Idealnie spakowana walizka - podpowiemy, co powinno znaleźć się w bagażu podróżnika Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 05 maja 2015 10:49

Idealnie spakowana walizka – podpowiemy, co powinno znaleźć się w bagażu podróżnika

Często pakujemy się na ostatnią chwilę, a przez to na miejscu okazuje się, że nie zabraliśmy kilku niesamowicie ważnych rzeczy. Prawdziwą zmorą jest zbyt mała ilość miejsca, szczególnie, gdy próbujemy spakować się po wakacjach – niejedna osoba zastanawia się czy jej rzeczy w jakiś magiczny sposób spuchły. Podpowiemy Wam kilka zasad ekonomicznego pakowania oraz zasugerujemy, co powinno znaleźć się w walizce podróżnika.

Pierwszą kwestią, którą warto poruszyć jest sam wybór walizki. Okazuje się, że to wcale nie taka łatwa sprawa, zwłaszcza, że na rynku dostępna jest ogromna ilość produktów. Dziś nie musisz już dźwigać walizki w ręku, bo produkuje się je wyłącznie z kółeczkami i składaną rączką. Z góry lepiej sobie odpuścić najtańsze modele, bo jest to rzecz, która powinna wytrzymać lata, a nie 1-2 urlopy. Warto żeby była wyprodukowana z trwałych materiałów. Najpierw trzeba zwrócić uwagę na kółka – powinny być zrobiona z jak największej ilości kauczuku. Takie plastikowe będą znacznie mniej mocne, a przy okazji wydają nieprzyjemny dźwięk przy zetknięciu z chodnikiem. Najpopularniejsze modele samego korpusu są wykonane z materiału lub plastiku. Ten drugi rodzaj najlepiej sprawdzi się podczas brzydkiej pogody, bo nie będzie przemiękać, a na dodatek łatwo go wyczyścisz przy pomocy wilgotnej chusteczki. Bardzo ważny jest również kolor walizki. W samolotach lub autokarach oddajesz ją do luku bagażowego, a później musisz szybko wypatrzeć wśród wielu innych. Najlepiej wybrać bardzo wyrazisty model, może mieć nawet jakiś charakterystyczny wzór. Dzięki temu od razu będziesz wiedział, że to właśnie twój bagaż. Nie przesadź również z rozmiarem – niepotrzebna Ci walizka, której po zapakowaniu nie będziesz w stanie ruszyć z miejsca.

No dobrze, wybrałeś już walizkę, a zatem przyszedł czas na zapakowanie do niej rzeczy. Sztuka ekonomicznego zapełniania bagażu wcale nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać! Po pierwsze musisz zastanowić się, co będzie niezbędne. Nie pakuj rzeczy, których prawdopodobnie wcale nie założysz. Musisz zastanowić się do jakiej strefy klimatycznej jedziesz i jakiej pogody będziesz się tam musiał spodziewać. Zawsze bierz coś przeciwdeszczowego – pelerynka nie zajmuje dużo miejsca, a może okazać się niezbędna. Nigdy nie zapominaj o zapasowej parze butów! Powinieneś przygotować sobie listę rzeczy i później według niej się spakować – dzięki temu niczego nie zapomnisz.

Na sam spód połóż rzeczy najcięższe – kurtki, spodnie, swetry oraz odpowiednio zabezpieczone buty (spodem do góry). Kolejną warstwę stanowią zwinięte w rulony koszulki, a na samym wierzchu powinieneś położyć rzeczy delikatne, np. sukienki. Bieliznę możesz powpychać w wolne przestrzenie między ubraniami, podobnie zrób z kosmetykami, ale każdy musi znajdować się w foliowym woreczku, bo może pęknąć podczas transportu i zabrudzić ubrania.

Ciuchy, które zabierasz w podroż muszą być sprawdzone. Nigdy nie pakuj nierozchodzonych butów, bo może się to skończyć obtarciami. Do reszty odzieży też należy mieć absolutną pewność, bo nie warto wydawać pieniędzy na miejscu.

Pakowanie się wcale nie musi być zmorą. Wystarczy je tylko dobrze przemyśleć i się nie denerwować. Dzięki temu wszystko wyjdzie idealnie.

Dziękujemy Planaxy za współpracę merytoryczną.