Piękna i funkcjonalna łazienka dla każdego Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 09 grudnia 2014 14:49

Piękna i funkcjonalna łazienka dla każdego

Łazienka to zaraz po sypialni jedno z tych miejsc w domu czy mieszkaniu, w których powinniśmy się czuć w pełni komfortowo. Dlatego tak istotne jest aby zatroszczyć się nie tylko o jej ładny wygląd, ale również funkcjonalność, która zapewni nam ogromny komfort jej użytkowania. Odpowiednie zaprojektowanie, a następnie wykonanie nowej łazienki nie należy do prostych zadań, w szczególności gdy jest ona mała i trudno jest w niej zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty. Oczywiście będzie to od nas wymagało sporo czasu, wysiłku, a także pieniędzy, jednak efekt końcowy na pewno sprawi nam mnóstwo satysfakcji.

Przede wszystkim planowanie

Dobra organizacja pracy to podstawa wszystkich zadań jakie wykonujemy, dlatego również w przypadku remontu łazienki powinna nam przyświecać taka zasada. Zanim zabierzemy się zatem do prac fizycznych czy zatrudniania fachowców, usiądźmy z naszą rodziną nad kartką papieru i zastanówmy się jak ma wyglądać nasza oaza spokoju.

Ważne jest przede wszystkim rozmieszczenie wszystkich sprzętów, które się w niej znajdą. Zdecydujmy najpierw czy stanie tam wanna czy jednak prysznic, który zajmuje mniej miejsca. W przypadku przestrzennej łazienki mamy rzeczywisty wybór i zależy on jedynie od naszych upodobań, ale w małych pomieszczeniach jedynym wyjściem będzie ta druga opcja.

W ramach planowania warto także odwiedzić dobry salon łazienek, gdzie będziemy mogli obejrzeć różnego rodzaju akcesoria nam potrzebne. I nie chodzi tutaj o wybór płytek, gdyż to musimy zostawić sobie na później, ale raczej o toaletę, umywalkę czy kabinę prysznicową. Musimy wiedzieć ile zajmą miejsca oraz w jaki sposób są one montowane. Na takie pierwsze oględziny nie musimy zabierać fachowca, ale warto skorzystać z pomocy pracowników takich salonów łazienek, bo oni najlepiej znają te produkty.

Zaczynamy działać

Kiedy wiemy już jak ma wyglądać nasza wymarzona łazienka, czas przejść do kolejnego etapu naszego remontu, czyli zatrudnienia fachowców. Przede wszystkim potrzebujemy robotników, którzy zajmą się usunięciem starych kafelek i sprzętów, które już się wysłużyły. Warto skorzystać z usług takiej firmy, która zapewnia kompleksową obsługę, w tym sprzątnięcie gruzu i jego wywiezienie. W przeciwnym razie po powrocie z pracy będziemy musieli sporo czasu spędzić na uprzątnięciu tego bałaganu, a chyba każdy wie ile brudu powstaje w trakcie remontu.

W następnej kolejności będziemy musieli skorzystać z pomocy hydraulika, który zatroszczy się o właściwe podłączenie wszystkich sprzętów. Nie zatrudniajmy jednak pierwszej lepszej osoby, której ogłoszenie znajdziemy w prasie czy Internecie. Najlepiej popytać wśród rodziny lub znajomych o godnego zaufania fachowca, który faktycznie dobrze wykona zlecone mu zadania. Nawet jeżeli będzie on droższy, warto wydać więcej, ale nie martwić się o to czy po tygodniu kran nie zacznie przeciekać.

Naszym następnym krokiem powinna być ponowna wizyta w salonie łazienek i to nie koniecznie w tym samym. Zanim bowiem dokonamy tego dość drogiego zakupu odpowiedniej glazury, warto sprawdzić gdzie zaoferowane zostaną nam najniższe ceny. Oczywiście poza tym czy dany salon łazienek ma tanie płytki, musimy także upewnić się, że są one dobrej jakości, jak również znaleźć taki ich wzór, który spodoba się wszystkim członkom rodziny. Większe zamówienia zwykle są realizowane w ciągu kilku dni, ale już w tym momencie powinniśmy być umówieni z glazurnikiem. Podobnie jak w przypadku innych fachowców, także na glazurniku, zwłaszcza z polecenia, nie ma co oszczędzać. Najważniejsze aby płytki zostały położone równo i wyglądały ładnie.

Jeśli jednak nie mamy do końca pomysłu na to jak zaaranżować naszą łazienkę możemy skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego. Często salony łazienek oferują pomoc profesjonalisty w tym względzie, ale rzecz jasna wiąże się to również ze zrobieniem tam zakupów. Osobom, które jednak nie ufają zatrudnianym w salonach łazienek projektantom, pozostaje poszukanie takiego kogoś na własną rękę. Nie powinno być z tym większego problemu, wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło, a na pewno znajdziemy mnóstwo ofert sporządzenia planu naszej przyszłej łazienki. Później pozostaje tylko przebierać w kolejnych projektach i cieszyć się wspaniałym wnętrzem.

Opracowanie przygotowane przez górnośląski salon łazienek Sanimex dostarczającego wysokiej klasy materiały wykończeniowe i wyposażeniowe.