Jak znaleźć randkę w Walentynki? - Lenovo poleca Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
piątek, 13 lutego 2015 09:02

LENOVO POLECA: Jak znaleźć randkę w Walentynki?


LUTY'2015: W dniu Świętego Walentego nie każdy ma z kim świętować Dzień Zakochanych. To nie oznacza jednak, że nic nie można z tym zrobić. Tablet w rękę i do dzieła! Tak wiele osób czeka na ten krok...


Jak wy dziadku żyliście kiedyś bez Internetu, czatów i komórek? W ten sposób zaczyna się jeden z dowcipów mówiący o tym, że świat się zmienia, ale ludzie zawsze znajdą jakiś sposób by odnaleźć tą swoją drugą połówkę. A jak dziś, korzystając z nowych technologii, możemy kogoś poznać?
Podpowiedź: Portale randkowe.
Zacznijmy od portali randkowych. Co prawda, ta forma poznawania drugiej osoby przeżywała swój triumf parę lat temu, ale warto je czasem odwiedzić. Wciąż najbardziej popularnymi portalami są Sympatia.pl, która już od wielu lat łączy w pary młodych i starszych Polaków. Podobnie Przeznaczeni.pl, czy często reklamowany w telewizji eDarling.pl, zajmują wysokie miejsce w rankingu portali randkowych. Nie zawsze jednak popularność portalu randkowego daje gwarancję, że mamy większą szansę na spotkanie kogoś wyjątkowego. Czasami warto odwiedzić tak zapomniane miejsca jak randki.o2.pl lub cafe.pl, bo mogą się tam „ukrywać" osoby równie ciekawe, aczkolwiek mniej podążające za trendami.
Wątpliwości: Jak zacząć?
Przede wszystkim zastanówmy się kogo szukamy, inaczej mówiąc - jakich ludzi lubimy. Na początek przejrzyjmy profile osób na różnych portalach. Sprawdźmy czy znajdziemy tam kogoś z naszej miejscowości lub mieszkającego w odległości do zaakceptowania. Następny krok to wybór portalu i założenie własnego profilu. Najwygodniej zrobimy to na laptopie lub tablecie z dołączaną klawiaturą, np. Lenovo YOGA Tablet 2 10".
Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego zdjęcia, które pokaże jaką jesteśmy osobą. Dobre zdjęcie to połowa sukcesu, bo większość ludzi wybiera wzrokiem. Nie bójmy się zwariowanych zdjęć. Pamiętajmy, że szukamy drugiej połówki, czyli osoby, przy której będziemy sobą. Pozostaje jeszcze oryginalnie odpowiedzieć na parę podstawowych pytań przy zakładaniu profilu i stworzyć ciekawy opis naszej osoby. Po wszystkim możemy zaczynać naszą przygodę.
Część z portali pomyślała o wygodzie użytkowników tabletów przygotowując aplikację mobilną, którą łatwo ściągniemy z sklepu GooglePlay lub możemy korzystać z mobilnej wersji portalu przeglądając profile interesujących nas osób w oknie przeglądarki internetowej.
Dla wzrokowców lub trochę bardziej leniwych „łowców" ciekawym rozwiązaniem mogą być aplikacje typu „hot" or „not" np. Tinder. W tym przypadku wystarczy założyć konto logując się za pomocą Facebook'a i udostępnić swoje zdjęcia, a potem już tylko przeglądać, przebierać i wybierać kto nam się podoba, a kto może niekoniecznie.
Sugestia: Portale społecznościowe
Jeśli boimy się, że na portalach randkowych roi się od naśladowców Casanovy, czy księżniczek marzących o księciu na białym rumaku, możemy spróbować odnaleźć swoją połówkę na portalach społecznościowych. Tu jednak „strategia poszukiwania" wygląda trochę inaczej. Najlepiej nie nastawiać się na szukanie randki, a raczej na poznanie ciekawej osoby, która podziela nasze zainteresowania. Do dyspozycji mamy również przeglądanie portali w oknie przeglądarki lub poprzez aplikację mobilną. Możliwości jest wiele, od najbardziej popularnego Facebooka, poprzez twór quasirandkowy Badoo, aż po portale zrzeszające ludzi o wspólnych pasjach, np. digart.pl. Do przeglądania i komunikowania się w obrębie takiej aplikacji wystarczy już 8 calowy tablet, najlepiej z modemem, tak by móc łączyć się z Internetem na przykład w drodze na uczelnię lub do pracy. Idealnym sprzętem do tego jest Lenovo Tab S8-50, który poza szybkim modem LTE ma rewelacyjny ekran Retina o rozdzielczości Full HD oraz porządny aparat do robienia zdjęć i dzielenia się nimi na portalu.
Porada: Gdzie na randkę?
Gdy znajdziemy już tą właściwą osobę, czas pomyśleć o miejscu spotkania. Również w tej kwestii technologia będzie bardzo przydatna. Po pierwsze, można poszukać w Internecie jakie miejsca są najbardziej popularne. Portale kulinarne wskażą nam najlepsze kawiarnie lub restauracje. Dobrze zerknąć na tablecie na stronę zomato.com lub poszukać po blogach opisujących znane i lubiane restauracje. Jeśli mamy już wybrane miejsce, trzeba tam jakoś dotrzeć. Tu z pomocą przyjdzie aplikacja do zamawiania taksówki, albo Google Maps, dzięki któremu zaplanujemy trasę do i z restauracji. Kto wie, może spotkanie się uda i będzie okazja do pomyślenia o wspólnym wypadzie za miasto, na przykład do romantycznego hotelu ze spa. Wystarczy w przeglądarce wejść na hotelbookers.com, trivago.pl czy inne tego typu strony by znaleźć ciekawą ofertę pokoi hotelowych.
A jeśli poznamy naszą połówkę bliżej, możemy poszukać na FoodPanda najlepszego Sushi w mieście i zorganizować romantyczną kolację w domu. Taką kolację rewelacyjnie urozmaici oglądanie romantycznego filmu korzystając z pico projektora wbudowanego w Lenovo YOGA Tablet 2 Pro. Taki tablet zmieni każdą ścianę w domowe kino, a dobrej jakości głośniki idealnie sprawdzą się do odtwarzania romantycznej muzyki.
Opcja: Metoda tradycyjna
Oczywiście część z nas nie lubi tej całej internetowej zabawy i woli poznawać ludzi w tak zwanym realu. Dla tych odważnych technologia również może być pomocna. Żaden chłopak nie przejdzie obojętnie obok dziewczyny z najnowszym tabletem Lenovo S8. Mało która dziewczyna nie spojrzy na chłopaka ze stylowym tabletem Lenovo YOGA Tablet 2.
Udanych Walentynek!
YOGALove https://www.youtube.com/watch?v=2Q5AjcLsOig


O firmie Lenovo
Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) — firma z globalnej listy Fortune 500 o obrotach sięgających 39 miliardów USD — jest liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz dla dużych przedsiębiorstw. Nasza oferta bezpiecznych produktów i usług o wysokiej jakości obejmuje komputery osobiste (w tym legendarną markę Think i urządzenia YOGA działające w różnych trybach), stacje robocze, serwery, pamięć masową, inteligentne telewizory, a także produkty mobilne, takie jak smartfony (w tym marki Motorola), tablety i aplikacje. Zapraszamy do dołączenia do nas w serwisie LinkedIn, obserwowania nas na Facebooku lub Twitterze (@Lenovo) oraz wizyty w witrynie internetowej www.lenovo.com

 

/źródło - STUDIO111/


 

Poprawiony: piątek, 13 lutego 2015 09:10