Patelnie indukcyjne - codzienne zastosowanie nowych technologii Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 05 lutego 2015 13:17

Patelnie indukcyjne – codzienne zastosowanie nowych technologii

Po remoncie lub wykończeniu nowego mieszkania często decydujemy się na zakup płyty kuchennej wykorzystującego indukcję elektromagnetyczną. Jest ona sprzętem, nadającym kuchni stylowego, nowoczesnego wyglądu. Aby jednak móc korzystać ze wszystkich jej zalet, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia, wśród których znaleźć można między innymi patelnie indukcyjne.

Indukcja elektromagnetyczna - jak to działa?

W procesie indukcji elektromagnetycznej zmienne pole magnetyczne wykorzystuje tak zwane prądy wirowe, nagrzewające naczynie. Ażeby jednak korzystać do woli z dobrodziejstw takiego przetwarzania ciepła, należy zaopatrzyć się w specjalne urządzenia. Po pierwsze - kuchenkę indukcyjną, energooszczędną i nie nagrzewającą się. Po drugie – naczynia indukcyjne. Doskonałym przykładem naczyń wykorzystujących indukcję elektromagnetyczną są patelnie indukcyjne, będące naczyniami tzw. ferromagnetycznymi. Dzięki temu, że w procesie nagrzewania wykorzystywana jest indukcja, ciepło skupiane jest w dnie naczynia, a sama patelnia przejmuje ciepło z płyty indukcyjnej. Ta z kolei niezwykle szybko i równomiernie nagrzewa całe naczynie. Szybko, sprawnie i skutecznie! Co więcej, patelnie indukcyjne powodują znaczne oszczędności w domostwie. Jak się to dzieje? Płyta indukcyjna reaguje intuicyjnie, na przykład na zabranie z jej powierzchni patelni, wyłączeniem zasilania, dzięki czemu energia w domu użytkownika nie jest marnotrawiona, a wręcz jest oszczędzana.

Indukcja czy nie - jak rozpoznać ferromagnetyczność produktu?

Zawsze trzeba szukać najprostszych rozwiązań. Tak jest również w przypadku patelni indukcyjnych. Łatwym rozwiązaniem jest na przykład czytanie oznaczeń na opakowaniach naczyń. Warto pamiętać, że do kuchenek indukcyjnych możemy wykorzystać tylko i wyłącznie produkty specjalnie do tego przeznaczone.

Pozostałe – nie spełniające wymogów dotyczących możliwości używania na kuchence/płycie indukcyjnej, mogą ulec różnego rodzaju zniekształceniom i odkształceniom, a przez to trwałemu zniszczeniu, które eliminuje ich dalszą przydatność.

Współczesny rynek oferuje Klientom szeroki wybór naczyń, w tym patelni, które są dostosowane do płyt indukcyjnych. Co więcej, naczynia te można stosować także posiadając inny rodzaj kuchenek. Działać będą bez zarzutów. Natomiast w przeciwna stronę – nigdy. Urządzenia indukcyjne wymagają od posiadacza i użytkownika zakupu specjalnych i przystosowanych do tego typu płyt naczyń!

Patelnie indukcyjne – podstawa nowoczesnej kuchni

Smażenie, podsmażanie, tworzenie cudownie aromatycznych potraw… Posiadając płytę indukcyjną konieczny będzie zakup odpowiedniej patelni indukcyjnej, która spełni wszystkie kulinarne fantazje.

Patelnie indukcyjne posiadają specjalne indukcyjne dno i można z nich korzystać na różnych typach płyt wykorzystujących indukcję elektromagnetyczną.

Współczesny rynek oferuje Klientom niezwykle szeroki wybór patelni indukcyjnych, o różnych rozmiarach, wyposażonych w przeróżne typy powłok. Wspólną ich cechą jest estetyczny wygląd i zapewniony ekstremalnie wysoki poziom komfortu smażenia potraw.

Powszechnie wiadomo, że odpowiedni sprzęt stanowi duży procent sukcesu, zatem można pokusić się o stwierdzenie, że doskonała jakościowo patelnia indukcyjna jest podstawą sukcesu w tak trudnej dziedzinie, jaką są zmagania kulinarne. Patelnie indukcyjne doskonale smażą wszelkiego rodzaju mięsa, warzywa i wszystkie inne dania. Smażenie na patelni indukcyjnej jest czynnością łatwą i naprawdę przyjemną!

Przy zakupie sprawdź czy patelnia jest indukcyjna

Praktyka pokazuje, że wielu Klientów boryka się z ogromnym problemem rozróżnienia czy patelnia posiada indukcyjne dno, niezbędne przy płytach indukcyjnych, czy też nie. Tylko ono zapewni bowiem możliwość wykorzystania takiego naczynia.

Jak wiadomo, nie każda patelnia może zostać wykorzystana na nowoczesnych płytach indukcyjnych. Oprócz sprawdzenia oznaczenia, można jednak, dla własnej pewności, samodzielnie wykonać test. Jednym z jego elementów jest przyłożenie do dna patelni magnesu – jeśli przyklei się – wszystko jest w porządku z patelnią i spełnia wymogi stawiane przez urządzenia indukcyjne, jeśli nie – mamy pewność, że naczynie nie wypełni swoich funkcji. Ponadto dno patelni musi być proste – najmniejsze wybrzuszenie spowoduje, że indukcja nie będzie działać. Jeśli dno patelni wykonanej z aluminium będzie wzorowane „w kółeczka” – Klient może spodziewać się, że indukcja zadziała, natomiast jeśli w prążki – nie ma na to najmniejszych szans. I jeszcze jeden niuans – garnki i patelnie wykonane z metalu będą posiadały na dnie wytłoczony na stałe znaczek indukcji. To pomoże w upewnieniu się i nabraniu zaufania do funkcji nabywanych naczyń.

Powyższe informacje z pewnością okażą się przydatne przy zakupie odpowiedniej patelni indukcyjnej, której zadaniem jest umilenie nam procesu smażenia w wykorzystujących indukcję elektromagnetyczną nowoczesnych płytach kuchennych. Ich zadaniem jest wykorzystać proces indukcji i sprawić przyjemnym czas spędzony w kuchni.

Tekst przygotowany przez firmę FrankHerbert.pl specjalizującą się w wyposażaniu mieszkań stylowymi i pięknymi rzeczami do domu.