Jak wybrać okapy kuchenne? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 24 lutego 2015 16:41

Jak wybrać okapy kuchenne?

Na rynku znajduje się znaczna ilość, różnorodnych okapów kuchennych, dlatego też do swego wnętrza idealne wyposażenie. Wśród innowacyjnych modeli przeważają dwie opcje - okapy powieszone na ścianie, oraz okapy skośne. Wybór rodzaju zależy, więc jedynie od naszych potrzeb, w zależności od tego czy chcemy, aby były one widoczne czy tez pozostawały ukryte.

 

Rodzaje okapów kuchennych?

Jednym z rodzajów okapów kuchenne są te, które można powiesić na ścianie i znane są one, jako kominkowe. Takie okapy kuchenne stanowią doskonały element dekoracyjny naszej kuchni, dlatego też nie warto ich niczym obudowywać. Wśród tych okapów możemy wyróżnić zarówno modele skośne, jak i narożne. Inną grupą są okapy, jakie to są używane w montażu nad wyspą kuchenną. Wybierając okapy do kuchni powinniśmy zwrócić także uwagę na sufit. Jeżeli planujemy stworzenie sufitu podwieszanego, musimy zastanowić się nad długością przewodu, jakim to od górnej strony zakończony okap. 

Warto wspomnieć, że okapy kuchenne, które to przeznaczone są do zabudowy mogą być nie tylko częściowo widoczne, ale także całkiem ukryte. Dzieje się tak, dlatego, że mogą zostać zamontowane w dnie szafki, jaka to wisi nad kuchenką, co sprawia, że ich nazwa brzmi także, jako okapy szafkowo zintegrowane. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są okapy, jakie to są przeznaczone do zabudowy w ścianie, ściśle nad blatem kuchennym. Należy także wspomnieć o okapach szczelinowych, które są idealnym rozwiązaniem, albowiem nie osadza się na nich tłuszcz i inne zanieczyszczenia. 

W chwili, kiedy decydujemy się na wybór okapu kuchennego, powinniśmy doskonale przemyśleć naszą decyzję. Warto wybrać produkt wysokiej, jakości aby służył nam przez długi okres czasu.

Poprawiony: środa, 25 lutego 2015 09:33