Feromony - czy warto je stosować? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 06 marca 2015 14:10

Feromony - czy warto je stosować?

Pojawiły się całkiem niedawno. Od początku swojego istnienia na rynku stały się tematem wielu rozmów i badań w środowisku akademickim. Niezależnie od szerokości geograficznej wzbudzają wielką ciekawość wśród wielu członków społeczeństwa. Feromony, bo o nich tu mowa, to jeden z powodów zaistniałych sporów wśród ludzi nauki oraz pomiędzy zwykłymi obywatelami, których zachęca się do ich kupna.

 

Wielu spośród niedoszłych użytkowników zastanawia się pewnie czy te specyfiki naprawdę działają. Tu zdania są podzielone wśród konsumentów. Jedni twierdzą, że ich działanie jest jak najbardziej autentyczne i nie mam tu mowy o jakiejkolwiek manipulacji pragnieniami ludzkimi. Są też tacy, którzy swój sceptycyzm wyrażają w zdaniu, że to kolejny sposób by wypchać kieszenie producenta, w zamian nie dostając nic wartościowego.

Co na to nauka?

Obecny stan wiedzy pozwala nam ustalić, że człowiek sam z siebie jest zdolny do wydzielania feromonów, które mieszając się z powietrzem wokół niego, wysyłają informacje o nim samym do innych członków społeczeństwa. Tę sama prawidłowość obserwuje się także wśród zwierzęcej części naszego świata. Kłopot z naszymi feromonami jest jednak taki, że na skutek pędu cywilizacyjnego oraz wielu czynników generowanych we współczesnym świecie, ludzie zatracili niemal całkowicie zdolność naszego organizmu do ich wydzielania.

Co prawda pewien ich mały procent trafia do powietrza, ale funkcje oraz skuteczność, jakie ze sobą zwykle wiązały, coraz bardziej się zatracają w swoim wypaczeniu. Efemeryczne i ulotne, prawie nigdy nie zdołają dostarczyć rzetelnych informacji o osobniku je wydzielającym. Gina w drodze, nie spełniając swojego przeznaczenia przekazania zapewnienia o atrakcyjności ich właściciela.

Wersja syntetyczna


Zaradzić temu mogą jednak sklepy oferujące feromony wytworzone w warunkach laboratoryjnych, których funkcja jest w 100% zgodna z ich odpowiednikiem zrodzonym z samej natury. Syntetyczna forma w żaden sposób nie wiąże się także z inną strukturą tej substancji, a różnice pomiędzy poszczególnymi feromonami dyktuje ich stężenie. Ilość feromonów w produkcie implikuje liczbę roztaczanych przez nas informacji mających świadczyć o naszej atrakcyjności dla płci przeciwnej lub dominującej roli dla osobników takich jak my. Koncentrat feromonów posiada bowiem pewna użyteczną zaletę – nie potrzeba go dużo, by wywołać zamierzony efekt.


Sposób użycia

Sposób użycia feromonów również nie nastręcza wielu trudności. Na naszym ciele istnieją pewne strategiczne miejsca, gdzie po skropieniu ich tą że substancją zwiększamy jej efektywność. Aplikacja na wewnętrznej części nadgarstków, szyi oraz, kiedy spodziewamy się bliższego kontaktu, także za uszami, to najlepszy pomysł na ich zastosowanie. Osoby doświadczone w użytkowaniu feromonów polecają także nałożenie odrobiny substancji w miejscach znajdujących się blisko ust i nosa. Skutkiem takiego zabiegu jest zwiększenie efektywności i intensywności w dostarczaniu feromonów poprzez wydychane powietrze. Wiąże się to także z poprawą szybkości oddziaływania tegoż produktu.

W połączeniu z...

Feromony, jako substancje bezzapachowe nadają się wprost idealnie do tego by wzmacniać ich działanie za pomocą ulubionych przez nas perfum. Na rynku istnieją oczywiście gotowe substancje zapachowe wzbogacone w syntetyczne feromony, jednakże nie zawsze konkretna woń przypadnie każdemu do gustu. Markowe perfumy o ulubionym zapachu na pewno nie popsuja, ani nie zmniejszą możliwości działania feromonów. Innymi produktami wzbogacanymi w substancje nadające nam atrakcyjności są mydła oraz wiele kosmetyków, których odnalezienie nie powinno zająć nam zbyt wiele czasu.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem świat-doznań.pl

Poprawiony: piątek, 06 marca 2015 14:15