Nowy, uwodzicielski wzrok na wiosnę Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
poniedziałek, 19 maja 2014 18:11

Nowy, uwodzicielski wzrok na wiosnę


Wykonanie makijażu przez kobiety noszące okulary nie należy do łatwych. Trzeba dopasować go do rodzaju noszonych szkieł i wady wzroku. Aby pokazać naturalne piękno oczu należy stosować odpowiednie zasady, w zależności od krótkowzroczności czy dalekowzroczności. Nie tylko samo malowanie jest trudne, ale również dobór kosmetyków czy kompozycja.


Możliwość zrezygnowania z okularów to dla wielu kobiet szansa na lepszy komfort życia, samopoczucie, a także optymalizację czasu porannych przygotowań do pracy.
Ciągle jednak wiedza na temat możliwości nowych technologii, stwarzających dla wielu osób szansę na podjęcie efektywnej walki z wadami wzroku, jest niewielka.
Obecnie najbardziej zaawansowanym i innowacyjnym rozwiązaniem usuwania wad wzroku jest laserowa korekcja wzroku. Lek. med. Robert Matusik z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, wyjaśnia medyczne aspekty tego zabiegu.

 


Na czym polega zabieg?
lek. med. Robert Matusik: Laserowa korekcja wzroku to nowoczesna i bardzo precyzyjna metoda mikrochirurgiczna korygująca krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Polega na modelowaniu rogówki za pomocą wiązki lasera, je spłaszczeniu lub uwypukleniu i tym samym korekcji wady.


Dla kogo przeznaczona jest metoda laserowej korekcji wzroku?
lek. med. Robert Matusik: Z metody laserowej korekcji wzroku mogą skorzystać osoby zdrowe, pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Przed jej wykonaniem każdy pacjent podlega szczegółowej diagnostyce oraz zostaje przeprowadzony wywiad medyczny, na podstawie którego zostaje indywidualnie zweryfikowana kwalifikacja.


Dla kogo zabieg jest niewskazany?
lek. med. Robert Matusik: Przede wszystkim dla osób chorujących na: jaskrę, zaćmę, odwarstwienie siatkówki, stożek rogówki oraz zmiany w rogówce, a także: stany zapalne oczu, choroby tkanki łącznej oraz choroby infekcyjne i schorzenia reumatyczne. Dodatkowo jeśli ktoś posiada wszelkie nieuregulowane kwestie zdrowotne dotyczące na przykład tarczycy, cukrzycy oraz chorób onkologicznych i kardiologicznych to również zabieg jest niewskazany. Z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią.


Jak wygląda proces kwalifikacji?
lek. med. Robert Matusik: Zawsze weryfikowane jest potrzeba jest dodatkowej konsultacji medycznej u lekarza prowadzącego lub innego specjalisty. Standardowo przeprowadzane jest badanie ostrości wzroku do bliży i do dali, komputerowe oraz subiektywne badanie refrakcji, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową, pomiar grubości rogówki, topografie rogówki oraz badanie przedniego i tylnego odcinka oka. Po uzyskaniu wszystkich wyników, lekarz informuje pacjenta czy wada może być korygowana.


Jak wygląda sam zabieg laserowej korekcji wzroku?
lek. med. Robert Matusik: W dniu zabiegu dodatkowo weryfikowany jest brak przeciwwskazań. Po jego uzyskaniu, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oczu. W trakcie zabiegu nad precyzją działań lasera czuwa specjalny program komputerowy dostosowywany indywidualnie do każdego pacjenta, a wszystko nadzoruje lekarz. Cały zabieg trwa około 30 minut, sama procedura z użyciem lasera około kilkunastu sekund. Zabieg jest bezbolesny, może powodować jedynie u niektórych pacjentów niewielki dyskomfort.


Jak długa trwa rekonwalescencja?
lek. med. Robert Matusik: Okres rekonwalescencji zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, średnio wynosi około dwóch tygodni, podczas których goi się rogówka. Nie należy wówczas wykonywać dużego wysiłku fizycznego oraz wzrokowego, wpatrywać się w intensywne źródła światła takie jak ekran telewizora lub monitor komputera.
Laserowa korekcja wad wzroku to aktualnie najnowszy trend w światowej okulistyce, który poprawia nie tylko komfort widzenia, ale i życia. Dzięki zabiegowi okulary nie muszą być już męczącą koniecznością, a jedynie modnym dodatkiem. Kobiety mogą przestać martwić się, jaki strój wybrać na spotkanie biznesowe, by wraz z oprawkami tworzył profesjonalny wygląd, są w stanie swobodnie zażywać kąpieli wodnych i aktywnie uprawiać sporty.

 

/źródło - /


Poprawiony: czwartek, 15 maja 2014 12:24