest z trzech składowych: głosowania internetowego (waga: 0,3), danych z CEPiKu za okres 03.2014-03.2015 (waga: 0,2) oraz średniej ocen modelu podczas Wielkiego Testu Flotowego (waga: 0,5). Taki system oceny możliwie najbardziej obiektywnie odwzorowuje potencjał nominowanych pojazdów na rynku flotowym.
W tegorocznej edycji Wielkiego Testu Flotowego na terenie FSO w Warszawie wzięło udział blisko 400 gości. W 16 kategoriach nominowano łącznie 90 samochodów, które zostały poddane ocenie 220 fleet managerów. W głosowaniu internetowym wzięło udział 4310 osób związanych z branżą motoryzacyjną. Sumarycznie zostało w nim oddanych ponad 120 000 głosów.
W kategorii „Mały i średni SUV / Crossover" znalazło się aż 9 modeli. To obok aut segmentu C najliczniej reprezentowana kategoria, więc konkurencja była wyjątkowo duża. W zaciętej rywalizacji Nissan Qashqai nie miał jednak sobie równych.
„Jest mi niezmiernie miło odebrać statuetkę Fleet Awards dla samochodu, który stworzył segment crossoverów i nadal jest bardzo doceniany przez klientów oraz z roku na rok coraz bardziej przez fleet managerów. Ta nagroda cieszy nas tym bardziej, ze zdobyliśmy ją, konkurując w tak zacnym gronie" – powiedział Robert Waligóra, Szef sprzedaży korporacyjnej w Nissan SCEE, odbierając statuetkę.
Qashqai, zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii, oferuje bezkonkurencyjne połączenie technologii, bezpieczeństwa, funkcjonalności i wydajności mierzonej zużyciem paliwa.
Potwierdzeniem wyjątkowego poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez ten model są wyniki testów Euro NCAP. Według tej niezależnej organizacji testującej Nissan Qashqai jest najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym na rynku. Jest to zasługa wielu zastosowanych w nim innowacyjnych rozwiązań, w tym pakietu bezpieczeństwa Safety Shield.
Produkcja modelu została ulokowana w bijących rekordy brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland, w których nowy egzemplarz Qashqai'a opuszcza taśmę produkcyjną co 61 sekund.

 

 

Nissan X-Trail w nowej, atrakcyjnej cenie


X-Trail, który w drugiej połowie 2014 roku dołączył do modeli Qashqai i Juke w kompleksowej ofercie crossoverów Nissana, jest teraz dostępny w nowych atrakcyjnych cenach. Podstawową wersję Visia z silnikiem diesla można mieć już za...105 900 zł!
Obniżka dotyczy wszystkich oferowanych wersji modelu z rocznika 2015. I nie jest to tylko tymczasowa promocja! W zależności od wersji ceny katalogowe zostały obniżone o 9 000 zł (Visia i Acenta) oraz o 13 500 zł w przypadku najwyższego poziomu wyposażenia Tekna. Tym samym innowacyjne technologie, funkcjonalność i styl na najwyższym w tej klasie poziomie stały się dostępne dla jeszcze szerszego grona odbiorców.
Nissan X-Trail łączy w sobie uznane tradycje Nissana w segmencie 4x4 z nowymi rozwiązaniami technicznymi czerpiącymi inspiracje z przełomowych crossoverów marki. Wynikiem tego połączenia jest samochód definiujący na nowo formułę kompaktowego pojazdu sportowoużytkowego.
Podobnie jak pozostałe uznane na rynku crossovery marki Nissan, także X-Trail zaskakuje zaskoczyć licznymi atutami. Kompleksowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – współpracujące ze sobą w ramach pakietu Safety Shield – niejednokrotnie dowiodło już swojej skuteczności. Niezależna organizacja testująca Euro NCAP przyznała modelowi X-Trail najwyższą ocenę 5 gwiazdek po rygorystycznych testach zderzeniowych.
X-Trail jest dostępny z zaawansowanym turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym dCi 130, w połączeniu z napędem na przednią lub obie osie (ALL MODE 4x4i). Wersje z napędem na jedną oś mogą być wyposażone w automatyczną skrzynię Xtronic. Już wkrótce do oferty dołączy turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 DIG-T o mocy 163 KM.
Wraz z nowymi, obniżonymi cenami, Nissan oferuje także atrakcyjne oferty finansowania


Poprawiony: wtorek, 19 maja 2015 10:17