Imieniny Walentego, czyli szał zakochanych Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
niedziela, 01 lutego 2015 12:42

Imieniny Walentego, czyli szał zakochanych

Wszyscy zakochani z pewnością powiedzą, że każdy spędzona wspólnie chwila składa się na wyjątkowy dzień. Bycie razem scala bowiem ludzi – sprawia, że do szczęścia nie potrzeba nam nic więcej, oprócz czułego towarzystwa drugiej osoby. Cały rok złożony jest zatem z magicznych, wypełnionych radością dni, jednakże istnieje taka data, kiedy miłość płonie w sercach jeszcze mocniejszym blaskiem. 14 lutego obchodzi bowiem swoje święto święty Walenty, znany wszystkim jako patron tych, których sięgnęła strzała Amora.

Walentynki wywodzą się z przede wszystkim z tradycji chrześcijańskiej – związane są bowiem z biskupem i męczennikiem, czczonym w kościele katolickim świętym Walentym z Terni. Aby bliżej zrozumieć sens tego patronatu, należy dowiedzieć się kilku szczegółów z jego życia. Urodził się w III wieku naszej ery na terenie Cesarstwa Rzymskiego. Wykształcono go na lekarza, jednakże powołanie skłoniło go do zostania osobą duchowną. Złamał on zakaz cesarza i udzielał ślubów młodym legionistom, za co wtrącono go do więzienia. Tam obdarzył uczuciem niewidomą córkę swojego strażnika, a kobieta dzięki jego miłości odzyskała wzrok. Cesarz nakazał jednak stracenie biskupa - zbrodnia ta miała miejsce 14 lutego. Walentynki są zatem świętem upamiętniającym śmierć męczennika, jednakże poniesioną w imię pięknego uczucia.

Za sprawą niezwykłej historii patrona, Walentynki przepełnione są magią płynącą prosto z serc. Zakochani marzą o tym, by dzień ten okazał się jednym z najpiękniejszych w roku, był przepełniony pozytywnymi emocjami, a także by został zapamiętany jeszcze na długi czas. Pary najczęściej wybierają jednak typowe formy spędzania wolnego czasu – wyjście do kina, kolację w eleganckiej restauracji bądź film obejrzany w towarzystwie butelki wina i pysznej przekąski. A gdyby jednak czułości okazywane sobie w dzień świętego Walentego urozmaicić odrobiną adrenaliny?

Walentynki bowiem są doskonałą okazją do tego, aby pomyśleć o niestandardowej formie wspólnego spędzania wolnego czasu. To święto zakochanych, a osoby trafione strzałą Amora często miewają szalone pomysły. Miłość bowiem uskrzydla, a znacznie lepiej jest realizować te inicjatywy we dwoje. Z pewnością obecność ukochanej osoby dodaje odwagi, a także sprawia, iż wierzymy, że możemy zrobić wszystko – nawet to, o czym wcześniej byśmy nie pomyśleli.

Dlatego planując Walentynki, warto jest wziąć pod uwagę wspólny skok na bungee bądź inny rodzaj sportów ekstremalnych. Wspólne pokonywanie pewnych barier i wyzbywanie się lęku wzmocni więź między zakochanymi – takie przeżycia z pewnością sprawią, iż wzrośnie poziom zaufania, którym się darzą. Wspomnienie takiego skoku z pewnością przezwycięży wszelkie wątpliwości, które pojawiają się na wspólnej drodze życia.

Alternatywą dla sportów ekstremalnych jest spontaniczny wyjazd, przygotowany bez planowania. Najlepiej będzie, jeśli decyzję o miejscu przeznaczenia podejmie sam los – wystarczy bowiem spakować niezbędne rzeczy, pojechać na lotnisko i wybrać pierwszy lot oferowany przez tanie linie lotnicze. Nawet, jeżeli odwiedzone w ten sposób miasto nie będzie kojarzyło się stricte z Walentynkowym nastrojem, chwile tam spędzone okażą się niezwykle przyjemne i ożywią związek.

Jeśli jednak nie planujemy zagranicznego wyjazdu, przede wszystkim ze względu na brak czasu. Walentynki przypadają w tym roku w sobotę, więc wypoczynek potrwa krótko – może jednak być niezwykle intensywny.  Dlatego warto rozważyć weekendową ofertę hoteli, przygotowaną specjalnie dla amatorów Walentynkowych przyjemności. Obsługa Hotelu Elbląg**** starannie zadba o komfort zakochanych, sprawi, iż wyjazd ten będą wspominać jeszcze przez długi czas. Znakomitym sposobem na wspólne spędzenie czasu będzie udanie się na romantyczny masaż, a następnie na pyszną kolację w otoczeniu spokojnego, wyrafinowanego wnętrza restauracji. Pakiet Walentynkowy zawiera w sobie jeszcze kilka atrakcji, które fantastycznie wzbogacą ten jedyny w roku wieczór.

Ukochaną bądź ukochanego można także zabrać na tematyczną randkę. Z pewnością dobrym wyborem będzie wypożyczenie samochodu starej daty, skompletowanie ubioru charakterystycznego dla lat, z których aut pochodzi, a następnie odbycie przyjemnej przejażdżki, zakończonej zachodem słońca, oglądanym z tarasu widokowego. Tak rozpoczęty dzień kontynuować można wieczorną kolacją w restauracji. Zabawy będzie przy tym co nie miara, a ze wspomnień ciekawskich oczu będzie można się jeszcze długo śmiać.

W Walentynkowy wieczór liczą się przede wszystkim emocje, a magiczna atmosfera tego dnia sprawi, iż z pewnością zakochani będą czuli się wyjątkowo. Jednakże warto jest dodać temu dniu trochę pikanterii – dostarczy ona parze nie tylko doskonałej zabawy, ale także niezwykłych wspomnień, którymi będzie można się podzielić z bliskimi osobami. Najważniejsza jest jednak miłość, która za sprawą patrona i towarzyszącego mu Kupidyna, 14 lutego rozpala się na nowo. 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez redakcję www.hotelelblag.eu - hotel inspirowany historią.