Waga licząca kalorie Drukuj Email
Wpisany przez Publicon   
niedziela, 22 listopada 2009 14:19

Waga licząca kalorie

 

Drogie Babcie dbające o zdrowie swych dziadków i trzymające ich na diecie. Dobrze wiecie jak kłopotliwe bywa samodzielne obliczanie wartości kalorycznych spożywanych produktów.
altWiem coś o tym, bo moja żona postanowiła się „wziąć” za mój „mięsień” piwny zwany potocznie brzuchem. Nie jest to łatwe, ale wiem że konieczne, bo już kilkadziesiąt lat temu skończyłem 18 lat, a chciałbym jeszcze trochę w zdrowiu pożyć. Wszystkim odchudzającym się, ale też po prostu dbającym o zdrowie, na pewno przyda się pomoc w obliczeniach kalorii, zawartości tłuszczu, cholesterolu itd., a jest to dietetyczna waga First Austria. Zaplanowanie diety i (co być może jeszcze istotniejsze) dokładne trzymanie się ustalonych dziennych wartości kalorycznych nie jest sprawą łatwą jak już wspomniałem. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował przestawić się na zdrowszy tryb odżywiania. Sporządzanie tabelek i ciągłe przeliczanie kalorii jest kłopotliwe i zniechęcające. Samodzielne planowanie diety może być jednak o wiele łatwiejsze z dietetyczną wagą First Austria. Na podstawie specjalnego algorytmu waga oblicza wartość kaloryczną znajdujących się na niej produktów.

Dzięki bazie danych, zawierającej wartości odżywcze niemal 1000 artykułów żywnościowych, opracowanie zdrowej i zróżnicowanej diety nie będzie już stanowić większego problemu.

Oprócz ilości kalorii, bez trudu obliczymy też zawartość tłuszczu, cholesterolu, błonnika, węglowodanów, białka i sodu.

Waga First Austria posiada też funkcję tarowania, wskaźnik przeciążenia, timer oraz wbudowany termometr. Można na niej ważyć produkty o maksymalnym ciężarze 5 kg z dokładnością do 1 g. Cena wagi to około 66 zł.

Produkty First łączą w sobie austriacką jakości oraz przystępną, polską cenę.

 

Firma First z siedzibą w Bielanach Wrocławskich funkcjonuje na polskim rynku od ponad piętnastu lat. Przedmiotem działalności firmy jest handel sprzętem audio oraz artykułami gospodarstwa domowego, importowanymi od austriackiej firmy Timetron Warenhandels Gmbh posiadającej swoją siedzibę w Wiedniu. Produkty First łączą w sobie austriacką jakości oraz przystępną, polską cenę.

Wagę można kupić właściwie we wszystkich dobrych sklepach RTV i AGD, a przede wszystkim w sklepach internetowych i na portalu www.allegro.pl, ale trzeba najpierw wiedzieć, że coś takiego w ogóle jest…

 

 

/źródło – www.radio-first.pl  oraz www.publicon.pl /

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 12:37