Kuchenny arsenał Drukuj Email
Wpisany przez Paclan   
piątek, 30 października 2009 13:39

Kuchenny arsenał

Skuteczne czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni nie musi być jednoznaczne z narażeniem ich na zniszczenie. Sekret tkwi w odpowiednim dobraniu włókien, jakie są stosowane w gąbkach i kuchennych czyścikach.

altUporczywe tarcie mocno zabrudzonych powierzchni z całą pewnością im nie służy. Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z teflonowymi naczyniami czy gładką taflą płyty ceramicznej - wówczas nawet najmniejsza rysa jest doskonale widoczna. Paclan podsuwa gotowe rozwiązanie na walkę z uporczywymi zabrudzeniami w delikatny sposób: Soft Power to gąbka, w której spód, zamiast z tradycyjnych włókien, wykonany jest z mikroskopijnej grubości plastikowych drucików. Wydawać się może, że są twarde, ale dla czyszczonych powierzchni okazują się wyjątkowo delikatne i z należytą siłą traktują jedynie brud. Ponadto, dzięki takiemu rozwiązaniu, Soft Power lepiej się płucze i schnie, na długo pozostając wydajną i higieniczną.

Walt domowym arsenale w każdej kuchni powinny się znaleźć także czyściki druciane, przeznaczone do garnków, patelni czy naczyń żaroodpornych. Ważne, by tego typu akcesoria były łagodne dla czyszczonych powierzchni, a bezwzględne dla zabrudzeń, z którymi mają sobie poradzić. Właśnie z ten sposób działają Spiro marki Paclan – miękkie zmywaki wykonane z cienkich, drucianych nitek, które łatwo się spłukują i szybko schną. Dla tych, którzy cenią tradycyjne rozwiązania i nie przywiązują wagi do kuchennych innowacji, Paclan ma w swojej ofercie klasyczne gąbki do naczyń. Są trwałe i solidne, wyposażone w powłokę ułatwiającą ścieranie, a ich dodatkowym atutem jest kształt, dzięki któremu w prosty sposób można chronić paznokcie w trakcie mycia naczyń.

Paclan Soft Power: ilość w opakowaniu 3, cena 3,20 zł

Paclan Spiro, ilość w opakowaniu 1,cena 2,10 zł

Paclan gąbki profilowane, ilość w opakowaniu 2, cena 1,90 zł

 

 

Trzy w jednym

 

 

Po co kupować trzy różne rzeczy, skoro można użyć jednej? Nowa folia do żywności marki Paclan to prawdziwa kuchenna rewolucja: jeden produkt, trzy zastosowania. Zamrażasz, przechowujesz, odgrzewasz – wszystko z zastosowaniem jednej folii, która doskonale poradzi sobie w każdej temperaturze.

altNowa folia do żywności marki Paclan pozwala na przechowywanie, zamrażanie i odgrzewanie produktów bez konieczności przenoszenia ich w różne rodzaje opakowań. Pozwala na zachowanie wszystkich walorów smakowych i składników odżywczych w każdej temperaturze i jest bardziej odporna na działanie ciepła niż tradycyjne folie dostępne na rynku. Ponadto doskonale przylega do żywności i daje gwarancję łatwego wypakowywania. Czy trzeba czegoś więcej?

Folia do żywności Paclan

Opakowanie: 20 m

Cena: około 3,80 zł

 

 

Pamiętaj o drugim śniadaniu!

 

 

Dwa miesiące wakacyjnej beztroski powoli dobiegają końca. Powrót do szkolnej ławki przychodzi zazwyczaj ciężko, można go jednak sobie umilić. Zwłaszcza, gdy znajdziemy sposób na zabieranie ze sobą na czas spędzany w szkole domowych przysmaków.

Asortyment szkolnych sklepików często pozostawia wiele do życzenia, dlatego większość rodziców stara się zaopatrzyć swoje pociechy w wartościowe przekąski na czas spędzany poza domem. Dla opiekunów istotne jest, by przygotowane przez nich drugie śniadanie przez wiele godzin zachowało świeżość i aromat. A dla najmłodszych? Oni cenią sobie zwłaszcza to, by kanapkę czy owoce można było wygodnie przenosić i odpakować bez żadnego wysiłku. I, oczywiście, by nie ubrudziła cennej zawartości szkolnego plecaka. altZ pomocą przychodzi marka Paclan, która w swojej ofercie ma produkty, których nie może zabraknąć w szkolnej wyprawce. Torebki na kanapki, owoce lub inne przekąski można wybrać papierowe bądź foliowe. Te drugie w opakowaniu zawierają także wygodne klipsy ułatwiające zamykanie. Dla zwolenników pakowania szkolnych specjałów w papier Paclan przygotował dwie propozycje: tradycyjny papier na rolce oraz jeszcze wygodniejszy w użyciu – w gotowych, pociętych arkuszach. Zwolennicy przechowywania i przenoszenia żywności w folii także znajdą coś dla siebie: folia 3w1 Paclan idealnie przylega do produktów i szczelnie je opakowuje. O samoistnym rozwijaniu się bądź przerwaniu nie ma mowy.

Papierowe torebki śniadaniowe 50 szt., cena ok. 3,8 zł

Woreczki śniadaniowe z klipsami 100 szt., cena ok. 2,4 zł

Papier śniadaniowy na rolce 14m, cena ok. 2,8 zł

Papier śniadaniowy w arkuszach 35 szt., cena ok. 1,4 zł

Folia do żywności 3w1 20m, cena ok. 3,8 zł

 

 

Srebrny sposób na czystość – ściereczka Practi Hygiene

 

 

Domowe porządki często kojarzą się ze żmudną pracą, która nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ściereczka Practi Hygiene to produkt, który każde sprzątanie zamieni w prawdziwą przyjemność.

W jaki sposób ? Ponieważ posiada unikalne właściwości niwelujące przykry zapach, który, niestety, kojarzy się ze ściereczkami do sprzątania po kilku użyciach.

altDlaczego Practi Hygiene jest wyjątkowa? Sposób, w jaki działają zawarte w niej składniki wydaje się prosty, a co najważniejsze, został sprawdzony już setki lat temu. W ubiegłych stuleciach często używano srebra do dezynfekcji na przykład studni. Teraz molekuły metalu o antybakteryjnych właściwościach służą nowoczesnym paniom domu. Jak to działa? Kiedy ściereczka Practi Hygiene jest mokra, znajdujące się w jej włóknach jony srebra blokują powstawanie związków, które są pożywką dla bakterii. Co za tym idzie, drobnoustroje nie mnożą się, a ściereczka długo pozostaje czysta, pozbawiona przykrego zapachu i higieniczna w użyciu. Niezastąpiona okaże się szczególnie w kuchni, gdzie okazji do sprzątania jest wiele, a wszelkie nieprzyjemne zapachy nie są mile widziane. Właściwości antybakteryjne Practi Hygiene to niebywała zaleta tego produktu, ale nie jedyna. Dzięki specjalnej strukturze tkaniny ściereczka bardzo dobrze czyści i pozwala pozbyć się brudu z miejsc nawet najbardziej uciążliwych podczas sprzątania. Jednak i Practi Hygiene wymaga systematycznego odświeżenia. Nie ma z tym najmniejszego problemu, ponieważ ściereczkę można prać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Ściereczka Practi Hygiene z cząsteczkami srebra

Wymiary: 35x38 cm

Ilość sztuk w opakowaniu: 1

Dostępna w sprzedaży pod koniec stycznia 2009.

Sugerowana cena: 3,70 PLN

 

/źródło - Paclan/

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 12:34