Filmy dla dzieci nie mogą być nudne Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 19 grudnia 2014 15:20

Filmy dla dzieci nie mogą być nudne

Chcecie bajki? Oto bajka – bajka dla dzieci na kanale teleTOON+. Dziewczynki na pewno uwielbiają spotkania z Barbie. Odkąd ta najpopularniejsza lalka na świecie przestała zajmować się wyłącznie swoi wyglądem, a przystąpiła do programu YouCanBe, dziewczyny na całym globie chętnie śledzą jej przygody. To już nie malowana lala, a rozsądna młoda kobietka, która wie, czego chce. Filmy dla dzieci nie mogą być nudne! Bez względu na to czy mamy do czynienia z kreskówką czy serialem aktorskim, opowieść przeznaczona dla najmłodszych widzów powinna uczyć bawiąc i bawić ucząc.

 

Precz z dydaktycznym smrodkiem

Dzieci nie lubią dydaktyki i moralizatorstwa, ale chętnie przyjmą jedno i drugie przyprawione szczyptą absurdalnego humoru. I śmiech niekiedy może być nauką, zwłaszcza jeśli w humorystyczny sposób przemycamy sprawy najważniejsze. Tak robią kucyki Pony, dzięki którym dzieciaki dowiadują się jakie to ważne, żeby nauczyć się nie zatracić w grupie własnej osobowości. Oczywiście nie możemy polegać wyłącznie na bajkach telewizyjnych. Nie jest wskazane, aby dzieci całe dnie spędzały przed ekranem. Na szczęście kreskówkowi i filmowi bohaterowie wiodą drugie życie w książeczkach do kolorowania, grach, jako maskotki. Nie rozstając się z ulubionymi bohaterami bajek, dziecko rozstaje się jednak z telewizorem i trenuje umiejętności społeczne wśród swoich przyjaciół.

Bajki dla dzieci czy dla dorosłych?

Będziemy mile zaskoczeni: bajki dla dzieci będą się podobały także dorosłym! Trafiliśmy na kanał rodzinny, którego pomysłodawcy zadbali o to, żeby filmy były atrakcyjne dla młodszych i starszych. Czyż nie jest tak, że dorośli w skrytości serca uwielbiają kreskówki, a seriale młodzieżowe traktują jak powrót do przeszłości? Kiedy damy się wciągnąć do zabawy, nasze dzieci już nigdy nie będą samotnie oglądały telewizji – zawsze będziemy dla nich mentorami i współtowarzyszami zabaw. Filmy dla dzieci, książeczki z ich bohaterami, maskotki czy puzzle to żelazne mikołajowe i gwiazdkowe marzenia. Kupić płytę czy książeczkę do kolorowania? Grę czy maskotkę? Trudny wybór… Najlepiej połączyć dwie formy przekazu: płyta z ukochanym filmem plus książka z rebusami i zagadkami to doskonałe rozwiązanie. Kiedy będziemy mieli kłopot z rozwiązaniem zagadek, wystarczy włączyć teleTOON+ i wspólnie z dzieckiem poszukać odpowiedzi. Współczesne bajki dla dzieci i filmy dla najmłodszych pomagają zrozumieć świat ale tylko wtedy, kiedy wychodzimy do ludzi: równowaga między oglądaniem telewizji a zabawą z rówieśnikami to podstawa.

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2014 15:26