By uczucie nie wygasło Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
czwartek, 01 stycznia 2015 13:56

By uczucie nigdy nie wygasło


Stan zakochania dostarcza nam wiele emocji, czujemy się wtedy lekko i błogo. Jednakże po pewnym czasie nadchodzi moment zwątpienia, a euforia mija. Nadciągająca monotonia nie powinna być powodem rezygnacji z udanego związku, przecież nasza druga połowa to najważniejsza osoba w naszym życiu. Znamy receptę na przełamanie rutyny i podtrzymanie gorącej atmosfery z początków znajomości.

Zdaniem psychologów miłości namiętność w relacji trwa około dwóch lat. Po tym etapie czar może, ale z pewnością nie musi prysnąć. Nie obawiajcie się rozpadu związku, bo silne uczycie nigdy nie wygasa, a wy nie stracicie zainteresowania partnerem. Warto wiedzieć, jak zawalczyć o tak istotną relację, przywrócić jej siłę z początków znajomości i zadbać o podkręcenie wzajemnych uczuć. Wystarczy tylko kilka dobrych pomysłów, dzięki którym można poczuć się znowu jak zakochana para. Jak mówią specjaliści, nic tak nie spaja jak wspólne zainteresowania, pasje. Spędzanie razem wolnego czasu to początek budowania głębokiego, a przede wszystkim długotrwałego uczucia, które nigdy nie wygaśnie.

Wspólne chwile relaksu
Gdy mija pierwsza faza zakochania, pozostają przyzwyczajenie i codzienność. Aby namiętność trwała w nieskończoność powinniście co jakiś czas oderwać się od pracy i obowiązków stawiając na wspólny odpoczynek. Wtedy przekonacie się, że radość i energia, które czerpiecie ze wspólnego życia mogą przynieść dużo satysfakcji. Warto przełamać rutynę i wyjechać na kilka dni. Zastanówcie się, jakie macie potrzeby i co pozytywnie wpłynie na waszą relację, następnie wspólnie podejmijcie decyzję o miejscu, w którym spędzicie upojny weekend. Dla tych, którzy nie marzą o niczym innym niż relaks, idealnym sposobem na regenerację jest wypad do SPA. Tam zapomnicie o pracy, a przede wszystkim zadbacie o kondycję swojego ciała. Przy tym spędzicie czas tylko we dwoje, wspominając czasy kiedy się poznaliście. To zarówno wzmocni wasz związek i pozwoli wam odetchnąć od codziennych zadań i obowiązków. Pary, które zamiast odwiedzin w SPA preferują inne formy wypoczynku i nie mają czasu na wyjazd, relaksu mogą szukać również w profesjonalnym salonie masażu. Można tam wybierać między jego klasyczną odmianą, a tajską. Natomiast miłośnicy aktywności i zdobywania nowych umiejętności powinni postawić samodoskonalenie. Możecie nauczyć się technik masażu, które potem wypróbujecie w domu na swoim partnerze. Zabierzcie swoją drugą połowę na kurs i z pomocą doświadczonego specjalisty poznajcie tajniki masażu relaksacyjnego. Każde z was będzie miło zaskoczone zarówno z niesamowitych doznań jakie niesie masaż wykonany przez ukochaną osobę, jak i z umiejętności zdobytych podczas warsztatów.

Sport pełen wrażeń
Nic nie łączy tak, jak wspólne aktywności. Znajdźcie sport, który będziecie mogli trenować razem. Z całą pewnością emocje podkręci wspólna gra w squasha. To dyscyplina, która korzystnie wpływa na poprawę kondycji i wytrzymałości, dając przy tym niesamowitą frajdę. Jeśli jesteście fanami klasycznych dyscyplin sportowych, spróbujcie swoich sił na korcie tenisowym. Kiedy już podszkolicie technikę, zagrajcie w debla z zaprzyjaźnioną parą, a przekonacie się jaki zgrany team tworzycie. To wszystko stanie się początkiem waszej nowej, wspólnej pasji. Dla odmiany postawicie na naukę czegoś zupełnie nowego, jak chociażby wspinaczka. Przecież do odważnych świat należy! Wspólny wypad na ściankę wspinaczkową dostarczyć wam niesamowitych wrażeń, o których długo będziecie pamiętać.

Coś dla ducha
W piątkowy wieczór wybierzcie się razem na spektakl lub musical. Wejdziecie do świata komedii, błyskotliwych dialogów, dowcipnych ripost. Jeśli chcecie zakończyć wieczór w wyjątkowy sposób, udajcie się do orientalnej restauracji. Wspólne poznawanie oryginalnych kuchni i testowanie nowych smaków zbliży was do siebie i sprawi, że spojrzycie na siebie z innej strony.

Więcej inspiracji dotyczących aktywności dla dwojga znajdziecie na stronie:
http://www.superprezenty.pl/prezenty-dla-dwojga

 

/źródło - / fot. Gaina /

 

Poprawiony: czwartek, 01 stycznia 2015 14:06