3 wyjątkowe atrakcje turystyczne Francji, o których nie wiedziałeś Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
poniedziałek, 10 listopada 2014 12:08

3 wyjątkowe atrakcje turystyczne Francji, o których nie wiedziałeś

Francja to nie tylko Paryż, Mona Lisa Leonarda da Vinci, festiwal Cannes i Lazurowe Wybrzeże, ale i wiele innych atrakcji, które przyciągają tutaj każdego roku tysiące turystów z całej Europy.

 

Francuskie Alpy to europejska mekka dla narciarzy

Francja może pochwalić się doskonałym zapleczem dla wszystkich fanów zimowego szaleństwa bijąc przy tym kilka światowych rekordów.

To tutaj zlokalizowane są m.in.:

  • najwyższy szczyt Alp: doskonale znany wszystkim Mont Blanc,
  • największy na świecie teren narciarski: Trzy Doliny obejmujący w sumie 600 km tras,
  • najszybsza kolejka linowa na świecie: Vanoise Express.

Alpy Francuskie to odpowiednie miejsce także dla tych osób, które dopiero uczą się jazdy na nartach.

Wśród prawdopodobnie najlepszych ośrodków dla początkujących są m.in. Risoul-Vars (więcej o kompleksie tych dwóch ośrodków pisaliśmy w materiale: „Francuski kompleks narciarski Risoul-Vars dla każdego narciarza”), a także kilka mniejszych zlokalizowanych na obszarze dolin: Allues (Trzy Doliny) oraz Saint-Bon (Trzy Doliny).

Jedyna w swoim rodzaju Linia Maginota

Linia Maginota to jedna z największych, a przy tym doskonale zachowanych fortyfikacji militarnych II wojny światowej.

Zgodnie z oczekiwaniami Francuzów – umocnienia miały zapobiec nacierającym wojskom III Rzeszy na granicy Niemiec i Luksemburgu, które jednak nie odegrały żadnej roli strategicznej – wojska uderzyły z terenu Belgii.

Linia Maginota została podzielona na kilka stref podstawowych i uzupełniających: cały kompleks ma długość przeszło 300 kilometrów.

Nieaktywne wulkany Owernii

Francuski Masyw Centralny (szczególnie jego fragment - kraina o nazwie Owernia) to jedyna w swoim rodzaju kraina geograficzna poprzecinana mniejszymi i większymi stożkami wulkanicznymi, które chociaż od dziesiątek tysięcy lat pozostają nieaktywne, to ułożony z nich krajobraz zachwyca swoimi rozmiarami.

Owernia jest także miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów spragnionych kąpieli termalnych i miłośników romańskiej architektury z XII wieku.

Poprawiony: poniedziałek, 10 listopada 2014 12:14