Świnoujście na każdą porę roku Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 23 października 2014 22:56

Świnoujście na każdą porę roku

Pobyt nad polskim morzem jest atrakcyjny bez względu na porę roku, okazuje się przy tym, że można się nim cieszyć nawet wówczas, gdy pogoda nam nie sprzyja. Kluczem do sukcesu wydaje się zatem, przede wszystkim, znalezienie miejsca noclegowego, w którym będziemy czuć się naprawdę dobrze. Jednym z najbardziej interesujących wydaje się być Świnoujście.

Miasto z duszą

W przeciwieństwie do wielu innych kurortów położona na czterdziestu czterech wyspach miejscowość ma prawa miejskie i rozwija się dynamicznie nie tylko w czasie sezonu. Osoby wybierające tu noclegi trafiają do miasta tętniącego życiem z zapracowanymi stałymi mieszkańcami, dużym portem i budowanym już od pewnego czasu terminalem gazu LPG.

Trafiają również do ośrodka dumnego ze swojej przeszłości i to nawet pomimo tego, że ta nie zawsze była łatwa i optymistyczna, z ciekawą architekturą i licznymi zabytkami. Latem turyści oblegają, przede wszystkim, szerokie, piaszczyste plaże, w czasie innych pór roku mogą jednak również spacerować po mieście podziwiając jego osobliwości.

Czego nie można pominąć?

Najbardziej znanym zabytkiem miasta jest latarnia morska, której nie można ignorować z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest ona najwyższą na polskim wybrzeżu Bałtyku, noclegi w żadnej innej części wybrzeża nie pozwolą nam więc na przyjrzenie się tak okazałej budowli.

Na tym nie kończą się jednak jej atuty, Świnoujście szczyci się bowiem i tym, że latarnia jest jedną z najwyższych w Europie. Wykonany z cegły obiekt powołano do życia w połowie dziewiętnastego wieku, ku uciesze turystów latarnia jest przy tym udostępniona do zwiedzania.

Ciekawym doświadczeniem jest też spacer ulicami miasta, zachowała się tu bowiem architektura typowa dla większych ośrodków żyjących z morza i rozwijających się dzięki morzu. Kolejne uliczki wiodą nas ku urokliwym willom, w którym zamożniejsi turyści mogą poszukiwać noclegów, na swojej drodze napotykamy jednak również skromniejsze domy zamieszkiwane niegdyś przez rybaków oraz rzemieślników, którzy pracowali dla ludzi morza. Wyjątkowa, nie tylko na skalę naszego kraju, jest też zabudowa portowa.

Morza szum, ptaków śpiew i… Park Zdrojowy

Zwolennicy noclegów na świnoujskich wyspach podkreślają, że miasto ma wyjątkowy urok, zwracają jednak uwagę i na to, że największym jego atutem jest morze. Szerokie plaże sprawiają, że nawet w środku sezonu można tu znaleźć odrobinę miejsca na własny leżak i koc, a dość ciepła, jak na warunki Bałtyku, woda przyczynia się do tego, że kąpiele morskie są tak samo realne, jak kąpiele słoneczne. Okazuje się przy tym, że każdy dzień spędzony w tym mieście jest zbawienny dla zdrowia, dzieje się tak przy tym nie tylko dlatego, że możemy odpocząć od codzienności.

Już od dziesięcioleci Świnoujście jest znanym ośrodkiem uzdrowiskowym, noclegi wykupują tu więc nie tylko osoby spragnione wypoczynku nad morzem. Z powodzeniem można tu leczyć między innymi: choroby ortopedyczno-urazowe, schorzenia kardiologiczne, nadciśnienie oraz choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, domy sanatoryjne i hotele nie narzekają więc na brak dorosłych i małych turystów. Warto zresztą podkreślić, że osoby zainteresowane tanimi noclegami mają tu duże powody do zadowolenia, gwarantuje je bowiem duża konkurencja panująca pomiędzy właścicielami kolejnych pensjonatów, hoteli i kwater prywatnych.

Materiał przygotowany dzięki NaWyspie, świnoujskiej firmie zapewniającej noclegi w wygodnych lokalach mieszkalnych.