Kuchnia w stylu prowansalskim Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
środa, 13 sierpnia 2014 21:17

Kuchnia w stylu prowansalskim

Zapach aromatycznych ziół, dobre wino, a także malowniczy krajobraz są bez wątpienia wizytówką Prowansji, która była inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji kuchennej Provence Home od Dekoria.pl. Charakterystyczne, subtelne dekoracje w stylu prowansalskim urzekną osoby, które marzą o iście sielskim klimacie w zaciszu własnego M.

Zgodnie z maksymą francuskiej projektantki Coco Chanel „moda przemija, styl pozostaje", Francuzi umiłowali sobie klasykę, która znajduje odzwierciedlenie w aranżacji wnętrz, w tym także kuchni. Ponadczasowe kwiatowe motywy niezmiennie są cechą charakterystyczną stylu prowansalskiego, który najlepiej sprawdza się w dekoracji jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń. Zgodnie z wytycznymi stylu, Dekoria.pl - producent tekstyliów domowych - przygotowała nową kolekcję Provence Home, w której dominują tkaniny z gustownym kwiecistym nadrukiem, wykończone bawełnianą koronką.

Styl prowansalski to połączenie naturalnych surowców - drewnianych mebli, kamiennych podłóg i blatów kuchennych, a także bawełnianych tekstyliów. Chcąc nadać wnętrzu gustownego, przytulnego charakteru wykorzystajmy znajdujące się w kolekcji dodatki. Zasłony zagospodarują przestrzeń wokół okna, natomiast bieżniki czy obrusy doskonale zaprezentują się na blacie białego, drewnianego stołu. Uzupełnieniem wystroju mogą być bawełniane podkładki pod talerze czy pojemniki, w których przechowamy świeże pieczywo lub owoce. Ponadto każda pani domu znajdzie w kolekcji gustowny fartuszek, który uchroni przed plamami podczas gotowania.

Utrzymane w pastelowej kolorystyce dodatki - czerwone, niebieskie lub szare - to propozycja dla każdego, kto marzy o odrobinie Prowansji we własnym mieszkaniu. Tekstylia przywołują na myśl klimat południowej Francji, a zarazem sprawiają, że każda chwila spędzona w kuchni jest miła nie tylko za sprawą aromatycznych zapachów.

Pełna oferta kolekcji znajduje się pod adresem: http://www.dekoria.pl/offer/group/183


Dekoria.pl - marka ceniona zarówno w Polsce, jak i zagranicą - jest własnością polskiej firmy Franc-Textil Sp. z o.o. Jest to jedno z największych i najnowocześniejszych centrów szycia tekstyliów domowych, produkujących wyroby na zlecenie firm tekstylnych i handlowych z krajów Europy Zachodniej.Od 20 lat specjalizuje się w produkcji wszelkich artykułów tekstylnych oraz rolet rzymskich dla domów, mieszkań oraz hoteli. Od dłuższego czasu w sklepie www.dekoria.pl dostępny jest także bogaty wybór dekoracji oraz mebli.

 


/źródło - /


 

Poprawiony: środa, 13 sierpnia 2014 21:39